dermalogica 2928 rozkładówka2 Temat z okładki

Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica: Pasja, rozwój, perfekcja

„Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm gwarantuje jakość” – to zdanie doskonale oddaje koncepcję działania Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica i jej właścicielki – Edyty Słupczewskiej. W 2020 roku minie dziesięć lat, od kiedy Dermalogica istnieje, a jej rozwój przez ten czas imponuje rozmachem. Ofertą dorównuje światowym gabinetom, dysponując wszystkim, co dziś liczy się w kosmetologii i medycynie estetycznej.

 

dermalogica-2815Edyta Słupczewska przez wszystkie przypadki odmienia słowa: pasja, rozwój i perfekcja. Towarzyszą jej w życiu zawodowym i prywatnym, szuka tych cech także w ludziach, z którymi pracuje, i którymi się otacza. W nich upatruje źródła sukcesu Instytutu Dermalogica, a ten jest nie do podważenia.

 

Miejsce z dobrą energią

Dermalogica od początku mieści się w tym samym miejscu – na piętrze centrum handlowego Jowisz, w centrum miasta. – Nigdy nie chciałam się stąd przenieść, choć wiele osób mi sugeruje, że mogłabym na przykład otworzyć filię Instytutu – uśmiecha się Edyta Słupczewska. – Traktuję to miejsce jak własne dziecko. Uwielbiam je, jestem z nim mocno związana. Myślę, że przez lata nasiąknęło dobrą energią, ponieważ Pacjenci często podkreślają, że się tu po prostu dobrze czują. Sama codziennie mam ogromną przyjemność z przebywania w tym miejscu i nie chciałabym pracować nigdzie indziej.

Na dobrą atmosferę, którą czuć od progu, z pewnością składa się sam wygląd Instytutu. Nowoczesny, elegancki design, podkreślający jego status i rangę, ale nie przytłaczający. Biel, szarości, modna czerń ze złotem na ścianach i w detalach. Do tego przyjemna muzyka i upragniony spokój. Nie ma w tym odczuciu przypadku – Edyta Słupczewska ogromną wagę przywiązuje do otoczenia, w którym przyjmuje Pacjentów. – Dbam o wszystko: świeże kwiaty, piękny zapach, sezonowe dekoracje, nawet napisy na ręcznikach muszą współgrać z kolorystyką Instytutu – podkreśla. – Dla mnie jest to szalenie ważne. Myślę, że całe nasze życie składa się z drobiazgów, i tę zasadę stosuję w pracy i we własnym życiu.

Dermalogica dwa lata temu przeszła duży remont, powiększając swoją powierzchnię między innymi o nowy gabinet. Dziś, na 150 metrach kwadratowych, dysponuje pięcioma gabinetami, osobnym pomieszczeniem do znieczuleń, przestronną recepcją i wygodną przestrzenią wypoczynkową. Na tym Edyta Słupczewska planowała zakończyć metamorfozę, ale tempo rozwoju Instytutu Dermalogica jest tak zawrotne, że w najbliższym czasie zmodernizowana zostanie najstarsza z części gabinetów, która powstała w momencie otwarcia placówki. W pierwszej jego części znajdzie się pomieszczenie do zabiegów lekarskich i medycyny estetycznej, w drugiej dyskretna strefa zabiegów na ciało. Autorką projektu nowych wnętrz jest Anetta Kazimierska 2-t Studio Art & Design.

 

Ludzie z pasją

Dermalogica sukcesywnie powiększa nie tylko przestrzeń, ale też zespół specjalistów. Obecnie, wraz z właścicielką, współtworzy go dziesięć osób. Edyta Słupczewska buduje go bardzo starannie, zapraszając do współpracy ludzi o wysokich kompetencjach zawodowych i emocjonalnych.

