e3fa83df c15e 4eb6 9f87 ef91a5ca91e3 Wydarzenia

Hip hopowe bitwy już w kwietniu

Turniej, w którym nie zabraknie żywiołowego tańca, świetnej muzyki i zaskakujących popisów solistów. Już 14 kwietnia o 9.00 rano rozpocznie się ogólnopolski turniej hip -hopowy „Feel The Dance Battle”, w którym zatańczy ponad 500 młodych tancerzy.

svg%3E Wydarzenia

Turnieje hip – hopowe od zawsze przyciągały tancerzy, miłośników muzyki i widzów, bo trudno koło tego typu wydarzeń przejść obojętnie. Formacje, mini formacje, duety i soliści przygotowują na takie okazje wyjątkowe taneczne popisy. Nie inaczej będzie w Koszalinie, gdzie na hip-hopową bitwę zaprasza Studio Tańca Pasja.

Karolina Chudzik, instruktorka i organizatorka wydarzenia opowiada: – Na scenie Restauracji Fregata, bo tam właśnie odbędzie się turniej, wystąpią młodzi tancerze z całej Polski. Najmłodsi będą mieli 5 lat, górna granica wieku to 29 lat. Turniej podzielony jest na 4 kategorie: soliści, duety, mini formacje, czyli grupy od 3 do 7 tancerzy oraz formacje, których skład liczyć można między 8, a 24 członków. Każda z tych kategorii podzielona została również ze względu na wiek uczestników. Młodzi tancerze walczyć będą o podium i tu zapewne odbędzie się najbardziej widowiskowa i kreatywna część naszego turnieju, czyli bitwa na taniec. Artyści, którzy będą walczyć o miejsca na podium zmierzą się w tak zwany hip – hopowym freestyle i pod dźwięk zaproponowanej przez DJ muzyki pokażą swoje umiejętności, nie te wyuczone w szkole tańca, ale te płynące prosto z serca.

Młodzi tancerze zawalczą również o nagrody finansowe, czyli 1000 zł, dla formacji w każdej kategorii wiekowej. Za konsolami stanie świetnie znany w Koszalinie DJ Zaju. W jury natomiast zasiądą: Jędras, zwycięzca Red Bull Dance Your Style Poland, Łukasz „Łuksi” Kukulski, wybitny tancerz i choreograf oraz Majkel wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata i Europy w tańcu disco i hip hop oraz Ewelina Błażejczyk choreografka z Darłowa i Katarzyna Bień instruktorka z Bydgoszczy.

W przerwach na parkiecie zobaczyć będzie można Zapodaczy, taneczną formację, która świetnie znana jest z występów na mieleńskim deptaku.

Karolina Chudzik dodaje: – Cały dzień, od rana do późnego wieczora „Fregata” wypełniona będzie radosnym tańcem i pełnymi pasji młodymi uczestnikami. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w widowisku, jako tancerze, ale także jako widzowie. Pasja tańca z pewnością udzieli się wszystkim i na każdym etapie turnieju czeka nas mnóstwo emocji.