LR DISCO 21MY DYNAMIC 101120 02 Motoryzacja

Kultowy Discovery

To praktyczny i wygodny samochód, dbający o komfort podróży pasażera, łączący w sobie nowoczesny design oraz nowinki techniczne. To auto zarówno dla osób ceniących elegancję, jak i przygodę. Nowy Land Rover Discovery jest aktualnie najlepszym, najbardziej wydajnym i nowoczesnym siedmioosobowym SUV-em klasy Premium na świecie.

 

Uwagę od razu przyciąga nowy design auta. Nie wyklucza ona jednak klasyki. Zachowane zostały elementy charakterystyczne dla modelu Discovery – maska, stopniowany dach i wyeksponowany słupek C. Ale są także nowinki – reflektory LED do jazdy dziennej, szerokie przednie i tylne kierunkowskazy, przedni zderzak z szerszą wstawką w kolorze nadwozia, a nowe boczne wloty łącząc się podkreślają dynamiczny wygląd. We wnętrzu auta swobodnie mieści się siedem osób, które zajmują pełnowymiarowe fotele. Oprócz tego cechą charakterystyczną jest najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro, zawierający o prawie połowę większy, 11,4-calowy ekran dotykowy Full HD. Uruchomienie nawigacji zajmuje zaledwie kilka sekund, a menu umożliwia dostęp do najczęściej używanych funkcji bezpośrednio z ekranu głównego. Jest także możliwość wyposażenia auta w pełnokolorowy wyświetlacz przezierny HUD. Prezentuje on informacje o jeździe bezpośrednio na linii wzroku kierowcy. Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch smartfonów. Aplikacja Remote pozwala kontrolować stan paliwa i lokalizację pojazdu oraz odblokowywać i blokować drzwi za pomocą smarfona.

 

LR_DISCO_21MY_DYNAMIC_101120_05

 

Komfortu pasażerom dodaje jonizacja powietrza w kabinie. Samochód jest wyposażony w system, który aktywnie skanuje napływające powietrze, mierzy jego jakość i automatycznie wykorzystuje zaawansowane filtry, aby zmniejszyć poziom alergenów, toksyn i szkodliwych cząstek stałych. We wnętrzu New Discovery znajdują się także uchwyty na tablet wbudowane w oparcia przednich foteli oraz gniazda ładowania USB-A. Pokładowy hotspot 4G Wi-Fi łączy do ośmiu urządzeń. Zmieniony został wygląd kierownicy – czteroramienna, jest wyposażona w przełączniki do zaświecenia i metalowe łopatki zmiany biegów. Pokrywa bagażnika ( o pojemności 2485 litrów w przypadku 5 foteli) posiada czujniki pod tylnym zderzakiem, które wykryją ruch stopą w celu jego otwarcia. Przy korzystaniu z siedmiu foteli, bagażnik zapewnia 258 litrów przestrzeni. Dostępna jest nowa opaska Activity Kei drugiej generacji. Wyposażona w dotykowe elementy sterujące, cyfrowy zegarek i możliwość blokowania i odblokowywania oraz uruchamiania pojazd, jako dodatek do konwencjonalnego pilota.

 

LR_DISCO_21MY_DYNAMIC_101120_14 (1)

 

New Discovery wprowadza trzy nowe, 6-cylindrowe, rzędowe silniki Ingenium, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, wyposażone w technologię MHEV, zapewniającą większą wydajność, osiągi, płynność działania oraz spełniającą najbardziej rygorystyczne światowe przepisy dotyczące emisji CO2. Dzięki tej technologii cena pojazdu będzie niższa, ze względu na zwolnienie z połowy dużej akcyzy. W konsekwencji dopłata do trzylitrowej jednostki nareszcie nie będzie tak duża względem dwulitrowego silnika . Zarówno nowe silniki, jak i czterocylindrowa benzyna P300 Ingenium, są dostępne z nowym inteligentnym napędem na wszystkie koła. Zaawansowany silnik wysokoprężny jest dostępny w wersjach o mocy 249 KM (183 kW) i 300 KM (221 kW), podczas gdy mocna benzyna zapewnia 360 KM (265 kW). New Discovery, to SUV na drogi, zapewnia komfortowe podróżowanie na długich trasach. Zawieszenie pneumatyczne zapewnia komfort jazdy w każdych warunkach i jest wyposażone w funkcję automatycznego obniżania podczas stałej podróży z wyższymi prędkościami. Dzięki temu m.in. zwiększają się oszczędności podczas jazdy po autostradach. Dzięki technologii Terrain Response 2, auto jest zawsze automatycznie przygotowywane do warunków jazdy. Nowy tryb Wade optymalizuje pojazd pod kątem brodzenia w głębokiej wodzie. New Discovery korzysta również z technologii ClearSight Ground View, która zapewnia kierowcom widok na zasłoniętą ziemię bezpośrednio pod przednią częścią pojazdu za pomocą centralnego ekranu dotykowego i kombinacji kamer skierowanych do przodu.

Nowy Discovery jest dostępny w wersjach wyposażenia Discovery, S, SE i HSE, w sportowej wersji R-Dynamic lub jako praktyczny model Commercial, z przestrzenią ładunkową o pojemności 2024 litrów, dodatkowymi schowkami pod podłogą i taką samą maksymalną masą holowniczą 3500 kg, jak pozostałe wersje.

Warto także dodać, że nowego Discovery oraz wiele innych samochodów marek Land Rover i Jaguar można nabyć w szczecińskim salonie Bońkowscy British Auto sp. z o.o. Zapewnia ona także kompleksowe usługi serwisowe. Nareszcie zarówno kupno, jak i obsługa posprzedażowa. odbywają się na miejscu w Szczecinie.

 

JLR
Ustowo 58, 70-001 Szczecin
+48 91 852 34 00. salon@british-auto.pl
www.british-auto.jaguar.pl/contact-us
FB/ JLRBonkowscy