kamerynki 2022 07 Lato 2023

Letnie koncerty kameralne

Kamerynki” stały się już dobrą tradycją. Przyciągają uwagę zarówno stałych mieszkańców Koszalina, jak i turystów. Oto plan tegorocznych prezentacji muzyków Filharmonii Koszalińskiej na placu przed ratuszem.

svg%3E Lato 2023

Z obojem – słodko i żarliwie

Koncert jest kolejną propozycją smyczkowego zespołu Aremvee, z którym tym razem wystąpi oboistka Iwona Przybysławska. Towarzyszyć jej będą: Marzena Śmietańska (I skrzypce), Adam Vogelsinger (II skrzypce), Emilia Jackiewicz (wiolonczela) oraz Maciej Śmietański (altówka), który ponadto poprowadzi cały koncert. Kwintet wykona zróżnicowane stylistycznie i brzmieniowo kompozycje, poczynając od epoki baroku, przez niezapomniane piosenki filmowe, po znane i lubiane utwory współczesne.
30 lipca, godz. 13.00

Harfowe barwy

Choć dźwięki harfy kojarzone są z delikatnością, w koncercie nie zabraknie muzyki typowo tanecznej. Skoczne polki, tańce latynoamerykańskie i wschodnie przeplatać się będą z muzyką ze słynnych polskich filmów. Wszystkie melodie i rytmy wyczarują Juliusz Wesołowski, na co dzień harfista w orkiestrze Filharmonii Koszalińskiej, i Carlos Peña Montoya, harfista w orkiestrze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
6 sierpnia, godz. 13.00

Jazzowe oblicze trąbki i puzonu

Tercet muzyków orkiestry Filharmonii Koszalińskiej: Jakuba Szynala (trąbka/flugelhorn), Artura Ostrowskiego (puzon/tuba) i Artura Jochyma (kontrabas/gitara basowa) z towarzyszeniem pianisty i wokalisty Tomasza Szymczewskiego oraz perkusisty Władysława Dolińskiego przybliży słuchaczom specyfikę trąbki i puzonu, a także zastosowanie tych instrumentów w muzyce jazzowej od początku jej popularności do czasów współczesnych. W chronologicznym zestawieniu gatunków i stylów muzycy wykonają szereg najpopularniejszych standardów, stworzonych przez największych, niekiedy legendarnych już kompozytorów jazzu i muzyki rozrywkowej.
13 sierpnia, godz. 13.00

Od menueta do fokstrota

Muzycy orkiestry FK: flecistka Joanna Antolak-Bielak, oboistka Iwona Przybysławska i altowiolista Maciej Śmietański z towarzyszeniem gitarzystki Anny Kabacińskiej i pianisty Rafała Mendlewskiego powiodą słuchaczy przez krainę tańca. W koncercie znajdą się dworskie menuety, klasyczne walce, ogniste samby i fascynujące tanga. Odważni widzowie będą mogli potańczyć. Zachęci ich do tego dziecięca para ze szkoły tańca.
20 sierpnia, godz. 13.00

W tanecznym rytmie

Na zakończenie wakacji i cyklu „Kamerynki” słuchacze znów zostaną zaproszeni do tańca. Instrumentalistki: Małgorzata Kobylarz-Wasilewska (flet), Justyna Wołoch-Kukieła i Magda Budzińska (skrzypce), Ewa Klepczyńska i Emilia Jackiewicz (wiolonczela) oraz Anna Wołoszyn (altówka), którym będzie towarzyszyła oboistka Dominika Kubiak, przeniosą wszystkich do sal balowych i czasów, w których królowały sarabandy, menuety i bourree poprzez Straussowski Wiedeń aż pod ludowe polskie strzechy.
27 sierpnia, godz. 13.00

svg%3E Lato 2023