37 Temat z okładki

Wsłuchujemy się w potrzeby naszych pacjentów

Od wielu lat wsłuchujemy się w potrzeby naszych pacjentów, pomagamy im nie tylko „zatrzymać” czas, ale i odkryć ich wewnętrzne piękno.

W naszych klinkach oferujemy zabiegi doskonale dopasowane do aktualnych potrzeb pacjentów. Nasza dbałość o szczegóły wynika z pełnej świadomości tego, iż rezultaty zabiegowe są dla pacjentów równie ważne, jak komfort i dobre samopoczucie począwszy od pierwszego kontaktu z recepcją czy lekarzem, aż po opiekę pozabiegową. Ogromne zaufanie jakim darzą nas pacjenci i ich satysfakcja są naszymi największymi wartościami – mówią właściciele i pomysłodawcy Klinik Krajewscy – dr n. zdr. Elżbieta Młyńska-Krajewska i dr n. med. Andrzej Krajewski, z którymi mamy okazję ponownie porozmawiać.

svg%3E Temat z okładki

– Spotykamy się z Państwem ponownie. W 2021 roku świętowali Państwo 10-lecie kliniki w Kołobrzegu i otwarcie drugiej w Rzęskowie k. Gryfic. Wiem, że w ofercie klinik w ostatnim czasie pojawiły się nowości. Czy możecie nam Państwo coś więcej o nich powiedzieć?

Dr n. med. Andrzej Krajewski: – W obu naszych klinikach mamy podobną ofertę zabiegową. Dominująca jest oczywiście chirurgia plastyczna, nie mniej uważamy, że nie może ona funkcjonować bez podejścia holistycznego, ponieważ wielokierunkowa opieka nad pacjentem jest niezwykle ważna dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Dr n. zdr. Elżbieta Młyńska-Krajewska:  – Dla nas takim rozwiązaniem jest uzupełnienie procedur chirurgicznych o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej zadbać o potrzeby naszych pacjentów. Medycyna estetyczna nie opiera się u nas jedynie na wypełniaczach, toksynie botulinowej czy biostymulatorach. My idziemy dalej… Chcemy, żeby nasi pacjenci mieli także możliwość skorzystać z zabiegów opartych na najnowszych technologiach laserowych. Stąd nasz pomysł, aby wzbogacić ofertę o nieinwazyjne zabiegi liftingująco-stymulujące, które jak mówią nasze pacjentki, potrafią „zatrzymać czas”. A co warto podkreślić, dają widoczne efekty bardzo często już po pierwszym zabiegu i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Tuż po otwarciu kliniki w Rzęskowie, pojawiły się u nas nowe urządzenia mi.in do radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg ten doskonale sprawdza się w bezoperacyjnym liftingu twarzy, widocznie odmładza, redukując zmarszczki i poprawiając napięcie skóry, pozwala także na zmniejszenie porów, redukcję blizn, w tym blizn potrądzikowych czy rozstępów.

Nabyliśmy także laser frakcyjny-ablacyjny, dzięki któremu możemy wykonać zabiegi regenerujące skórę poprzez zmianę jej struktury. Zabieg ten szczególnie cenią sobie osoby, które oczekują szybkich efektów odmładzania bez konieczności długiej rekonwalescencji. Już po jednym zabiegu widać rewelacyjne efekty, a po wykonaniu serii skóra zostaje praktycznie w całości przebudowana.

W tym roku doszło kolejne urządzenie – platforma szerokopasmowego światła nowej generacji, która od innych dostępnych na rynku nieinwazyjnych technologii wyróżnia się jeszcze większą skutecznością na poziomie zaawansowanych systemów laserowych. Duża moc i precyzja działania sprawiają, że jest to idealne
urządzenie właśnie do małoinwazyjnych zabiegów odmładzających.

Wszystkie lasery mają certyfikacje medyczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, które gwarantują, że terapia charakteryzuje się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, komfortu oraz wyjątkowo krótkim okresem rekonwalescencji.


– Czy mogą Państwo zdradzić, które z zabiegów z oferty medycyny estetycznej i regeneracyjnej są najczęściej wykonywane w Państwa klinikach?

