let s talk png without with shadow Ludzie

Efektywne kursy językowe w Arena Pracownia Językowa

Nauka nie musi kojarzyć się z wkuwaniem na pamięć, regułkami i sztywnymi zasadami. Nauka, aby była skuteczna, powinna być skrojona na miarę, a metody dobrane pod możliwości i cele uczących się. Amy Szymańska, trenerka języków obcych, opracowała innowacyjną metodę nauki języka angielskiego. Arena Pracownia Językowa poszerza ofertę i zmienia lokalizację. Od września na uczestników kursów czeka wiele nowości.

svg%3E Ludzie

Przez sześć ostatnich lat Arena Pracownia Językowa nauczyła wielu koszalinian angielskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego i arabskiego. Nauka od samego początku oparta była i jest na relacjach. Native speakerzy z różnych stron świata uczą w Arenie języków na wszystkich poziomach zaawansowania, a jednocześnie sami poznają Polskę i nasze miasto w niezliczonej ilości konwersacji, które przeprowadzają z kursantami.

– Nauka języków, to przede wszystkim praktyka, czyli „mówienie”. Przez rozmawianie na tematy, które nas interesują, uczymy się najlepiej – mówi z przekonaniem Amy Szymańska, założycielka Areny Amy Szymańska. – Nasi lektorzy, nie znają języka polskiego, za to perfekcyjnie znają metody nauczania. Rozmowa i praktyczne używanie języka są więc podstawą i priorytetem naszej szkoły.

Arena to sporo możliwości nauki języków na wielu poziomach potrzeb. Zacznijmy od więc najmłodszych.

„Kazik” to autorski pomysł na naukę Amy Szymańskiej, którego zadaniem jest w ciekawy i efektywny sposób przekazanie podstaw angielskiego dla dzieci od lat 6 do 12.

Kazik, to nic innego jak rysunkowa postać młodego polskiego króla Kazimierza Wielkiego, który dzięki „dziurze w czasoprzestrzeni” znalazł się w naszych czasach. Razem z dziećmi odkrywa angielski, ale także wiele rzeczy ze współczesności. Dowiaduje się sporo o egzotycznych zwierzętach, nowinkach technologicznych, dalekich podróżach, a także po prostu o sprzętach domowego użytku, nietypowych (jak dla niego) potrawach, pojazdach itd.

Amy Szymańska objaśnia: – Stworzony przez nas Kazik jest rówieśnikiem naszych uczniów. Jest bardzo ciekawy współczesnego świata, wszystkiego chce się dowiedzieć. Dzieci natomiast dzięki temu, że objaśniają współczesność komuś sprzed wielu wieków, poznają sobie znane doskonale rzeczy na nowo. Lody, gry komputerowe, kosmiczne podróże to coś, o czym koniecznie chcą powiedzieć Kazikowi, oczywiście… po angielsku. Ta metoda nauczania łączy w sobie i dziecięcą ciekawość poznawania świata, gramatykę, słownictwo oraz ćwiczenia oraz utrwalanie wiedzy. Stworzyłam służący tej metodzie nauczania podręcznik i zestaw ćwiczeń, które przeprowadzą zarówno naszych podopiecznych jak i Kazika przez kolejne językowe wyzwania – mówi trenerka. – Bardzo zależało mi na tym, aby ta metoda spotykała się też z wymogami jakie przed dziećmi stawiają placówki szkolne. Dodatkowy angielski nie powinien być oderwany od tego, czego dziecko aktualnie uczy się w szkole. Uczęszczając na kurs językowy w Arenie, będzie zawsze o krok do przodu, co z pewnością doda mu pewności siebie.

Arena Pracownia Językowa w swojej ofercie ma także kursy egzaminacyjne. To zajęcia kierowane szczególnie do uczniów klas ósmych oraz maturzystów, którzy chcą dobrze przygotować się do spełnienia wymagań egzaminacyjnych. Roczne kursy umacniają wiarę w siebie i pewność siebie u młodzieży, ale przede wszystkim uzbrajają ją w odpowiednią wiedzę.

Z kolei tych, którzy chcą uzyskać certyfikat FCE (CAMBRIDGE FIRST CERTIFICATE) – poziom B2 oraz CAE (CAMDRIDGE ADVANCED EXAM) – poziom C1 ważny powinien być fakt, że Arena jest jedynym w Koszalinie licencjonowaną placówką współpracującą z Wydawnictwem Cambridge, które przygotowuje do obu tych egzaminów.

svg%3E Ludzie

O taki certyfikat starać się mogą się ubiegać zarówno nastolatkowie jak i dorośli kursanci: – Egzaminy te nie mają „wieku”, a intensywność kursu dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań jego uczestników. Certyfikaty tego rodzaju często są przepustką do zdobycia ciekawej pracy czy awansu, ale także podsumowują pewien etap nauki i otwierają kursantów na nowe wyzwania – mówi Amy Szymańska.

Statystycznie wśród kursantów uczęszczających na zajęcia stacjonarne więcej jest osób dorosłych. Motywy nauki języka angielskiego są najróżniejsze. Większość jednak osób chce przede wszystkim podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe, choć oczywiście są osoby, które uczą się dla siebie, dla własnej satysfakcji.

Arena przygotowała ciekawe oferty dla dorosłych uczących się angielskiego. Podzielić je można na dwa segmenty.