– Umiejętności są niezmiernie ważne, ale dla mnie kluczowa jest osobowość – podkreśla. – Osoba, która pracuje w Dermalogica, musi być ciepła, otwarta, dobrze rezonować z resztą zespołu, a przede wszystkim umieć wczuć się w problemy pacjentów. Często pracujemy z ludźmi, którzy zmagają się z kompleksami, różnego rodzaju defektami, krępują się swoich niedoskonałości, a to wymaga empatii i wyczucia. Pacjent musi się u nas czuć bezpiecznie, komfortowo i w centrum uwagi – takie założenie towarzyszy mi od momentu powstania Instytutu. Dlatego cenię u współpracowników umiejętność mądrej komunikacji. Doświadczenia się nabiera, każdego zabiegu można się po prostu nauczyć, ale autentycznego uśmiechu już nie, i choćby ktoś skończył najlepsze studia i był świetnym lekarzem, a nie umiał budować życzliwych relacji z ludźmi, w tym z zespołem, nie będzie mógł z nami pracować.

Do dyspozycji Pacjentów Dermalogica jest obecnie dwóch lekarzy – dr Mariusz Domagalski i dr Marek Iwaszko, cztery kosmetolożki: Marzena Domazer, Patrycja Grzywaczewska, Marta Kasprzak, Klaudia Krzoska; recepcjonistki: Karolina Szuplak i Joanna Szadura oraz Marta Czerkawska-Burgs wykonująca makijaże permanentne Long Time Liner (metoda uznawana za nr 1 na świecie w makijażu permanentnym). Dzięki tak dużemu zespołowi i przestronnym wnętrzom Dermalogica jest w stanie przyjąć dziennie kilkudziesięciu Pacjentów.

Edyta Słupczewska ogromną wagę przywiązuje do pogłębiania wiedzy. Sama bierze udział w szkoleniach, konferencjach, workshopach, sympozjach naukowych w Polsce i za granicą. – Cenię sobie zwłaszcza uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach, które dają możliwość wymiany doświadczeń, ale też poznawania procedur, które dopiero będą wdrażane w Polsce – mówi. Inwestuje też w szkolenia dla pracowników – branżowe, zewnętrzne i wewnętrzne, nie tylko rozwijające kompetencje zawodowe, ale też z zakresu pracy z Pacjentami.

 

dermalogica-2895

 

Technologia z najwyższej półki

Oferta Instytutu Dermalogica jest naprawdę imponująca. Dostępne zabiegi trudno zliczyć, ale wbrew pozorom nie chodzi o ilość, ale wszechstronność. Można dzięki temu wybierać spośród zabiegów na twarz, ciało i skórę głowy (terapia łysienia), klasyki kosmetologii jak peelingi medyczne (Edyta Słupczewska specjalizuje się w autorskich procedurach) i najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej; procedur delikatnych bądź inwazyjnych.

Obok tradycyjnych metod, znajdziemy w Dermalogica kosmetologię high-tech, z użyciem najbardziej zaawansowanych urządzeń. Na przykład lasera Alma Harmony Pro, jednego z najnowocześniejszych na świecie, którego poszczególne głowice – NIR, iPixel, Clearlift, Dye-VL, Pro Acne – pozwalają na prowadzenie różnych terapii: zamykania naczynek, usuwania przebarwień, trądziku, blizn, makijażu permanentnego czy tatuażu, likwidacji zmarszczek, ujędrniania, odmładzania, odnowy itd. – Nie oglądam się za siebie czy lokalną konkurencję – zaznacza Edyta Słupczewska. – Punktem odniesienia są dla mnie gabinety zagraniczne. Chcę, żeby koszalinianki mogły korzystać z tych samych innowacyjnych technologii czy zabiegów, co mieszkanki innych krajów. Współpracuję z producentami urządzeń zaopatrującymi zagraniczne gabinety. To oni pierwsi przesiewają rynek i rekomendują najnowsze technologie. Wybieram to, co najskuteczniejsze. Zawsze stawiam na najwyższą półkę. Jeśli coś kupuję, to jest to zawsze sprzęt najlepszej jakości.