Dr n. zdr. Elżbieta Młyńska-Krajewska:  – Nasi stali i nowi pacjenci coraz śmielej i odważniej myślą o zabiegach anti-aging. To zresztą już zauważalna od dłuższego czasu tendencja: wszyscy chcemy czuć się młodo, atrakcyjnie, a świadomi możliwości, które przynosi współczesna medycyna, z ochotą po nie sięgamy. Na zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok decyduje się coraz więcej pań, ale co warto podkreślić, również panów. Cieszymy się, że trafiają do nas. Dla każdego przygotowujemy indywidualny plan terapii, który wspólnie konsultujemy. Zależnie od problemu czasami uda się go zniwelować już po pierwszym zabiegu, a innym razem konieczne jest zaplanowanie kilkuetapowej procedury.

Zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej przeznaczone są dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, uzyskując zarazem jak najbardziej naturalne, zdrowe, a nie przerysowane efekty.

Jednym z najbardziej wszechstronnych i od lat chętnie wybieranych zabiegów regeneracyjnych, jest mezoterapia igłowa, polegająca na iniekcyjnym podawaniu w głąb skóry, zależnie do problemu: koktajlu substancji aktywnych, osocza bogatopłytowego, komórek macierzystych lub biostymulatorów na bazie aminokwasów lub kolagenu. Efektem jest dogłębne nawilżenie skóry, choć nie mniej ważna jest tu stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Za pomocą odpowiedniego dobranego preparatu, osiąga się natychmiastową rewitalizację skóry, a także wygładzenie zmarszczek, likwidację fotouszkodzeń czy redukcję blizn potrądzikowych. Po zabiegu skóra wygląda na wypoczętą, młodszą i pełną blasku.

Za pomocą mezoterapii można również odżywić skórę głowy, a tym samym zahamować wypadanie włosów oraz pobudzić porost nowych.

svg%3E Temat z okładki

I analogiczne pytanie, na jakie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej decydują się najczęściej pacjentki?

Dr n. med. Andrzej Krajewski: – Pacjentki najczęściej trafiają do nas na konsultacje chirurgiczne z problemami estetycznymi dotyczącymi piersi, twarzy i brzucha.

Największą grupę stanowią panie, które chcą biust powiększyć – średnio o dwa rozmiary. Równie częstym zabiegiem jest korekta piersi polegająca na ich podniesieniu – plastyce oraz przywróceniu ich jędrności po porodzie i karmieniu. Na operację decydują się także kobiety z różnego rodzaju wadami rozwojowymi.

Wykonujemy także zabiegi rekonstrukcyjne po mastektomii, ale mamy też pacjentki decydujące się na profilaktyczną mastektomię, są to osoby, u których w rodzinie zdarzały się zachorowania na raka piersi i które są w tzw. grupie ryzyka, co można stwierdzić na podstawie przeprowadzonych badań genetycznych.

Zabieg chirurgii piersi, a przede wszystkim jego efekt, to bardzo ważna kwestia dla każdej kobiety, dlatego podczas konsultacji pytam o oczekiwania, a następnie omawiam możliwy do uzyskania efekt, planowany kształt piersi, ich rozmiar, zakres blizn, jak również przebieg operacji i rekonwalescencję pooperacyjną.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także lifting twarzy i szyi, korekta uszu czy nosa, a także zabiegi liposukcji i plastyka powłok brzusznych.

Ostatnio obserwujemy, że coraz więcej osób, także w młodszym wieku zgłasza się do naszych klinik na korektępowiek, czyli blefaroplastykę. To coraz popularniejszy zabieg, który przynosi ogromne korzyści. Opadające powieki bowiem, to nie tylko problem natury estetycznej. Zmniejszenie szpary powiekowej, a tym samym zwężenie pola widzenia związane z naturalnym procesem starzenia, niektórym osobom utrudnia po prostu normalne funkcjonowanie. Efekty przeprowadzonej operacji są tym lepsze, im szybciej zareagujemy na pierwsze objawy. Blefaroplastyka może być wykonywana jako oddzielny zabieg bądź też połączona z liftingiem twarzy. Często podczas jednej sesji operacyjnej wykonujemy plastykę powiek górnych i dolnych.

– Coraz częściej do klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej zgłaszają się też mężczyźni – na jakie zabiegi?

Dr n. med. Andrzej Krajewski: – Panowie, nawet jeśli się do tego głośno nie przyznają, także chcą wyglądać atrakcyjnie. Dlatego w nowej ofercie znajduje się szereg zabiegów adresowanych również do nich. Jeśli chodzi o gradację to w kolejności najczęściej wykonywanych zabiegów u mężczyzn mogę wskazać: plastykę powiek górnych i dolnych, liposukcję i plastykę powłok brzusznych, korektę nosa.

