DSC 10811 Prestiżowy Adres

Alternatywa dla tradycyjnego tarasu

Decydując się na położenie nowego tarasu albo remont starego, można wybrać płytki ceramiczne, bruk, panele kompozytowe lub drewniane. Ale można również wykorzystać Moduły Tarasowe, oryginalny produkt firmy Palet Serwis Marek Macionga z Białej pod Miastkiem, które są ciekawą i tanią alternatywą dla innych rozwiązań.

 

Piszemy Moduły Tarasowe, wielką literą, bo to nazwa własna produktu firmy z Białej. Palet Serwis od ponad 20 lat zajmuje się produkcją palet i opakowań z drewna wykorzystywanych w transporcie towarów. Wzór przemysłowy na Moduły Tarasowe® został zastrzeżony w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Są to gotowe elementy do szybkiego układania podestów, platform lub tarasów. Ich ogromną zaletą jest prostota montażu: wystarczy równa powierzchnia i gotowe. Nie trzeba nawet pomocy fachowców, by szybko i bez wysiłku zbudować dużą, spójną drewnianą powierzchnię.

Jest to rozwiązanie, które nie wymaga nawet wylewki betonowej ani legarów, dzięki czemu oszczędza się czas oraz unika dodatkowych kosztów. Moduły można położyć bezpośrednio na trawie, ziemi, piasku, kamieniach, betonie itp. Jeśli powierzchnia nie jest zupełnie równa, można posłużyć się listwami poziomującymi, również łatwymi w użyciu.

Tak więc w prosty sposób można uzyskać taras o dowolnym kształcie i równie szybko można go zdemontować i przenieść w inne miejsce. Jest to więc świetne rozwiązanie w przypadku ogródków letnich czy wydzielonych stref plażowych. Można z tych modułów stworzyć nawet tymczasowy „parkiet taneczny” – np. podczas plenerowych imprez albo organizowanego wesela pod namiotem. Zastosowań jest wiele – w tym standardowy, wielosezonowy taras.

Producent oferuje trzy trzy linie kolorystyczne (natural, fresh i shake) oraz trzy rozmiary (magnum, minor, maius). Dzięki takiej rozpiętości oferty, klient ma do dyspozycji 16 kolorów tarasu.
Drewno jest zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, więc może pozostać przez kilka sezonów na dworze. Przed barwieniem farbami jest ono zanurzane w oleju naturalnym, który zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo wybrane serie pokrywa się impregnatami. Elementy łączy się za pomocą gwoździ (podstawa) oraz wkrętów (podłoga).

Z Modułów Tarasowych korzysta coraz większa liczba klientów w całej Polsce. Zostały one również docenione przez organizatorów Targów Poznańskich Gardenia 2017, otrzymując tytuł KREATOR Garden Trendów. Jest to tradycyjne wyróżnienie dla produktów, które kształtują ogrodnicze tendencje, cechują się najwyższą jakością wykonania, oryginalnym designem.

Kontakt:logotyp_tarasy modułowe

Palet Serwis Marek Macionga,
tel. 602 138 946 ,
biuro@paletserwis.pl
www.modulytarasowe.pl

 

 


 

Taras złożony z Modułów Tarasowych to oszczędność pieniędzy i czasu. Unikamy wylewki betonowej, mocowania legarów i robocizny fachowców. Odpadają także dodatkowe koszty desek, wkrętów, farb i impregnatów. Ułożenie gotowego tarasu od zera zajmuje około 30 minut.

Taras z modułów jest całkowicie innowacyjnym rozwiązaniem architektury ogrodowej. Wpisuje się w aktualne trendy rozwiązań modułowych najlepiej zauważalnych w branży motoryzacyjnej, elektronicznej czy meblarskiej. Ogród również może być nowoczesny, a zarazem piękny. Konstrukcja modułowa, umożliwia dowolną zmianę aranżacji tarasu, przenoszenie w inne miejsca, jak i szybką wymianę koloru. Dzięki takiemu rozwiązaniu, tak jak od dawna na płot nie kupuje się już sztachet i żerdzi tylko płot w częściach, tak już dziś, na budowę tarasu nie potrzeba kupować osobno desek ani legarów. Wszystko to w jednym module.

Konstrukcja modułowa zapewnia dostęp powietrza i uodparnia drewno na wilgoć, również z podłoża. Dodatkowo poddanie drewna obróbce termicznej, barwienie, olejowanie lub/i impregnowanie pozwalają utrzymać żywotność tarasu przez minimum 10 lat.

Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, wszelkie trwałe konstrukcje wymagają pozwoleń na zabudowę. Natomiast instalacja z Modułów Tarasowych jest traktowana jako czasowa (nie jest kotwiczona do gruntu). Dzięki temu ułożenie tarasu modułowego, nawet wielosezonowego, nie wiąże się z żadną drogą prawną.

 

Slajd1

Układanie modułów w pięciu krokach

1. Na grunt połóż siatkę przeciw kretom.
2. Na siatkę połóż folię ogrodową (zapobiega przerastaniu trawy).
3. Połóż listwy poziomujące i połącz je ze sobą gwoźdźmi albo wkrętami. Upewnij się, czy listwy tworzą równą płaszczyznę. Jeżeli powstały uskoki, wyrównaj je.
4. Na listwy połóż Moduły Tarasowe. Podczas układania możesz połączyć moduły metalowymi klipsami.
5. Zamocuj listwy wykończeniowe.

 

Wymiary modułów:

Wersja magnum: 1060 x 1060 x 135 mm
Wersja maius: 800 × 1200 × 135 mm
Wersja minor: 800 × 600 × 135 mm