Franciszkanska 5 Prestiżowy Adres

PB Kuncer: zapowiada się rekordowy rok

Fot. Marcin Betliński

Ponad 200 mieszkań ma szansę sprzedać w tym roku Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer. Firma od lat zachowuje pozycję lidera lokalnego rynku deweloperskiego zarówno pod względem liczby oferowanych mieszkań, jak i ich jakości. Nic dziwnego, że oddawane do użytku budynki szybko znajdują lokatorów, a kolejne inwestycje dewelopera niezmiennie budzą duże zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Kilka inwestycji w różnych fazach zaawansowania prowadzonych równolegle to zasada działania PB Kuncer. Dzięki temu firma jest w stanie zachować ciągłość oferty. Obecnie są to osiedla: Franciszkańska I i Franciszkańska II, Hallera, Zwycięstwa/Morelowa, do których wkrótce dołączy elegancki budynek wielorodzinny przy ulicy Konstytucji 3 Maja.

Jak mówi Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, we wcześniej ukończonych nieruchomościach do kupienia pozostały już tylko pojedyncze lokale: – Ubiegły rok był słaby, choć i tak sprzedaliśmy 113 mieszkań. Bieżący zapowiada się zupełnie inaczej. Stan na połowę kwietnia to 111 transakcji, co wskazuje na to, że pobijemy dotychczasowy nasz rekord i sprzedamy ponad 200 mieszkań. Zdecydowana większość zakupów odbywa się za gotówkę, choć zdarzają się kredyty hipoteczne i inne. Zmienia się deklarowane przeznaczenie kupowanych mieszkań. Do niedawna nabywcy w dużym odsetku sygnalizowali cel inwestycyjny, czyli chęć ich wynajmowania. Obecnie potrzeby własne dominują, a góra 20 procent mieszkań kupowane jest z zamiarem wynajmu.

Osiedle Franciszkańska

W sierpniu tego roku siódmy, ostatni budynek w pierwszym etapie budowy osiedla zostanie ukończony i zasiedlony. Tym samym zamknie on realizację kompleksu składającego się z około 300 lokali.

Tymczasem ruszyła budowa pierwszego domu wielorodzinnego w ramach drugiego etapu inwestycji przy ulicy Franciszkańskiej. Deweloper zachęcony wynikami sprzedaży zakupił po sąsiedzku rozległy teren i zamierza zabudować go w sposób bliźniaczy do już istniejącej części. Działka ta, o powierzchni około 4,5 hektara, swoją granicą opiera się o ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku Mielna. Powstanie na niej również około 300 mieszkań w sześciu domach wielorodzinnych. Po drugiej stronie znajdującego się w tym miejscu stawu znajdą się domy jednorodzinne na działkach o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych każda (będzie cztery lub pięć takich posesji).

Wioletta Stelmach mówi: – Zapewnimy ciągłość dostępności mieszkań pod tym adresem. Planujemy tam sześć kolejnych budynków, więc ich sprzedaż rozłoży się na kilka lat. Całość stworzy jednorodną stylistycznie enklawę mieszkaniową, którą trudno porównać z jakimkolwiek innym fragmentem Koszalina.

Domy przy Franciszkańskiej są niewysokie, z jasnymi elewacjami i pastelowymi elementami wykończenia. Oprócz miejsc postojowych w halach podziemnych, mieszkańcy mają do dyspozycji parking ciągnący się wzdłuż wewnętrznej granicy posesji. Całość jest ogrodzona, z ograniczonym dostępem osób trzecich. Każdej kolejnej oddawanej do użytku części towarzyszył fragment zagospodarowanej zieleni oraz dobrze rozplanowane ciągi piesze z chodnikami i oświetleniem. To zasada postępowania PB Kuncer, jeden ze znaków rozpoznawczych tego dewelopera, który dba o części wspólne i tereny zielone jak o same mieszkania.

Osiedle Hallera

Wcześniej, bo już w czerwcu br. ukończony zostanie drugi z trzech domów wielorodzinnych na osiedlu Hallera ulokowanym w pobliżu Centrum Handlowego Forum oraz Wodnej Doliny. Budowa trzeciego, dopełniającego tę inwestycję budynku rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Stanie on zwrócony w stronę terenów zielonych i z tego względu może być szczególnie atrakcyjną propozycją dla osób ceniących sobie spokój i zielone otoczenie.

Na całym osiedlu powstanie około 180 mieszkań w trzech trzyklatkowych budynkach. Każdy z domów będzie miał sześć kondygnacji, przy czym ostatnia znajdzie się częściowo na poddaszu. Powierzchnia szóstej kondygnacji zostanie przeznaczona na duże lokale mieszkalne o pow. 80-90 metrów kwadratowych, z dostępem do wielkiego tarasu. Do każdego mieszkania przypisane jest miejsce parkingowe – w podziemnej hali garażowej lub na terenie przed inwestycją. Olbrzymim atutem są także komórki lokatorskie (przypisane do każdego mieszkania). W centralnej części osiedla zaplanowany został obszar rekreacyjny, zielony z placami zabaw dla dzieci.