Nowe inwestycje w Dermalogica mają miejsce średnio raz w roku, czasem częściej. Nabytkiem z 2019 roku jest ULTRAFORMER III wykorzystujący technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową. Urządzenie nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ujędrnianie i lifting, nie tylko dlatego, że jest super skuteczne, ale również nieinwazyjne. – Nie dość, że efekty widoczne są po jednym zabiegu, nie potrzeba po nim rekonwalescencji – uzupełnia Edyta Słupczewska. – Pacjenci bardzo sobie to chwalą. Skuteczność technologii HIFU jest niesamowita, nawet dla mnie, a jestem bardzo wymagająca, jeśli chodzi o skuteczność zabiegów, które wprowadzam do oferty gabinetu. Nic tak fantastycznie nie podnosi skóry, a muszę przyznać, że ten element pielęgnacji najbardziej lubię i polecam. Powtarzam Pacjentom: nie skupiajmy się na zmarszczkach, wypełnianiu ich, a tym samym dodawaniu twarzy objętości. Ważniejsza jest gładkość i poprawa owalu twarzy – jeśli opada, będziemy wyglądać starzej. Lepiej zadbać o skórę, napiąć ją, wtedy drobne zmarszczki wręcz dodadzą twarzy świeżości.

 

dermalogica-3018 rozkładówka

 

Rozwój, czyli przyszłość

– Mam optymalny zespół, wyposażenie i nowoczesny gabinet na miarę XXI wieku – mówi Edyta Słupczewska. – Najbliższy plan to modernizacja kolejnej części gabinetu, a wiosną zakup nowych urządzeń. Jeśli chodzi o kolejne remonty na tym zamierzam poprzestać, choć dwa lata temu mówiłam dokładnie to samo – uśmiecha się.

Zmiany wymusza niejako sama branża – kosmetologia i medycyna estetyczna rozwijają się niezwykle dynamicznie. Dermalogica na te zmiany reagowała zawsze bardzo szybko, instynktownie inwestując w to, co jest najnowocześniejsze, bądź za chwilę będzie. Priorytetem zawsze były potrzeby Pacjentów, a te także zmieniły się w ciągu ostatnich lat. – Z moich obserwacji wynika, że odchodzą od zabiegów „na chwilę”, na rzecz dających długotrwały efekt – mówi Edyta Słupczewska. – Jeszcze kilka lat temu Pacjenci chętnie wybierali zabiegi mniej inwazyjne, dla relaksu, odświeżenia. Dziś inwestują w skuteczność. Szukają jakości i jeśli inwestują w zabiegi to raczej w takie, które wykonają raz, a dobrze. Dlatego niezmiennie kocham lasery, które czasem po jednym zabiegu niwelują problemy Pacjentów.

Branża beauty, co również przyznaje właścicielka Dermalogica, jest dużo popularniejsza niż kilka lat temu oraz bardziej dostępna.– Bardzo mnie cieszy, że Pacjenci wciąż potrzebują mojej porady – mówi. – Razem dobieramy to, co zadziała najlepiej, co rzeczywiście da efekt całościowy, a nie cząstkowy. Bardzo często przychodzą z jakimś zamiarem, problemem, który dla mnie jest niezauważalny lub – z mojego punktu widzenia – nieistotny, a tym czasem zadziałanie w innym obszarze odmłodzi twarz lub ciało.

Czy w przyszłości Instytut Dermalogica zmieni wystrój, powiększy się, a do zespołu dołączą kolejne osoby? Biorąc pod uwagę fakt nieustannego rozwoju oraz wdrażania nowych technologii możemy być tego pewni. A także tego, że prestiż, jakim dziś cieszy się Dermalogica, nie zwalnia od ciągłej nauki i poszerzania horyzontów. Takim podejściem zdobywa się zaufanie Pacjentów na lata i pozwala oferować usługi na najwyższym poziomie.

Podziękowania dla firmy architektonicznej 2-t studio art & design Anetta Kazimierska za wspaniały projekt nowych wnętrz oraz firmy Sharp Design, która przeprowadziła kompleksowo wszystkie usługi remontowe i dzięki którym udało się zrealizować tak wspaniałą przestrzeń.

