markiza Prestiżowy Adres

Moskitiery i markizy bez nich letnie piękne dni stają się utrapieniem

O moskitierach czy markizach myślimy z reguły na końcu, kiedy domu, czy mieszkanie mamy już wyposażone i przychodzi czas na upragniony relaks. No właśnie, brak tych sezonowych osłon może dać się we znaki, szczególnie, że w ciągu ostatnich lat nasz klimat zmienia charakter, jest mniej przewidywalny, ostrzejszy i zaskakujący.

Aldom Technika Osłonowa to marka znana na naszym rynku już od pewnego czasu. Ugruntowana pozycja, szczególnie w sprzedaży rolet zewnętrznych oraz rolet i żaluzji wewnętrznych to wypracowane, solidne fundamenty działalności tego przedsiębiorstwa. Co wyróżnia Aldom w tej kwestii? Przede wszystkim jest producentem rolet zewnętrznych. To tu, w siedzibie przy ul. Szczecińskiej, produkuje się pod indywidualne potrzeby, skrojone na miarę rolety, które stanowią solidną osłonę i pełnią funkcję zabezpieczającą, utrudniającą włamanie. Rolety te chronią również przez słońcem, przed mrozem, ale przede wszystkim sprawiają poczucie bezpieczeństwa.

Choć w tej dziedzinie zdaje się, że wymyślono już wiele, to Zofia Rudzka, właścicielka przedsiębiorstwa mówi: – Osłony cieszyły i cieszą się sporym zainteresowaniem. Rynek ewaluuje i zmienia się, są nowe trendy i mody, ale i z roku na rok coraz więcej udogodnień, automatyzacji i ekologii. Ostatnie nasze wizyty na międzynarodowych targach z branży okniarskiej i wykończeni wnętrz, zdają się to potwierdzać. W Dubaju, Stuttgarcie czy Norymberdzie zaprezentowano popularne i unikatowe rozwiązania. Z dumą stwierdzam, że i my tu na miejscu, mamy w ofercie wszystko o czym na targach dyskutowano. Prym wiedzie ekologia, w tym także napędy wykorzysujące naturalne źródła energii. To odpowiedź na zmieniający się klimat i potrzeby ludzi zamieszkujących skrajne atmosferyczne środowiska.

Zofia Rudzka przyznaje, że międzynarodowe targi branżowe, to okazja na podpatrzenie czym żyje świat, jakie w przyszłości rozwiązania techniczne będą nas czekać, oraz co jest modne i popularne. – My Polacy również mamy swoje upodobania dodaje właścicielka Aldom. – Stawiamy na poczucie bezpieczeństwa i wygodę. Inteligentne domy czy łatwość obsługi sprowadzona do naciśnięci jednego przycisku to coś co nas bardzo interesuje. Rolety sterowane aplikacjami i timerami to w zasadzie staje się standardem, ale nie tylko. Coraz bardziej cenimy sobie ekologię i użyteczność, a jeśli to może obniżyć rachunek finansowy, to zdecydowana większość klientów chce w to wejść. Mam tu na myśli choćby zasilanie silnika rolet panelem fotowoltaicznym. Osoby, które do nas trafiają wiedzą czego poszukują, od nas dowiadują się, o tym jak wiele mamy rozwiązań na ich pomysły.

Rolety i żaluzje to w zasadzie must have w każdym domu, mieszkaniu czy firmie, ale Aldom ma ofertę specjalną, na którą właśnie teraz zaczyna się najlepszy sezon.

Moskitiery i markizy, które używamy raptem parę miesięcy w roku są coraz popularniejsze, szczególnie wtedy, kiedy uzyskamy informację o tym jak prosto można je wybrać, zainstalować i serwisować. Bez tych dwóch osłon, wiosna, lato i jesień mogą być prawdziwym utrapieniem. Z nimi z kolei można beztrosko cieszyć się wspaniałą pogodą!

