5VOLOSI fot.Dominika Szczech Wydarzenia

Koszalin BassFest! 2023 – trzy dni z kontrabasem

Trzecia edycja, trzy dni i trzech wykonawców. Koszalin BassFest! 2023 na koncerty zaprasza 14, 20 i 21 października. Na scenie Filharmonii Koszalińskiej prezentować się będą artyści połączeni wspólnym instrumentem: kontrabasem.

svg%3E Wydarzenia

Celina Kotz i Ami Ensemble – zespół, w którego skład wchodzą wybitni kameraliści młodego pokolenia, liderzy i muzycy czołowych polskich orkiestr: Orkiestry Sinfonia Varsovia, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki – Filharmonii Wrocławskiej, a także wykładowcy Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Celina Kotz jest jedną z najciekawszych skrzypaczek młodego pokolenia. Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów. Występowała z większością polskich i wieloma zagranicznymi orkiestrami, współpracując z takimi dyrygentami, jak Christoph Poppen, Yuki Miyagi, Jesús Medina, Grzegorz Nowak czy José Maria Florêncio. W 2016 roku zadebiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall. Od wielu lat koncertuje z pianistą Marcinem Sikorskim, współtworzy Trio im. Wiłkomirskich, jest współzałożycielką, dyrektorem artystycznym oraz koncertmistrzem Polish Soloists String Orchestra.

Koncert 14 października, godz. 19.00

Vołosi – polska grupa jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world. Zagrali ponad 850 koncertów na całym świecie, byli gośćmi najważniejszych sal koncertowych i festiwali. Ich koncerty były transmitowane przez BBC, WDR3, Polskie Radio 2 i 3, O1 oraz Koreańską stację MBC.

Koncert: 20 października, godz. 19.00

Bubliczki – septet dęto-smyczkowo-szarpany, powstał w 2007 r. z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego. Zespół wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach. Pierwszym poważnym sukcesem w karierze kolektywu była II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 r. Wydał trzy płyty. Zagrał setki koncertów na scenach polskich (Globaltica, Wisegrad Waves, Ethnoport, Dźwięki Północy) i zagranicznych (Belgia, Niemcy, Francja, Izrael, Holandia, Austria, Litwa, Szwajcaria, Norwegia). Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky czy Solfrid Molland.

Koncert: 21 października, godz. 19.00

Bilety od 29 zł/ kupbilecik.pl