Coraz częściej panowie zgłaszają się też do chirurga plastyka z … powiększonymi gruczołami piersiowymi. Ginekomastia jest bardzo krepującym męskim problemem, którego podłożem mogą być np. zaburzenia hormonalne. Metodę leczenia dobieramy po wnikliwym zdiagnozowaniu przyczyny, zabieg operacyjny jest jedną z możliwości.

Dr n. zdr. Elżbieta Młyńska-Krajewska: – Warto wspomnieć, iż panowie równie chętnie, jak panie korzystają także z bogatego portfolio procedur anti-aging oferowanych przez medycynę estetyczną.

– Czy medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mogą się wspierać i uzupełniać?

Dr n. med. Andrzej Krajewski: – Tak, w naszych klinikach oferujemy terapię kompleksową i często chirurgię plastyczną wspieramy zabiegami medycyny estetycznej tak, aby efekt był jak najbardziej spektakularny.

Przykładem terapii łączonej może być wspomniany już zabieg blefaroplastyki.  Zabieg chirurgiczny polega na wykonaniu nacięcia (w naturalnym załamaniu powieki) i usunięciu nadmiaru skóry z powieki górnej oraz wykonaniu plastyki miejscowej. Oko staje się bardziej otwarte, ale nadal zostają zasinienia na powiece dolnej i tego problemu nie usuniemy skalpelem, wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Aby odświeżyć i zregenerować skórę w okolicy oka stosujemy zabieg iniekcyjny biostymulatorem na bazie aminokwasów. Podając go do skóry, wpływamy na jej głęboką odnowę i nawilżenie – w wyraźny sposób polepszamy jej kondycję, działamy wielokierunkowo na poprawę jej jakości i odmłodzenie. Z tego zabiegu chętnie korzystają pacjenci, którzy myślą o polepszeniu wyglądu teraz i na przyszłość. Dbając o skórę w okolicy oka od wewnątrz, wpływamy na długotrwałe zachowanie jej dobrej kondycji.

Inny przykładem może być wykorzystanie urządzeń laserowych do stymulacji i przyśpieszenia gojenia blizn po zabiegach operacyjnych.

– Jakie najważniejsze trendy w medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej dostrzegają Państwo na przestrzeni lat? 

Dr n. med. Andrzej Krajewski: – Na pierwszym miejscu wskazałbym to, że zabiegi przestały być tematem tabu. W ciągu ostatnich lat zmieniła się nie tylko dostępność medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, ale wzrosła też świadomość wśród pacjentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To, że ktoś skorzystał z zabiegu medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej przestało być ukrywane, wręcz przeciwnie pacjentki otwarcie przyznają się do wykonania zabiegu, wyrażają swoje pozytywne opinie nie tylko w rozmowach, ale i na profilach w mediach społecznościowych, nierzadko uzupełniając informacje o zdjęcia przed i po. Bardzo często na konsultacje przychodzą do nas pacjentki powołując się na znajomą, która z takiego zabiegu już skorzystała i jest bardzo zadowolona.

Druga tendencja to wspominany już fakt, iż z roku na rok wzrasta zainteresowanie zabiegami odmładzającymi wśród panów. Panowie śmielej niż jeszcze jakiś czas temu przekraczają progi klinik i przekonują się, że poprawa wyglądu i walka z kompleksami estetycznymi nie są powodem do wstydu.

Dr n. zdr. Elżbieta Młyńska-Krajewska: – Trzecia to rozwój medycyny regeneracyjnej. Jesteśmy świadomi tego, że można spowolnić proces starzenia, dbając długofalowo o poprawę kondycji skóry, jej jakoś

i zdolności regeneracyjne. Dlatego właśnie na takie zabiegi stawiamy w naszej ofercie, opierając się o sprawdzone, przebadane klinicznie i bezpieczne preparaty czy innowacyjne urządzenia laserowe.

Wiemy, że dla naszych pacjentek i pacjentów poprawa wyglądu to nie tylko powierzchowna zmiana. Często po zabiegu widzimy, jak zmienia się ich nastawienie do życia, podnosi samoocena i wraca uśmiech na twarzy. I w tym widzimy cel naszej pracy.


Kołobrzeg ul. Fredry 15 A

tel.: 94 353 81 65

Rzęskowo k.Gryfic ul. Topolowa 1

tel.: 787 503 008

FB / klinikikrajewscy

IG / klinikikrajewscy

www.chirurgiaplastycznakrajewski.pl