I9A7200 copy gabinetbogurscy wojciechgruszczynski Zdrowie i uroda

Ból zęba w weekend przestaje być udręką. Ruszyła Stomatologiczna Pomoc Lekarska

Od lutego działa w Koszalinie Stomatologiczna Pomoc Lekarska, którą w weekendy wprowadził do swojej oferty Gabinet Bogurscy. Potrzeba uruchomienia takie usługi była ogromna i to od wielu lat. W końcu, w kryzysowych sytuacjach, z bólem zęba w weekendy opiekę i pomoc znajdziemy od ręki.

svg%3E Zdrowie i uroda

„Witam, czy przyjmuje w Koszalinie jakiś dentysta w weekend nagły przypadek: silny ból zęba w ciąży”; „Jest w Koszalinie/okolicach jakiś dentysta, który na pewno przyjmie w weekend z bólem zęba? W Słupsku nie ma i jesteście jedyną nadzieją…”; „…błagam pomóżcie dentysta, który przyjmie z silnym bólem zęba na już!”; „Pilne! Ból zęba przed maturą. Czy jakiś dentysta pracuje w weekend, żeby chociaż dać radę umówić się jak najszybciej?”

To tylko niektóre z licznych postów ukazujących się na fanpejdżu Spotted Koszalin, w których w dramatyczny sposób poszukiwana jest weekendowa pomoc przy bólu zęba.

Patrząc na sprawę czysto statystycznie, wiadomo jest, że przypadki nagłego, silnie doskwierającego bólu zęba po prostu muszą się zdarzać każdego dnia, w stutysięcznym mieście jakim jest Koszalin, a jeśli dodamy do tego ościenne miejscowości to skala zdecydowanie rośnie. W tygodniu jakoś można sobie poradzić, ale co jak przydarza to się w weekend? Do niedawna był to prawdziwy problem i zmartwienie wielu mieszkańców naszej okolicy. Na szczęście z początkiem lutego mamy pogotowie dentystyczne, do którego zgłosić można się od ręki, choć lepiej od telefonu, aby pani recepcjonistka przypisała dogodną godzinę.

Z inicjatywą Stomatologicznej Pomocy Lekarskiej wyszli Monika i Marcin Bogurscy. Ich gabinety zostały otwarte na weekendy, aby przyjmować pacjentów nagłych i z bólem.

Monika Bogurska opowiadając o pomyśle uruchomienia dodatkowych godzin otwarcia podkreśla: – Z zamiarem pomocy pacjentom w bólu, szczególnie tym nagłym, zdarzającym się w weekend, chodziliśmy już pewien czas. Do tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się już od listopada. Nasi pacjenci, ale także te osoby, które na co dzień nie leczą się u nas, a są w potrzebie, zostaną zaopiekowani w niemal każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 9 do 15. Żaden „bólowy” pacjent nie odjedzie z kwitkiem, nawet jeśli miałoby to przekroczyć oficjalne godziny przyjęć. Dyżurować będzie po trzech stomatologów, którzy na pewno ukoją ból i przeprowadzą interwencyjne leczenie.

Pierwsze weekendy już za nami. Póki co przebiegły spokojnie, ale mamy wprawę w dynamicznej i zaangażowanej formie przyjęć pacjentów i skutecznego leczenia.

O tym jak bardzo wyczekiwana była to usługa mówić może choćby pokaźna liczba udostępnień posta na FB z informacją o uruchomieniu stomatologicznej pomocy doraźnej. Telefony i wiadomości z pytaniami o możliwość wizyty napływały nawet z odległych miejscowości naszego regionu. Gabinet Bogurscy to miejsce, w którym znajdzie pomoc każdy.

svg%3E Zdrowie i uroda

Leczymy i szkolimy

Rozmawiając o nowej usłudze nie sposób rozmawiać o lekarzach, którzy są gotowi nieść pomoc, często kosztem swojego prywatnego czasu. Monika Bogurska dodaje: – Nasi lekarze, to znakomicie wyszkolona kadra, która pracuje na sprzęcie najwyższej klasy. Naszą ambicją jest to, aby w naszych gabinetach pracowali najlepsi ludzie o wielkich sercach, dlatego tak ważne jest dla nas podnoszenie kwalifikacji całej kadry. Dla komfortu naszych lekarzy, to do nas, do Koszalina zapraszamy prawdziwe tuzy stomatologii w Polsce, najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Tu na miejscu, rozwijamy się, oszczędzając czas, które pochłonęłyby z pewnością weekendowe szkolenia na wyjeździe, a także uczymy się u siebie, a nie na „obcym” terenie. To duże udogodnienie szczególnie dla całej naszej załogi.

Laserem w kanał

Co ciekawe Gabinet Bogurscy, co jakiś czas dorzuca do swojej oferty nowoczesne usługi, które zdecydowanie wpływają na jeszcze większy komfort pacjentów. Jednym z takich jest leczenie kanałowe laserem, czyli endodoncja laserowa. Ta metoda zdecydowanie skraca czas leczenia i co najistotniejsze jest zdecydowanie bardziej precyzyjna niż klasyczne metody, jeśli chodzi o opracowanie kanałów. To, że w Gabinetach Bogurscy, lekarze pracują z mikroskopem jest standardem, ale nieustannie napływają nowi pacjenci, u których kanałowe leczenie wykonano niedokładnie, co z upływem czasu daje bólowe dolegliwości. Należy pamiętać, że po kolejnym leczeniu kanałowym żywotność zęba spada ok. 30-40%. Ważne jest więc aby tego typu leczenie przeprowadzić w sposób najlepszy.

Endodoncja laserowa, to krótsza, zdecydowanie bardziej celowana forma leczenia, która daje rewelacyjne rezultaty, a pacjentom szybszą rekonwalescencję i powrót do zdrowia.

Gabinet Bogurscy w nowej siedzibie przy ulicy Śniadeckich 27A jest już od 3 lat. To okres, po którym można wyciągnąć pewne wnioski, dlatego Monika Bogurska dodaje: – Trzy lata minęły bardzo szybko. Dla nas to ogromny skok, choćby w ilości zajmowanych metrów. W poprzedniej lokalizacji było ich sto, w nowej siedzibie mamy ich tysiąc. Po trzech latach możemy powiedzieć, że jesteśmy już „poukładani” w nowym miejscu i chętnie bierzemy się za nowe, jeszcze niezagospodarowane obszary. Jednym z nich jest właśnie doraźna pomoc stomatologiczna, kolejnym szkolenia podnoszące kwalifikacje naszej kadry, w planach kolejne działania, o których powiemy niebawem. Chcemy być miejscem, w którym nasz pacjent otrzyma najwyższej jakości, nowoczesną usługę i pomoc w skrajnych i sytuacjach. Czujnie obserwujemy potrzeby mieszkańców naszego regionu i staramy się na nie odpowiadać najlepiej jak umiemy.

svg%3E Zdrowie i uroda