Pierwszy z nich to kursy konwersacyjne oparte na autorskich metodach Amy Szymańskiej. Po wcześniejszej ocenie poziomu zaawansowania, grupa rozpoczyna program nauki wyposażona w nowoczesne narzędzia: cztery książki (gramatyka, tablice wizualne, książkę „Let’s talk” oraz word book). Cotygodniowe zajęcia prowadzi native speaker, podczas których główny nacisk położony jest na konwersację i na tematy szczególnie interesujące kursantów. Na specjalnej platformie internetowej uczniowie otrzymują szereg urozmaiconych prac domowych, które mogą wykonywać w swoim tempie w wolnym czasie, tak, aby kontakt z językiem był zachowany i regularny.

Całkiem podobnie wygląda metoda nauki na kursach dla biznesu. Różnią się one jednak tematyką poruszanych konwersacji, doborem słownictwa i kierunkiem nauki. Biznesowe kursy przeznaczone są dla konkretnych grup zawodowych, dla przykładu: prawników, lekarzy, logistyków, dietetyków itd. Na takich zajęciach native speaker proponuje tematy, słownictwo i konwersację w kierunku zawodowego wykorzystania języka angielskiego.

W przypadku tego typu kursów można skorzystać z dofinansowania.

Amy Szymańska mówi o tym, jak Arena może pomóc w formalnościach: – Wystarczy zgłosić do nas zapotrzebowanie na zawodowy kurs języka angielskiego dla małych i mikro przedsiębiorstw. My szukamy sposobów dofinansowania oraz przygotowujemy niezbędne dokumenty. Dofinansowanie często sięga 80 procent kosztu kursu. To okazja dla zakładów pracy na podniesienie kompetencji swoich pracowników, nawet w specyficznych branżach. Kursy takie zacząć można w każdej chwili, jak tylko uruchomione zostanie dofinansowanie.

Amy Szymańska podkreśla, że jej nadrzędnym rozumieniem nauki języka jest traktowanie go jako drugiego, a nie jako obcego. Ta metoda sprawdza się zarówno w angielskim, ale i we włoskim, francuskim, hiszpańskim czy arabskim, bo takie właśnie języki można przyswajać sobie w Arenie. Każdy z nich prowadzi native speaker z doświadczeniem: – Moi native’i czyli osoby, które posługują się na zajęciach tylko nauczanym językiem, pochodzą z różnych stron świata – między innymi z Francji, Hiszpanii, Albanii, Gruzji, Tunezji. Dla kursantów jest to również okazja do poznania innych kultur, do zetknięcia się z innym nieco akcentem i przede wszystkim do praktycznej nauki języka. Co roku nauczyciele się wymieniają, przez co kursanci nie przyzwyczajają się do jednej osoby. Moim zdaniem to bardzo ważne. W ten sposób trenujemy „ucho”, ale też bardziej otwieramy się na ludzi, a to przy dobrej konwersacji jest najważniejsze – podkreśla nasza rozmówczyni.

Na koniec ważna informacja. Arena Pracownia Językowa zmienia lokalizację. Od września na kursy zaprasza na ulicę Zwycięstwa 98 A. Właśnie dobiega końca remont i finałowy wystrój sal. Arena będzie mieć teraz wygodną recepcję z mini biblioteką i kącikiem kawowym. Na kursantów czekać będą cztery wygodne, przytulne i nowoczesne sale. Wszystkie wyposażone w tablety, tablice interakcyjne i projektory. Nowa lokalizacja jest przede wszystkim jeszcze bliżej centrum miasta, ale także co bardzo istotne szczególnie dla młodszych, blisko przystanku autobusowego, przy budynku znajduje się również spory parking.

Arena Pracownia Językowa to już mocno ugruntowane miejsce na mapie Koszalina, które nieustannie rozwija się i dopasowuje do zmian i do potrzeb. Zajęcia w Arenie mogą odbywać się hybrydowo, jeśli tylko jest taka potrzeba, mogą również odbywać się wyłącznie online. Amy Szymańska, która zamieszkała w Koszalinie kilkanaście lat temu, tu założyła rodzinę i stworzyła szkołę językową, nie zasypuje gruszek w popiele. Jej autorskie metody nauczania znalazły poparcie wśród innych fachowców, a kursanci chwalą efekty. Amy jest także wykładowczynią w gdańskiej Wyższej Szkole Bankowej Merito, gdzie uczy angielskiego w biznesie (na kierunkach: prawo w biznesie, psychologia, dietetyka, logistyka). Tworzy i wprowadza kursy językowe dla firm, które zdecydowały się doszkalać swoich pracowników na dużą skalę, przykładem może być firma lotnicza Lufthansa. Arena – to nie tylko szkoła w Koszalinie. To także oddział w Gdańsku, Mediolanie i mieście Brescia pod Bergamo.

Jak mówi przysłowie: „Znając języki, wszędzie czujesz się, jak u siebie w domu.”. Inne z kolei brzmi: „nigdy nie jest za późno”. Nauka języka może, a nawet powinna być interesująca i być perspektywą na nowe, nieodkryte jeszcze przez nas lądy. Wiele możliwości nauki sprawia, że znaleźć można coś skrojonego pod własne potrzeby. Dla siebie, dla przyjemności, czy dla korzyści zawodowych, w zasadzie każdy powód jest dobry. Nowy język, to też nowa przygoda na horyzoncie.

Szczegółową ofertę Areny Pracowni Językowej obcych sprawdzić możecie pod adresem

www.edu-arena.pl

lub

FB: Arena Pracownia Językowa

mail: arena.edunet@gmail.com

tel. 576 714 207
tel. 782 114 917