PRZOD Z ZIELENIA 1 Lato 2023

Dobry adres pod inwestycje na lata

Rynek second home w Polsce nabiera tempa. Dobrze wybrana nieruchomość może być nie tylko atrakcyjną miejscówką na wakacje, ale również dobrą lokatą kapitału. Wiele osób, chcąc na dłużej uwolnić się od męczącego zgiełku i pośpiechu dużych aglomeracji wyjeżdża częściej niż raz w roku. Na zmianę klimatu wykorzystuje także święta i weekendy. W takim przypadku najwygodniej jest posiadać własną nieruchomość. Najlepszy adres to prowadzona przez Figura Development inwestycja „Staszica” w Koszalinie.

svg%3E Lato 2023

„Staszica”, to 202 mieszkania, dwupoziomowa podziemna hala garażowa i sześć nadziemnych kondygnacji. Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 26 do 82 m kw. Duży wybór układów wewnętrznych, sprawia, że każdy znajdzie coś pod swoje potrzeby. Budynek w kształcie litery E większość swoich okien skierowanych ma na unikalny obszar zieleni, którym jest Zespół Krajobrazowo-Przyrodniczy Wąwozy Grabowe, czyli enklawy starodrzewia w kwadracie ulic Staszica-Gajowa-Wąwozowa-Wyki. Jest to obszar objęty ochroną konserwatora przyrody, a dla mieszkańców miejsce wypoczynku i spokoju od bodźców dnia codziennego.

Lokalizacja – znakomita, ponieważ wszystko co potrzebne do wygodnego życia miejskiego jest w zasięgu ręki: szkoła podstawowa, przedszkola, przychodnie lekarskie, apteki, pętla komunikacji miejskiej i wjazd na trasę S6. Dodatkowym atutem jest również Galeria Handlowa Emka, oraz kino Helios i największy w Koszalinie klub fitness czynny całą dobę. W niedalekiej odległości znajduje się również Park Wody z szeregiem wodnych atrakcji, z saunami i strefą SPA, a także Góra Chełmska, czyli zielone płuca okolicy. W najbliższej okolicy swoją główną siedzibę ma Politechnika Koszalińska.

Jak mówi Agnieszka Orminska z biura sprzedaży Figura Development: – Klientami zainteresowanymi inwestycją przy ulicy Staszica są nie tylko koszalinianie. Sporo osób zakup traktuje jak inwestycję z zamiarem wynajmowania w przyszłości zakupionego mieszkania. Osobną grupą potencjalnych nabywców są osoby z innych rejonów Polski i zagranicy, które mieszkanie w Koszalinie uznają za swój second home. Wychodzą ze słusznego skądinąd założenia, że za taki apartament blisko morza zapłacą nawet o połowę mniej niż w miejscowościach nadmorskich.

„Staszica” do znakomita baza wypadowa, w której cieszyć się można bliskością takich miejscowości jak Mielno, Gąski, Chłopy, Łazy oraz wiele innych. Dzięki drodze S6 dojazd do uzdrowiskowego Kołobrzegu to zaledwie 20 minut drogi, do Szczecina około półtorej godziny, do Berlina nie całe trzy. A przy tym wszystkim można zdecydowanie połączyć uroki turystycznych miejscowości z oazą spokoju jaka płynie z interesującej lokalizacji „Staszica”.

W drugiej połowie 2024 roku pierwsi klienci odbiorą klucze od swoich nowych mieszkań. Wszystkie prace idą zgodnie z planem, co pozwala już myśleć zdecydowanym osobom nad wystrojem wnętrza oraz planowaniem wypoczynku w nadmorskich miejscowościach.

svg%3E Lato 2023

Kontakt:
Biuro Sprzedaży
+ 48 787 126566
biuro@figura-development.pl
figura-development.pl