rozkładówka Temat z okładki

Politechnika Koszalińska – Uczelnia i biznes wspólnie kształcą studentów

Kandydaci na studentów Politechniki Koszalińskiej mają do wyboru 25 kierunków oferujących 120 specjalności. Wybór jednego z nich to najlepszy początek aktywnej, nakierowanej na rozwój, drogi zawodowej. W ciągu 49 lat działalności Politechnika Koszalińska wykształciła niemal 50 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu. W przyszłym roku uczelnia będzie świętować 50-lecie. Obchody jubileuszu rozpoczną się jednak już w tym roku. 1 października 2017 roku w murach uczelni odbędzie się 50. inauguracja roku akademickiego.

Jak wyobrażasz sobie studiowanie? Co na studiach jest najważniejsze? Studia, a co dalej? Czujesz obawy związane ze zmianą profilu kształcenia, środowiska, miejsca zamieszania? Na mapie polskich uczelni wyższych są miejsca, gdzie studia to przygoda, nauka to przyjemność, a życie studenckie – to jednocześnie zabawa, zdobywanie doświadczeń i wstęp do aktywności pozazawodowej. Jednym z takich miejsc jest Politechnika Koszalińska.

 

Nowy format kształcenia

Politechnika Koszalińska to nowoczesna uczelnia nowego formatu, dostosowana do potrzeb edukacyjnych studentów i rynku pracy, której atuty są niepodważalne. Na samą rozbudowę kampusu i przystosowanie obiektów do celów nowoczesnego kształcenia, szkoła wydała – w ciągu 10 lat – 150 milionów złotych, z czego większość pochodziła z funduszy unijnych.
W ofercie kształcenia Politechnika Koszalińska ma kierunki techniczne, humanistyczne, ekonomiczne i artystyczne. Uczelnia stawia na współpracę z biznesem i studia dla przemysłu, co ułatwia absolwentowi zdobycie pierwszej pracy.

Dysponuje doświadczoną kadrą wykładowców, wśród których coraz większą grupę stanowią praktykujący w swoich zawodach specjaliści, bogatą bazą laboratoryjną, powstającą również dzięki wsparciu przedsiębiorców i nowocześnie wyposażonymi pracowniami. Ponadto – wspólnie z samorządem miejskim – halą widowiskowo-sportową, bogatą biblioteką uczelnianą, rozbudowanym systemem stypendialnym i aktywnym środowiskiem akademickim.

tekst 3_2

Nauka blisko biznesu

Kolejny atuty to położenie – w sąsiedztwie morza, lasów i jezior, w jednym z najczystszych ekologicznie regionów kraju, słynącym z turystyki, agroturystyki i działalności uzdrowiskowej. Uczelnia jest zlokalizowana w trzech kampusach i ma Osiedle Akademickie.
Najnowszym wynikiem strategii otwarcia się Politechniki Koszalińskiej na biznes i bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcami jest Wydział Przemysłu Drzewnego, który – w porozumieniu z firmą Kronospan – powstał w ubiegłym roku w Szczecinku. Rekrutacja kandydatów na studia trwa.
Wydział umożliwia studia na unikalnym kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym. Kierunek jest zawodowym typem studiów stacjonarnych i niestacjonarnych; to propozycja zarówno dla maturzystów, jak i osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach sektora drzewnego, poszukujących praktycznych kwalifikacji zawodowych.

 

Studia przyszłości

Kierunek – wspierany przez przemysł – obejmuje trzy specjalności: Automatyka i utrzymanie ruchu, Procesy i maszyny przemysłu drzewnego, Projektowanie mebli i wyrobów z drewna. Wszystkie prowadzone są w trybie czteroletnich studiów inżynierskich, z możliwością kontynuacji nauki na studiach magisterskich (odbywanych np. na Politechnice Koszalińskiej).

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego, poza możliwością uzyskania stypendium naukowego i socjalnego, otrzymają także stypendia dodatkowe w wysokości do 500 złotych miesięcznie. Przyszli absolwenci mają otwartą drogę do podjęcia pracy w firmie Kronospan, która jest liderem branży meblarskiej.
Oferta kształcenia Politechniki Koszalińskiej obejmuje wszystkie kierunki wymienione w ubiegłym roku przez dziennik „Rzeczpospolita” w artykule „Studia, które dają dobrą przyszłość”. Wśród nich znalazła się jedna z nowości: Turystyka i Rekreacja na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

 

Absolwenci zatrudniają absolwentów

Za uczelnią stoi ogromna historia, tradycja i dorobek naukowy. W ciągu 49 lat działalności, wykształciła niemal 50 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu.
W przyszłym roku Politechnika Koszalińska będzie świętować 50-lecie. Obchody jubileuszu rozpoczną się jednak już w tym roku. 1 października 2017 roku w murach uczelni odbędzie się 50. inauguracja roku akademickiego.
– Wykształciliśmy tysiące specjalistów w wielu dziedzinach, absolwenci trafiają do różnych firm, również największych w branżach lub tworzą własne przedsiębiorstwa – mówi prof. Tadeusz Bohdal, rektor uczelni. – Wiedzą, ponieważ są tego najlepszym przykładem, że kształcimy dobrych specjalistów, bowiem sami najchętniej zatrudniają absolwentów młodszych roczników.

 

ogólne 1

Pozycja absolwentów na rynku pracy jest wizytówką uczelni. Politechnika Koszalińska od lat obserwuje losy wychowanków, wielu z nich odnosi duże sukcesy. Jakie? Zobacz: www.tu.koszalin.pl/kat/323