me181447 all 1290332 Design
Küche, SERVO DRIVE

Popraw funkcjonalność swojej kuchni z KOSMAZ i BLUM

Kuchnia to serce domu, w którym domownicy spędzają sporo czasu. Dobrze, gdy jest ładna, przytulna i budzi tylko pozytywne skojarzenia: ciepła rodzinnego i zapachu pysznych posiłków, najlepiej wspólnie spożywanych. Dla wielu użytkowników to również miejsce wielogodzinnej pracy, więc ważne jest, aby kuchnia była funkcjonalna.

Showroom Jazdy Próbnej Kuchni Blum w siedzibie firmy Kosmaz przy ulicy Lnianej w Koszalinie jest stworzony dla wszystkich, którzy marzą o wygodnej, ergonomicznej kuchni. W trakcie bezpłatnej konsultacji, wspólnie z Państwem, omówimy i ustawimy prototyp Waszej przyszłej zabudowy kuchennej, możemy również też poprawić ergonomię mebli istniejących.

W kolejnych numerach „Prestiżu” przedstawimy kilka zabiegów, które ułatwią pracę już w istniejących kuchniach. W ten sposób, bez ponoszenia dużych wydatków finansowych, będą mogli Państwo poprawić komfort pracy w swoich kuchniach. Proponowane rozwiązania produktowe będą połączone z promocjami cenowymi w naszych oddziałach.

Odcinek 2. Otwieranie szafek górnych – podnośniki Blum zamiast zawiasów

Szafki górne otwierane na zawiasy są dość kłopotliwe podczas prac przy blacie kuchennym. Istnieje ryzyko uderzenia głową o otwarte drzwiczki. Trzeba więc szafkę otworzyć, szybko sięgnąć po potrzebny sprzęt i niezwłoczne zamknąć ją, aby dalej pracować przy blacie.

Osoby bywające regularnie w kuchni doskonale mogą sobie wyobrazić jak wygodnie byłoby otworzyć szafki górne na początku pracy i zamknąć je na koniec, mając w trakcie gotowania swobodny dostęp do ich zawartości i jednocześnie mogąc pracować przy blacie bez ryzyka, że uderzymy głową o otwarte drzwiczki.

Komfort uzyskamy montując w szafkach górnych podnośniki AVENTOS firmy Blum. Istnieje wiele ich wariantów, które można dostosować do wielkości szafki i preferowanej formy unoszenia frontu.  

Montaż większości podnośników jest prosty i można wykonać go samodzielnie. Przy bardziej skomplikowanym wariancie pomoże zaprzyjaźniony stolarz, ale najpewniej wystarczy zdjąć sam front i zamontować w wiszącym korpusie podnośnik zgodnie z instrukcją. Jeżeli wymiary na to pozwolą, możemy ponownie użyć tego samego frontu.

Po tej zmianie górne szafki będą otwierać się tak, jakby siła grawitacji nie istniała. Front pozostanie na wysokości wygodnej dla użytkownika, oferując swobodę ruchów podczas pracy przy blacie. I zamykać się będzie zawsze delikatnie i cicho. I co najważniejsze, ten komfort pozostanie z Państwem na lata, bo podnośniki AVENTOS objęte są dożywotnią gwarancją jakości.