DERMALOGICA

Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej,
75-037 Koszalin,
ul. Zwycięstwa 40/55-58, C.H. Jowisz, I piętro,
tel.: 668-469-240,
www.instytut-dermalogica.pl
ZABIEGI NA TWARZ

◊ Konsultacje lekarskie
◊ Komputerowe badanie skóry
◊ Laserowe odmładzanie – Alma Harmony PRO
◊ Laserowe usuwanie naczyń krwionośnych
◊ Usuwanie przebarwień – Zabiegi laserowe, Peelingi Dermatologiczne, Cosmelan, Dermamelan
◊ Lifting bez skalpela – Ultraformer III, Światło Podczerwone NIR
◊ Usuwanie drugiego podbródka – Accent Prime, Lipoliza
◊ Usuwanie blizn, rozstępów, porów skórnych – Fraxel Ablacyjny, Radiofrekwencja Mikroigłowa
◊ Usuwanie tatuaży oraz makijaży permanentnych
◊ Usuwanie wiotkości skóry – Ultraformer III, Linerase, Radiofrekwencja Mikroigłowa, Światło Podczerwone NIR
◊ Laserowe usuwanie trądziku – Alma Harmony PRO Acne
◊ Frakcyjna mezoterapia igłowa – DermapenTM
◊ Głęboka mezoterapia igłowa – Aquashine BR, Aquashine BTX, Neuvia Hydro Deluxe
◊ Osocze bogatopłytkowe
◊ Likwidacja cieni pod oczami – Sunekos, Redencity II, Karboksyterapia
◊ Lifting owalu twarzy oraz szyi – Ultraformer III
◊ Podnoszenie powiek górnych – Plazma Handy
◊ Powiększanie i modelowanie ust – w tym najnowsza metoda tzw. ,, Russian Lips”
◊ Likwidacja zmarszczek mimicznych – Botoks
◊ Nici liftingujące – Lift Strong 4D, Barb 4D, Aptos, First Lift
◊ Oczyszczanie wodorowe – Głębokie wieloetapowe oczyszczanie i dotlenianie skóry
◊ Oxybrazja – Oczyszczanie i dotlenianie skóry
◊ GeneOTM- Dotlenienie dla natychmiastowego odmłodzenia skóry
◊ Peelingi dermatologiczne – Profilaktyka starzenia się skóry, likwidacja trądziku oraz porów skórnych
◊ Endermologia twarzy
◊ Zabiegi pielęgnacyjne Dermalogica®
◊ Zabiegi bankietowe – Coolifting, Ferulac, C-Peel
◊ Makijaż permanentny Long Time Liner
◊ Przeszczepy Włosów – Regenera Activa
◊ Sprzedaż profesjonalnych, indywidualnie dobranych dermokosmetyków: Dermalogica®, Obagi, ZO Skin Health, Sesderma, Fenice oraz suplementów diety: Nutrakos, Aloe Vera, Forever Living
ZABIEGI NA CIAŁO

◊ Ultraformer III – najbardziej zaawansowane urządzenie do likwidacji wiotkiej skóry
◊ Accent Prime – najbardziej zaawansowany laser do usuwania tkanki tłuszczowej oraz cellulitu
◊ Karboksyterapia C.D.T. Evolution – Usunięcie cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz wiotkości skóry
◊ Endermologia LPG – Usunięcie cellulitu, modelowanie sylwetki
◊ Usunięcie blizn oraz rozstępów – Fraxel Ablacyjny, Radiofrekwencja Mikroigłowa, Pixel Peel
◊ Lipoliza iniekcyjna – Usunięcie tkanki tłuszczowej
◊ Usunięcie wiotkości skóry – Ultraformer III, Linerase, Radiofrekwencja Mikroigłowa, Światło Podczerwone NIR
◊ Mezoterapia igłowa – Odżywienie, ujędrnienie, likwidacja cellulitu
◊ Leczenie nadmiernej potliwości dłoni, stóp oraz pach – Botoks
◊ Vectus – Najsilniejszy i najskuteczniejszy na świecie laser diodowy do trwałego usuwania owłosienia
◊ Kroplówki witaminowe – Suplementacja dożylna