Rozpoczynamy cykl publikacji, w których znane koszalinianki będą dzielić się z Państwem wrażeniami z jazdy nowymi samochodami udostępnianymi przez Grupę Mojsiuk. Wyszliśmy z założenia, że taki test, biorący pod uwagę nieco inne kryteria niż w typowych sprawdzianach aut, może być pomocny naszym Czytelnikom (a może zwłaszcza Czytelniczkom) przy wyborze odpowiedniego dla nich modelu.

 

Jako pierwsza – pani Anna Sak i jej wrażenia z jazdy Mercedesem GLC udostępnionym przez firmę Mercedes-Benz Mojsiuk.

 

prestiz-2839-16-05-17azrKiedy zobaczyłam ten samochód, pomyślałam, że…

… jest ani za duży, ani za mały – w sam raz dla kobiety, która żyje aktywnie, a wśród codziennych obowiązków ma na przykład zawożenie do szkoły i odbieranie z niej dzieci, a poza tym każdego dnia robi duże zakupy. Nie lubię małych samochodów, ale z drugiej strony nie mogłabym używać wielkiego SUV-a. To auto jest w sam raz. Szybko mogłabym się do niego przyzwyczaić.

 

 

Kiedy usiadłam za kierownicą…

… poczułam luksus i komfort. Mercedes to marka będąca synonimem luksusu. Ten model to stuprocentowo potwierdza.

 

Pierwsze odczucia z jazdy…

… dałyby się streścić słowem: ekscytacja. Na co dzień używam samochodu z manualną skrzynią biegów, a tutaj przyszło mi prowadzić auto ze skrzynią automatyczną. Nie był to co prawda pierwszy mój kontakt z „automatem”, ale mimo wszystko czułam pewną obawę. Auto jest jednak tak przyjazne, że już po chwili czułam się całkiem pewnie. Szybko poczułam również przyjemność z jazdy. Można się od niej uzależnić.

 

Mercedes-Benz GLC Coupe już do nabycia w racie
leasingowej od 2439 zł netto miesięcznie w programie
Lease&Drive Basic.

 

Parkowanie tym samochodem…

… wbrew pozorom nie jest trudne. Ułatwia to wysokiej klasy kamera, która daje bardzo wyraźny, czytelny obraz na dużym kolorowym wyświetlaczu. Do tego trzeba dodać bardzo praktyczne czujniki odległości. Komfort i poczucie bezpieczeństwa – gwarantowane, a stres ograniczony do minimum.

 

Wewnątrz auta od razu zwróciłam uwagę na…

… nowoczesny design, ale nawiązujący do klasycznego stylu Mercedesa. Mam tu na myśli na przykład stylizowane pokrętła. Poza tym nie sposób nie wspomnieć o wysmakowanych kolorach skór, które są karmelowo – brązowe, jakby stworzone dla kobiety.

prestiz-2887-16-05-17azr

Anna Sak jest właścicielką hotelu Marina Mielno. Jako kierowca ma 16-letni staż.

System multimedialny…

… na najwyższym poziomie, bardzo łatwy do sterowania. Współcześnie możliwość szybkiego podłączenia telefonu i prowadzenia rozmów bez konieczności trzymania słuchawki przy uchu to warunek komfortu, ale i bezpieczeństwa. To bardzo ważne. Podobnie z nawigacją. Ja co prawda nie mam potrzeby jeździć w długie trasy, a więc i korzystać z nawigacji satelitarnej, ale dobrze jest mieć świadomość, że w razie potrzeby można z niej skorzystać i że nie będzie to w ogóle kłopotliwe.

 

Największe wrażenie na mnie zrobiło…

… staranne i niezwykle wysmakowane wykończenie. Piękne rzeczy poprawiają nam nastrój. Można się o tym przekonać, jeżdżąc tym samochodem.

 

Poleciłabym ten samochód zwłaszcza ze względu na…

… komfort we wszystkich możliwych wymiarach, jaki oferuje zarówno kierowcy i pasażerom.

 

 

Zapraszamy do salonu Mercedes-Benz Mojsiuk
w Starych Bielicach 128 k/Koszalina
lub o kontakt pod nr tel.: +48 94 34 77 372
tel. kom.:+48 600 994 796

 


 

Mercedes GLC 220 d 4MATIC Coupé

Pojemność silnika: 2143 cm3
Moc nominalna –125 kW
Moc nominalna – 170 KM
Prędkość maksymalna – 210 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h – 8,3 s
Rodzaj skrzyni biegów – automatyczna
Rodzaj paliwa – diesel
Minimalne zużycie paliwa – 5,0 l/100 km
Uśrednione zużycie paliwa (max.) – 5,4 l/100 km
Norma emisji spalin – Euro 6
Pojemność bagażnika – 432 l