FRD20382 Temat z okładki

Urbaniak Inwestycje: Osiedle Patio Apartments zaprasza na dzień otwarty

Fot. Daniel Frymark

Pierwszy ukończony i przekazany nabywcom dom z 97 mieszkaniami, drugi niemal identyczny w realizacji oraz dwa kolejne planowane w tej samej lokalizacji przy ulicy Hallera są jak korzenie, którymi w Koszalin wrasta firma Urbaniak Inwestycje. Koszalinianie doceniają standard oferowany przez dewelopera: w pierwszym budynku Osiedla Patio Apartments do nabycia pozostały nieliczne lokale, w drugim blisko połowa jest już zarezerwowana. Na 14 maja br. zaplanowany został dzień otwarty inwestycji. Będzie można obejrzeć duże mieszkanie pokazowe urządzone pod klucz i inne dostępne jeszcze w bieżącej ofercie, lecz przede wszystkim uzyskać od przedstawicieli dewelopera odpowiedzi na wszelkie pytania.

Rodzinna firma państwa Urbaniaków obchodziła niedawno jubileusz 30-lecia istnienia i dwunastolecie działalności deweloperskiej. Dorobek ma imponujący: grubo ponad tysiąc oddanych do użytku mieszkań o łącznej powierzchni 66,5 tys. m kw. oraz kilkaset kolejnych w trakcie budowy.

Joanna Matysiak, która obok brata Michała Urbaniaka i ojca Józefa Urbaniaka, zasiada w zarządzie spółki, wspomina: – Zaprosiliśmy naszych kontrahentów, współpracowników, przyjaciół, z którymi mieliśmy przyjemność pracować przez ten czas, na uroczystość w Bladowie pod Chojnicami, by podziękować im za te 30 dobrych lat. Cieszymy się, że udało się nam spotkać i wspólnie miło spędzić czas.

Urbaniak Inwestycje to grupa firm, w których wszystko zaczęło się od założonego w 1991 roku Zakładu Ogólnobudowlanego Józef Urbaniak. Firma początkowo budowała na zlecenie rozmaite obiekty; od 2007 roku działa w budownictwie wielorodzinnym. Rok 2010 zaowocował jej pierwszą samodzielną, kompleksową realizacją deweloperską w Chojnicach. Za nią szybko poszły kolejne – w Chojnicach, Szczecinku, Kościerzynie i obecnie również w Koszalinie.

Joanna Matysiak mówi, że korzystanie z doświadczeń firmy stricte budowlanej owocuje lepszym zrozumieniem preferencji klientów i elastyczniejszym reagowaniem na ich oczekiwania: – Nam nie chodzi tylko o to, by coś sprzedać, ale by był to dobry produkt, wysokiej jakości. Znamy się na materiałach budowlanych, więc dobieramy je tak, by w efekcie końcowym nabywca odebrał solidnie wykonane mieszkanie a cały obiekt wyróżniał się wysoką estetyką i funkcjonalnością.

Osiedle Patio Apartments

Firma Urbaniak Inwestycje planowała początkowo postawić dwa budynki wielorodzinne przy ulicy Hallera w Koszalinie, lecz ostatecznie, po zakupie dodatkowej nieruchomości, zdecydowała się na cztery. Pierwszy jest już gotowy i powoli zamieszkiwany, pozostało w nim jednak do wyboru jeszcze kilka gotowych do odbioru mieszkań. – Rozpoczęliśmy realizację kolejnego budynku, w naszej wewnętrznej nomenklaturze określanego jako C, w którym będą 84 lokale mieszkalne – relacjonuje pani Joanna. – Odnotowaliśmy w nim już niemal 40 rezerwacji, których z każdym dniem przybywa. Pozwala to nam na stwierdzenie, że koszalinianie nas polubili. Docierają do nas pozytywne opinie na temat pierwszego budynku. Uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych klientów w czasie odbiorów. Mamy satysfakcję, że słyszymy wyrazy zadowolenia, co wskazuje na to, że spełniamy oczekiwania, że realizujemy to, co obiecaliśmy. Cieszymy się z tego, bo zadowoleni kupujący polecają nas innym osobom.

