ULJAR MB66227 210318 Prestiżowy Adres
Fot. Marcin Betliński

Studio Mebli Uljar #DobrzyLudzieOdMebli

Nie trzeba jechać do Sianowa, gdzie firma Uljar ma siedzibę i stolarnię, by skorzystać z jej szerokiej oferty. W Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej w nowoczesnym studiu na klientów czeka Dominik Staszak, projektant mebli, zabudów i wnętrz, a jednocześnie współwłaściciel rodzinnej marki z 25-letnią tradycją.

 

ULJAR_MB66320_210318

Nie trzeba jechać do Sianowa, gdzie firma Uljar ma siedzibę i stolarnię, by skorzystać z jej szerokiej oferty. W Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej w nowoczesnym studiu na klientów czeka Dominik Staszak, projektant mebli, zabudów i wnętrz, a jednocześnie współwłaściciel rodzinnej marki z 25-letnią tradycją.

Studio Mebli Uljar rozpoczęło działalność w 1995 roku. Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju i modernizacji firmy, nowoczesna stolarnia z pełnym zapleczem produkcyjnym, wykorzystująca przy produkcji mebli technologie komputerowe oraz precyzyjne urządzenia CNC.

Nową aranżację zyskało również koszalińskie studio firmy, dające wyobrażenie o profesjonalnym poziomie wytwórni. Studio to miejsce spotkań z klientami, gdzie w wygodnych warunkach, przy kawie, można zasięgnąć informacji, zamówić projekt albo podpisać umowę.

Podział zadań w firmie jest jasny. Projektami i obsługą klientów zajmuje się Dominik Staszak. Jego ojciec, Jarosław Staszak, założyciel firmy, czuwa nad stroną techniczną, logistyczną i produkcyjną.
Integralną częścią jest też załoga firmy, która odpowiedzialna jest za produkcję i montaż mebli u klienta.

Myliłby się ten, kto by sądził, że wśród zamówień przyjmowanych przez Studio Mebli Uljar dominują wyłącznie meble kuchenne na wymiar. Dominik Staszak wyjaśnia: – Oczywiście wykonujemy pojedyncze projekty, ale coraz więcej osób zamawia kompleksowe zabudowy nowo budowanych domów albo mieszkań deweloperskich. Realizujemy również prace dla instytucji użyteczności publicznej, obiektów hotelowych i właścicieli apartamentów wypoczynkowych.

Na jakim etapie budowy dobrze jest się zgłosić do firmy, by porozmawiać o kompleksowej zabudowie? Pan Dominik wyjaśnia: – Najlepiej jeszcze przed stadium instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych czy gazowych. Decyzje podjęte na tym etapie oznaczają oszczędność czasu i wysiłku w późniejszych fazach budowy. Czasami wczesna analiza projektu budowlanego pozwala dostrzec potrzebę drobnych przeróbek, przesunięć ścianek i tym sposobem uzyskania bardziej funkcjonalnych rozwiązań. W szczególności dotyczy to kuchni i łazienek. Klient otrzymuje wówczas od nas projekt instalacji dostosowanych do planowanej zabudowy meblowej. W pakiecie ma on również stałą opiekę projektanta, który czuwa nad całością aż do pełnej realizacji projektu.
Poza projektem samych mebli oferujemy również usługę kompleksowej aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych.

Umawiając się na pierwsze spotkanie z projektantem, warto pamiętać o zabraniu ze sobą projektu budowlanego (w przypadku obiektów nowych) albo notatki ze wstępnymi, samodzielnie sporządzonymi pomiarami (w przypadku pomieszczeń remontowanych). Nie chodzi o pomiary precyzyjne, ale takie by można było przygotować wstępny, poglądowy plan. Na tej bazie powstaje wstępny projekt kuchni , który jest punktem wyjścia do dalszych przemyśleń i wyboru ostatecznych rozwiązań.

Klienci Studia Mebli Uljar pochodzą w dużej mierze z rekomendacji. – Miło jest usłyszeć od nich opinię, że wybrali nas ze względu na interesujący projekt – mówi pan Dominik. – Że nie byliśmy najtańszą z firm, ale zaproponowaliśmy coś, co wychodzi poza sztampowe rozwiązania. Chwalą również podejście do obsługi, czują się „zaopiekowani”. Pozytywnie działa na wyobraźnię zamawiających również obejrzenie już wykonanych przez nas prac oraz dobra opinia o montażystach.

Co jest kluczowe w propozycjach Studia Mebli Uljar? – Stawiam w projektach przede wszystkim na funkcjonalne rozwiązania – mówi pan Dominik. – Sam gotuję, używam kuchni w sposób „zaawanasowany”. Mam więc własne wnioski na temat tego, jak zadbać o wygodę w tej jakże ważnej części mieszkania. Pozwalam sobie sugerować klientom pewne rozwiązania i bywa, że słyszę „na to byśmy nie wpadli”. To są rzeczy wypracowane przez lata doświadczeń i warto się nimi z klientami dzielić, bo powstają wtedy projekty lepiej dostosowane do ich oczekiwań. Pewne rozwiązania wyglądają efektownie, ale nie sprawdzają się w praktyce. Nawet najpiękniejsze meble będą powodowały frustrację, jeśli są niefunkcjonalne. Dlatego ergonomia mebli jest tak istotnym zagadnieniem. Bywają klienci, z którymi spotykam się wielokrotnie i którzy do decyzji dochodzą miesiącami a nawet dłużej. Trudno się dziwić, bo wybierają rozwiązania na lata, a mają prawo do wątpliwości, bo przecież to my a nie oni powinni znać się na projektowaniu.

Niezależnie od podejścia, każdy z naszych klientów może liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji.

 

KONTAKT:

Studio mebli Uljar, ul. Kaszubska 12/19, 75-036 Koszalin
Telefony: (+48) 508 273 092 projektant;
E-mail: biuro@uljar.pl
Facebook: www.facebook.com/uljar.meble
Instagram : www.instagram.com/studio_uljar/