Osiedle Zwycięstwa i Osiedle Morelowa

Te dwie inwestycje stanowią dwuelementową całość. Cztery budynki powstałe przy ulicy Zwycięstwa 232-238 są już ukończone. Deweloper dokupił teren niejako na zapleczu istniejących już obiektów i rozpoczął tam budowę kolejnych dwóch domów (trzeci jest w trakcie projektowania). Jeden z nich zostanie oddany do użytku w październiku tego roku.

Osiedle bierze nazwę od ulicy, przy której powstaje (Morelowa, równoległa do Zwycięstwa). Jeśli powiedzie się zamiar zakupu jeszcze jednej parceli, będzie szansa na powstanie niemal lustrzanego odbicia zabudowy widocznej od strony Zwycięstwa.

Sprzedaż mieszkań budzi ogromne zainteresowanie potencjalnych nabywców. Trudno się dziwić, bo najlepszą reklamą są zbudowane tam przez PB Kuncer domy, które spowodowały uporządkowanie fragmentu Rokosowa. W parterach swoje miejsce znalazły lokale handlowe i usługowe oraz gabinety lekarskie.

Jest to wygodne miejsce do życia: dobrze skomunikowane z resztą miasta, z dostępem do potrzebnych placówek handlowych i usługowych, przychodni lekarskich i szkoły.

Konstytucji 3 Maja

To jest propozycja szczególna, która z pewnością ucieszy osoby poszukujące luksusowego mieszkania w ścisłym centrum Koszalina. Obiekt pomieści ponad 80 lokali o wysokim standardzie i zróżnicowanej powierzchni. Powstanie rozległa nieruchomość ograniczona z jednej strony ulicą Barlickiego (jednokierunkowa, biegnąca od ulicy Drzymały) a z drugiej ulicą Walerego Wróblewskiego (jednokierunkowa, biegnąca ku ulicy Drzymały).

Bryła domu zostanie zróżnicowana wysokościowo: część będzie miała wysokość trzech kondygnacji, a część czterech i nawet pięciu. Plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu wymaga, by budynek stanął w granicy działki (nazywa się to zabudową pierzejową). Miejsca parkingowe zostaną ulokowane w podziemiu, a na dziedzińcu znajdzie się miejsce tylko na kilka pojazdów. Zagospodarowanie podwórka jest tak samo starannie zaplanowane jak budynku. Można się więc spodziewać elementów małej architektury, kącika do zabaw dziecięcych i dużej ilości zieleni.

Według zamiaru dewelopera budynek ma być swoistą wizytówką firmy, tak jak stał się nią charakterystyczny dom przy ulicy Janka Stawisińskiego, który uporządkował przestrzeń mocno wcześniej zaniedbanej okolicy. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, komentuje: – Nasza inwestycja doskonale wpisze się w pozytywną przemianę ulicy Konstytucji 3 Maja, której finałem będzie kiedyś zabudowanie pobliskiej dużej parceli na skrzyżowaniu z ulicą Krakusa i Wandy. Nasz obiekt to propozycja dla osób, chcących zamieszkać w centrum miasta w maksymalnie komfortowych warunkach.

Jak mówi pani dyrektor, deweloper czeka z robotami w blokach startowych. Ich początek zależy od czasu wyłączenia przez Energę czynnych kabli energetycznych na tym terenie a pozostałych po wyburzonych wcześniej obiektach. Realnie początek prac może nastąpić w czerwcu. W sierpniu powinny być już fundamenty.

Mieszkania wykończone pod klucz

Od kilku lat osobnym elementem oferty PB Kuncer jest zmieniająca się pula mieszkań urządzonych pod klucz. W tym momencie cztery są dostępne. Wioletta Stelmach relacjonuje: – Początkowo z pewną obawą podchodziliśmy do oferowania lokali tego typu. Mieliśmy obawy, czy trafimy w gust potencjalnych nabywców. Okazało się, że nie ma problemu z ich sprzedażą. Z drugiej strony nauczyliśmy się sprawnie organizować cały proces wykończeniowy, tak więc stale mamy w portfolio gotowe do zamieszkania lokale. Chętnych na nie nie brakuje – podkreśla nasza rozmówczyni i dodaje: – Ludzie często oglądają te mieszkania, ale nie kupują, po czym zamawiają mieszkanie urządzone na wzór tych oglądanych z uzupełnieniem o jakieś elementy, na których im zależy. I wcale nie chodzi o mieszkania o dużej powierzchni.

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer sp. z o.o.

Ulica Wąwozowa 15, 75-339 Koszalin
Telefon: 94 34 34 567; fax 94 34 34 498
www.kuncer.pl