Nabywcy mieszkań otrzymują pięcioletnią rękojmię. W standardzie podstawowym mieści się stolarka okienna, antywłamaniowe drzwi wejściowe, tynki na ścianach, instalacja elektryczna, instalacja centralnego ogrzewania, termostaty, włączniki oraz instalacja wodno-kanalizacyjna: – Jeżeli klient życzy sobie dodatkowe usługi instalacji elektrycznej, jesteśmy w stanie mu to zapewnić. Istnieje również możliwość montażu ogrzewania podłogowego, ale musimy to dostosować do możliwości dostawcy ciepła, którym jest MEC. Wszystko to ustalamy indywidualnie podczas spotkań – podkreśla nasza rozmówczyni.

W budynku zainstalowane są nowoczesne windy, którymi można zjechać do hali garażowej ulokowanej w podziemiu oraz do komórek lokatorskich umożliwiających przechowywanie rowerów, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych. W budynku zainstalowano domofony oparte na technice wideo, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa i chroni przed wizytami niepożądanych gości.

svg%3E Temat z okładki

Nie tylko cztery ściany

Wysokie noty – nie tylko od klientów – deweloper zbiera za sposób myślenia o otoczeniu wznoszonych obiektów. Chodzi o całą infrastrukturę dookoła, czyli ogrodzenia, miejsca parkingowe, kosze na śmieci, ciągi pieszo-jezdne, place zabaw, teren rekreacji, zieleń.

Joanna Matysiak komentuje: – Dbamy o nie tak samo jak o mieszkania. Staramy się zawsze zachować istniejącą już zieleń i wpisywać w nią planowane osiedle. Wychodzimy bowiem z założenia, że taka naturalna zieleń jest przyjaźniejsza, lepiej odbierana przez ludzi. Nowe nasadzenia wypełniają przestrzeń, ale jednak nie są tym samym, co zieleń kształtująca się swobodnie. Miejsce, którym dysponujemy przy ulicy Hallera w Koszalinie gwarantuje mieszkańcom z jednej strony piękne, zielone widoki z okien, a z drugiej bliskość kompletnego w swej ofercie Centrum Handlowego Forum oraz wygodne skomunikowanie z resztą miasta. Nasi klienci mają w zasięgu ręki restauracje, sklepy a także miejsce rekreacji dla dzieci i dorosłych. Pobliska Wodna Dolina ze stale rozbudowywanymi atrakcjami to fantastyczne miejsce do spacerów i wypoczynku rodzinnego.

Przy ukończonym pierwszym budynku czeka na dzieci plac zabaw. Jest tam nawet „mini biblioteczka”, gdzie najmłodsi mogą wymieniać się książkami. Plac ma bezpieczną nawierzchnię, wiele elementów drewnianych. W pobliżu są ławeczki, czyli miejsca, gdzie dorośli mogą przysiąść i obserwować pociechy.

Zgodnie z planem drugi obiekt powinien być ukończony do wrześnie 2023 roku. Ten właśnie budynek jest ciągłością pierzei zaplanowanej przez urbanistów miejskich i dlatego, chociaż jest określony jako budynek C, czyli w domyśle jako trzeci, to jest realizowany jako drugi.

Prezentacja potencjału

– Jakie mieszkania budzą największe zainteresowanie nabywców? – pytamy. W odpowiedzi słyszymy: – Można powiedzieć, że w pierwszej kolejności uwagę klientów przyciągają dwa typy lokali: mieszkania najmniejsze i te o stosunkowo dużej, apartamentowej powierzchni. Wskazuje to, czyje potrzeby zaspokajamy najczęściej. Są to z jednej strony osoby młode, które startują w dorosłe życie i chcą mieć własny kąt, a na razie stać je na jedno- lub dwupokojowe lokum. Na drugim biegunie są ci, którzy mieszkanie w Patio Apartments traktują jako docelowe. Doceniają lokalizację i udogodnienia, w tym parking w podziemiu, windy oraz balkony i tarasy – informuje Joanna Matysiak.

Chcąc zademonstrować potencjał drzemiący w mieszkaniach o największej powierzchni, deweloper zdecydował się na urządzenie jednego z nich pod klucz.

