Można było być pewnym, że Rezydencja Park Rodzinna II zostanie ukończona w zaplanowanym terminie, a właściciele apartamentów będą mogli z nich korzystać już w te wakacje. Oficjalne oddanie do użytku nastąpi na początku czerwca br. Obecnie trwają ostatnie drobne prace wykończeniowe i porządkowe w budynku oraz wokół niego. Apartamentowiec okazał się kolejnym sukcesem Firmus Group, bo cała powierzchnia została sprzedana na parę miesięcy przed zakończeniem budowy, co na rynku deweloperskim zdarza się niezmiernie rzadko.

Takie powodzenie Rezydencja Park Rodzinna II zawdzięcza (podobnie jak pozostałe kameralne apartamentowce w kompleksie Rezydencja Park w Mielnie) wielu zaletom. Każda z nich jest ważna, ale warto na początek wymienić wyjątkowe położenie. Trudno nie zakochać się w miejscu otoczonym starymi sosnami, pachnącym żywicą, leżącym prawie w równej odległości kilku minut marszu od bałtyckiej plaży i brzegu jeziora Jamno. To niemal centrum turystycznego miasta, a jednak zawsze panują tam cisza i spokój. Ulica bez zgiełku, kramów, tłumu przyjezdnych, z odnowioną nawierzchnią, porządnymi chodnikami i oświetleniem.

 

budowy-3043-18-05-17Wreszcie dla wspomnianego powodzenia ogromne znaczenie ma doskonała architektura i jakość wykonania. Apartamenty są wykończone pod klucz i kompletnie wyposażone. Mają bardzo praktyczny rozkład pomieszczeń, gwarantujący komfortowy wypoczynek całej rodziny. Mogą być również doskonałym miejsce do cichej, wymagającej skupienia pracy.

Jak podkreśla dr Marek Sietnicki, szczeciński architekt, Firmus Group ma nietypowe podejście do zastanej zieleni. Buduje, zachowując – na ile się da – istniejący drzewostan. W efekcie zachowuje klimat miejsca. – W Polsce dominuje inna praktyka. Działkę się niweluje, pozbawia wszystkiego, a dopiero po zakończeniu inwestycji od nowa dokonuje się nasadzeń. To nie to samo co zachowanie pierwotnej zieleni. Gubi się po drodze cechy charakterystyczne lokalizacji, wygląda to mimo starań architektów nieco sztucznie. Nasadzenia po zakończeniu inwestycji powinny być tylko swoistym dopełnieniem tego, co urządziła sama natura – komentuje Marek Sietnicki. – To się bezpośrednio przekłada na dobre samopoczucie ludzi.

Nabywcami apartamentów, oprócz klientów z głębi Polski, są osoby mieszkające w regionie. Niektórzy zapewniają sobie w ten sposób nadmorski drugi dom do wyłącznie prywatnego użytku, inni kupują z zamiarem zarabiania na komercyjnym wynajmie.

Przyjęty przez dewelopera program wynajmu, realizowany we współpracy z niezależnym od niego operatorem, sprawdza się i przynosi właścicielom apartamentów wysoce satysfakcjonujące przychody. Dlatego nie zaskakuje fakt, że osoby które zdecydowały się zakupić apartament we wcześniejszej inwestycji Rezydencja Park Rodzinna I, wracali w późniejszym czasie i decydowali się nabyć jeszcze jeden lub więcej.

Marcin Kokot, właściciel firmy City Apartments obsługującej komercyjny wynajem, zupełnie się temu nie dziwi: – Apartamenty w Rezydencji Park zostały zaprojektowane w taki sposób, by jak najlepiej służyć wypoczynkowi rodzinnemu. W każdym z nich do dyspozycji gości jest w pełni wyposażony aneks kuchenny, salon, odrębna jedna lub dwie sypialnie, obszerny taras. Gwarancja możliwości bezpiecznego zaparkowania samochodu. Jeśli dodać do tego atuty wyjątkowej lokalizacji, otrzymujemy pokaźny zestaw przewag nad konkurencyjnymi ofertami. Dlatego apartamenty te są chętnie wynajmowane, w różnych porach roku. A to przekłada się na zyskowność inwestycji zdecydowanie przewyższającą korzyści z lokaty bankowej.

Gwarantem jakości wykonania jest renoma głównego wykonawcy, koszalińskiej firmy Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER, które od dawna współpracuje z Firmusem. Dodatkowo nad jakością czuwa Agnieszka Fedoruk, projekt manager Firmus Group: – Przed oddaniem lokali do użytku razem z wykonawcą trzy razy sprawdzamy stan wszystkich elementów, sporządzając protokoły odbioru. Wszelkie, nawet najdrobniejsze usterki są natychmiast usuwane – podkreśla Agnieszka Fedoruk. – Nabywcy mogą mieć pewność, że wprowadzą się do apartamentów wykonanych z maksymalną dokładnością i starannością.

budowy-3016-18-05-17Kompleks apartamentowy przy ulicy Orła Białego i Kopernika, który tworzą cztery budynki Rezydencja Park (każdy po 12 apartamentów) i dwa pod nazwą Rezydencja Park Rodzinna (po 32 apartamenty), to w tej chwili chyba najbardziej urokliwy zakątek starego Mielna. Dr Marek Sietnicki komentuje: – Zaprocentowało to, że inwestor miał jasną wizję i wiedział, co chce uzyskać. Jako autorzy projektów przed przystąpieniem do pracy odczytaliśmy wyraźną chęć nawiązania do przedwojennej architektury Mielna. To szczególnie wyznaczyło znaczenie detalu. Stąd gra cegłą, kolorami, drewnianymi szczegółami dachu, balkonami, nawiązaniem do architektury szachulcowej.

Bartosz Warzecha, prezes Oddziału Koszalińskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, komentuje: – Pojawienie się uporządkowanych realizacji, w spójnym architektonicznie i estetycznie stylu, inspiruje innych inwestorów do dotrzymywania kroku. Widzą, że można budować w określonym klimacie, w pewnej dyscyplinie. To natychmiast rozlewa się na otoczenie. Dzięki Rezydencji Park i Rezydencji Park Rodzinnej uzyskano ład przestrzenny, który rozciąga się na większą część ulicy.

W miejscu, o którym mowa, Firmus ma jeszcze trochę terenu do zabudowania. Dlatego w przygotowaniu są dwa kolejne, kameralne budynki typu Rezydencja Park. W każdym z nich znajdzie się 12 apartamentów dwupokojowych, każdy z tarasem lub balkonem. Mieszkania na parterze dodatkowo będą posiadały prywatne ogródki. Na terenie inwestycji zostaną zaplanowane zewnętrzne miejsca postojowe dla właścicieli apartamentów. Architektonicznie budynki będą nawiązywać do sześciu już istniejących. Termin rozpoczęcia tych inwestycji nie został jeszcze wyznaczony.

 


W kompleksie Rezydencja Park i Rezydencja Park Rodzinna znajduje się obecnie 115 apartamentów o powierzchni od 36 m2 do 71 m2 . Łączna powierzchnia użytkowa budynków to około 6 350 m2 , a działek na których są posadowione – 9 000 m2. Teren ten ciągnie się niemal od jeziora Jamno do pasa zieleni przy mieleńskiej promenadzie. Właściciele apartamentów i goście mają luksus łatwego dostępu zarówno do skweru nad jeziorem i przystani jachtowej, jak i plaży oraz morza. Pierwszy budynek Rezydencji Park powstał w 2011 roku.