W poprzednim wydaniu „Prestiżu” rozpoczęliśmy nową rubrykę, w której znani koszalinianie dzielą się wrażeniami z jazdy testowej nowymi samochodami udostępnionymi przez Grupę Mojsiuk. Wychodzimy z założenia, że naszych Czytelników mogą bardziej interesować takie właśnie opinie, niż klasyczne testy wykonywane przez dziennikarzy motoryzacyjnych, czasami aż nadto fachowe.

Tym razem w rolę testera wcielił się pan Łukasz Sienkiewicz, dyrektor zarządzający – prokurent spółki BIMs Plus FHH, specjalizującej się w handlu armaturą łazienkową i wszystkim co przydatne przy wykonywaniu instalacji wodnych, sanitarnych i grzewczych. Pan Łukasz usiadł za kierownicą najnowszego „dziecka” marki Peugeot – modelu 5008, klasycznego auta typu SUV.

prestiz-0541-28-06-17

Kiedy zobaczyłem ten samochód, pomyślałem, że…
… mam przed sobą masywne, solidne, budzące zaufanie, „męskie” auto o bardzo oryginalnej sylwetce. Wyraźne, ładne linie, piękny kształt tylnych świateł to to, co rzuciło mi się od razu w oczy.

 

Kiedy usiadłem za kierownicą…
… przekonałem się, że również wnętrze jest intrygujące. Miałem od razu skojarzenie z małym samolotem, chyba ze względu na panel z tymi wszystkimi elementami służącymi do sterowania jazdą i zarządzania innymi parametrami. Mała kierownica. W pierwszej chwili mnie to zdziwiło, ale już po krótkiej przejażdżce wiedziałem, że to trafna decyzja konstruktorów, bo auto bardzo sympatycznie się prowadzi.

prestiz-0557-28-06-17

Pierwsze odczucia z jazdy…
… bardzo pozytywne, od razu zaznaczam, dotyczą automatycznej skrzyni biegów. Czuje się jej pracę tylko przy gwałtownym dodaniu gazu, bo zachodzą wtedy szybkie redukcje biegów. Przy jeździe spokojnej nie czujemy w Peugeocie 5008 w ogóle zmiany przełożeń, tak płynnie działa skrzynia biegów. Inna rzecz warta podkreślenia to bardzo wygodne fotele, które można idealnie dopasować do swojej sylwetki.

 

Parkowanie i operowanie tym samochodem…
… nie sprawia najmniejszych kłopotów, chociaż jest to duży wóz. Świetnie sprawdza się system kamer cofania, przez co nawet osoba, która auta jeszcze nie zna, zaparkuje je z poczuciem pewności.

 

We wnętrzu od razu zwróciłem uwagę na…
… bardzo ładną, miłą w dotyku tapicerkę i świetnie dopasowane do siebie szczegóły. O wygodzie foteli już wspominałem, ale warto podkreślić, że generalnie w kabinie jest dużo miejsca i nawet wysokie osoby będą zadowolone. No i rozsuwany dach panoramiczny… Jak go zobaczyłem, od razu rozsunąłem. Przy słonecznej pogodzie sama przyjemność. Przy czym nawet przy sporej prędkości nie było słychać huku powietrza. Najwyraźniej całe to rozwiązanie jest dokładnie przemyślane i przetestowane.

prestiz-0566-28-06-17

System multimedialny…
… można powiedzieć, że niemal intuicyjny. Szybko można opanować jego obsługę. Wygodnie wybiera się opcje, przechodzi dalej. Bardzo łatwo zgrywa się telefon z systemem nagłośnienia samochodu. Od ręki można wygodnie i bezpiecznie rozmawiać, przy czym nasi rozmówcy nie od razu są w stanie się zorientować, że siedzimy w samochodzie.

 

Największe wrażenie na mnie zrobiło…
… właściwie wszystko, co już wymieniłem. Choć jeszcze jedna rzecz bardzo mnie zaskoczyła, a mianowicie możliwość wyboru spośród trzech propozycji zapachu, jaki jest rozsiewany w kabinie. Niesamowite, pierwszy raz spotkałem się z taką opcją.

 

Polecałbym ten samochodów zwłaszcza ze względu na…
… to, co zostawiłem sobie na koniec relacji z testu. Mam na myśli tryb SPORT, na jaki można przestawić samochód. Wtedy ujawnia się jego podwójna natura. Na co dzień stateczny, bardzo wygodny, idealny na długie wyjazdy rodzinne, staje się – właśnie w trybie SPORT – niezwykle dynamiczny, dostarczający sportowych wrażeń z jazdy. Silnik inaczej brzmi, czuje się siłę pod maską i drapieżny charakter wozu. Gdybym mógł, natychmiast bym tę właściwość przeniósł do samochodu, którego obecnie używam. On również ma 180 koni mechanicznych, ale nie ma tej dynamiki, jaką pozwala poczuć Peugeot 5008 ustawiony na jazdę sportową.

 

 


Zapraszamy do salonu Peugeot Mojsiuk, Stare Bielice 128
(76-039 Biesiekierz koło Koszalina)
Telefon 94 34 25 100,  komórkowy 600 550 324
e-mail mojsiuk@peugeot.com.pl

 


 

Peugeot 5008 GT +

Pojemność silnika: 1997 cm3
Moc nominalna – 132 KW
Moc nominalna – 180 KM
Prędkość maksymalna – 208 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h – 9,1 s
Rodzaj skrzyni biegów – automatyczna
Rodzaj paliwa – diesel
Minimalne zużycie paliwa – 4,4 l/100 km
Uśrednione zużycie paliwa (max.) – 4,8 l/100 km
Norma emisji spalin – Euro 6
Pojemność bagażnika – 1940 dcm3

 


Już za 999 PLN netto miesięcznie w programie Perfect Drive można stać się posiadaczem
Modelu 5008 (przy założeniu 0% udziału własnego, umowie na 48 miesięcy, z rocznym przebiegiem 20 tys. km)