Pani Joanna wyjaśnia: – Zdecydowaliśmy się na urządzenie w pierwszym budynku mieszkania pokazowego. Możemy dzięki temu przybliżyć, jak kupowane przez klienta w stanie deweloperskim mieszkanie może wyglądać ostatecznie. Wnętrze jest zaprojektowane z myślą o elegancji, funkcjonalności, z pełnym umeblowaniem. 14 maja planujemy dzień otwarty, podczas którego będziemy pokazywać to urządzone mieszkanie, ale również będące jeszcze w sprzedaży inne metraże. Lokal, o którym mówimy, ma około 96m2 metrów kwadratowych mieści się na ostatniej kondygnacji z możliwością korzystania z imponującego tarasu. Każdy zainteresowany będzie mógł dosłownie dotknąć ścian, przekonać się, jaki jest poziom wykonawstwa. Dla wielu osób może mieć to rozstrzygające znaczenie, bo nie każdy jest w stanie na podstawie projektu wyobrazić sobie rozplanowanie powierzchni i relacje przestrzenne. Znalezienie się w konkretnym miejscu ułatwia wyobrażenie sobie, jaki efekt można osiągnąć po odpowiednim rozplanowania wnętrza.

– Idea, którą się kierowaliśmy w naszym projekcie, to połączenie czerni ze złotem – mówi pani Joanna. – Chcieliśmy stworzyć eleganckie wnętrze, nie zapominając o funkcjonalności. Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, który jest utrzymany w kolorystyce szarości z dodatkiem czerni i złota. Jest to odważne połączenie, ale efekt okazuje się zaskakująco elegancki. W lokalu są dwie łazienki i trzy sypialnie. Każda z sypialni została urządzona w innym stylu. W jednej zahaczamy o ciepły styl przyjazny naturze. Druga propozycja to „różowe love”, czyli dominujący kolor pudrowego różu. Będzie też pomieszczenie, które stylistycznie stawia na uniwersalność. Całość pokazuje, jak można bawić się stylami i formami. Ten eklektyzm jest świadomy, bo przedstawia gamę możliwości. Oczywiście każdy ma swoje preferencje i może je zrealizować w obrębie swojego mieszkania dowolnie. Ciekawostką jest to, że na ścianach zawisną obrazy specjalnie namalowane na potrzeby prezentowanego apartamentu. Co do łazienek, utrzymane są one w czerni, bardzo eleganckiej, z odpowiednio dobranym oświetleniem. Zaprezentujemy w czasie dnia otwartego również taras, bo do tego lokalu przynależy taras o powierzchni blisko 42 metrów kwadratowych. To też ma być pewna inspiracja dla osób, które zastanawiają się nad zakupem u nas mieszkania. Pełna oferta proponowanych mieszkań i domów , nie tylko w Koszalinie, znajduje się na stronie internetowej www.urbaniakinwestycje.pl. Może któreś z nich czeka właśnie na Państwa.


Przy koszalińskiej ulicy Hallera i w jej okolicy stopniowo powstaje bardzo atrakcyjne osiedle o nazwie PATIO APARTMENTS. Wygodna jest bliskość wielkiego centrum handlowego oraz rozległego terenu rekreacyjnego w postaci Wodnej Doliny. Zaletą lokalizacji jest również dobre skomunikowanie tego miejsca z innymi częściami miasta, bo do jego centrum samochodem (lub rowerem) dociera się w kilka minut. Jednocześnie bezproblemowy jest wyjazd w kierunku Poznania, a przez odcinek wewnętrznej obwodnicy łatwy jest również dostęp do trasy S6, czyli do drogi w kierunku Kołobrzegu i Szczecina.

KONTAKT:

Biuro sprzedaży mieszkań w Koszalinie
Patio Apartments
Koszalin, ul. Generała Józefa Hallera,
+48 730 740 667
sprzedaz@patioapartments.pl

Biuro sprzedaży mieszkań w ChojnicachApartamenty Pogodne
Chojnice, ul. Angowicka 52a,
+48 605 906 020
sprzedaz@mieszkaniachojnice.pl


Biuro sprzedaży mieszkań w Szczecinku
Apartamenty Moderno
Szczecinek, ul. Kaszubska 1,
+48 607 654 388
sprzedaz@mieszkaniaszczecinek.pl