Moskitiery, jak sama nazwa wskazuje mają chronić przed owadami, chronić w naturalny sposób, czyli tworzyć barierę z drobnej siateczki, która nie pozwala nawet najmniejszym osobnikom wlecieć do środka pomieszczenia. Typów moskitier jest sporo, tak naprawdę wszystko zależy od tego w którym miejscu chcemy je zainstalować. Stałe, przesuwne na prowadnicy montowanej na ramie, plisowane czy drzwiowe na duże okna balkonowe, wszystkie typy osłon chronią na podobnej zasadzie, dają jednak różne możliwości.

Kto najczęściej pyta o ten produkt? Zofia Rudzka odpowiada: – Mówiąc ogólnie ten rodzaj osłony dedykowany wszystkim otworom okiennym, więc w różnych przestrzeniach możemy je swobodnie zamontować. Najczęściej pytają o niego osoby, które lubią i mają możliwość otwierania okien, balkonów i tarasów. Cenią sobie dostęp świeżego powietrza, a z drugiej strony wolą, aby owady czy ptaki pozostały w ogrodzie, czy na wolnej przestrzeni, a nie – niepotrzebnie wlatywały do środka pomieszczeń. Zgłaszają się do nas osoby z uczuleniami na ugryzienia owadów. Takie schorzenia bywają bardzo bolesne, a nawet niebezpieczne dla życia – w takich przypadkach moskitiery to wręcz konieczność. Takie osłony chętnie montują też rodzice małych dzieci, chroniąc je przed owadami, ale i poniekąd zabezpieczając choć w niewielkim stopniu dostęp do otwartej przestrzeni, za oknem czy drzwiami. Moskitiery są bardzo łatwe w użytkowaniu i są niemal niewidoczne. Nasi monterzy dopasowują idealne rozwiązanie do każdej powierzchni. Już kilka dni z osłoną w oknach pokazuje różnicę w komforcie. Gorąco polecam do zapoznania się z ofertą nim sezon na owady będzie w pełni.

A jeśli mówimy tu o lecie i promieniach słońca, których tak bardzo jesteśmy spragnieni, ale jednocześnie musimy się przed nimi mądrze chronić, to zwróćmy uwagę na markizy.

Są to zewnętrze, rozsuwane osłony montowane do ścian elewacji budynku, które tworzą skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową. Maksymalna powierzchnia markiz po rozłożeniu w jednym panelu to 3,5 m x 7 m, ale modyfikacji już niezliczona ilość. Tu można dobrać każdy element, a paleta kolorów specjalnych, wysokojakościowych tkanin ogromna. Markizy stają się nieodłączną częścią tarasów, balkonów, ale przede wszystkim ogródków przy restauracyjnych. Bogata kolorystyka, automatyka zwijania i czujniki wiatru, o to najczęściej pytają zainteresowani. Zofia Rudzka mówi: – To produkt na lata, który diametralnie odmienia komfort użytkowy powierzchni tarasowych. Dobrą wiadomością jest też to, że pokrycie tkaninowe może swobodnie wymieniać, więc kiedy najdzie nas ochota na zmianę koloru, to absolutnie żaden problem. Nie wymaga to demontażu całej konstrukcji tylko wymianę materiału.

Osłona okienna nie jedno ma imię. Dopóki nie dotkniemy tego tematu nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele możliwości oferuje rynek. Aldom to przede wszystkim producent osłon okiennych, który tu u nas na miejscu ma swój serwis, monterów. To produkty wysokiej jakości powstające we współpracy z liderami rynku takimi jak Aluprof czy Bubendorf. Swoje produkty Aldom sprzedaje z sukcesem na zagranicznych rynkach, lokalnie zaopatruje deweloperów, właścicieli apartamentów i domków na wynajem, ale przede wszystkim klientów indywidualnych. Osłony okienne to produkty, które wymagają dobrej i sprawdzonej jakości, to przede wszystkim inwestycja w komfort i poczucie szerokorozumianego bezpieczeństwa.

ALDOM TECHNIKA OSŁONOWA Sp. z o.o.

ul.Szczecińska 57
75-137 Koszalin
e-mail:aldom.rolety@gmail.com
www.bramy-rolety.com