Osieki 8 Biznes

Aldom Technika Osłonowa – Od Koszalina po Europę

Ekspansja usług Aldom Technika Osłonowa zagranicą trwa i rozwija się prężnie. Mamy więc w Koszalinie dostęp do produktów i rozwiązań, które doceniają klienci w Europie. Rośnie też zainteresowanie roletami solarnymi – firma została kilka miesięcy temu autoryzowanym partnerem firmy Inteligentny Budynek, dystrybutora na Polskę marki Bubendorff. – Zachęcamy do zaglądania na nasze profile w mediach społecznościowych, gdzie można śledzić nasze realizacje, produkty, współprace i inne sprawy dotyczące firmy – mówi Zofia Rudzka.

Aldom zaopatruje w swoje produkty rynek lokalny i polski od wielu lat, ale ogromnym sukcesem okazał się eksport asortymentu także za granicę. Współpraca z kontrahentami z Francji, Belgii i Niemcami rozwija się niezwykle prężnie, zwłaszcza w filii w Bremen. Poza sprzedażą rolet, Aldom świadczy za granicą usługi montażu, realizowane przez zespół specjalistów. Ceny usług firmy są niższe niż te świadczone przez firmy zagraniczne, a wykonawstwo ma równie wysoką jakość, stąd regularny napływ kolejnych klientów i coraz większych zamówień. – W czerwcu i lipcu bieżącego roku zrealizowaliśmy bardzo duży projekt dla klienta w Berlinie – mówi Zofia Rudzka, właścicielka Aldom Technika Osłonowa. – Zaopatrzyliśmy w nasze rolety dwa czteropiętrowe budynki. Eksportujemy rolety solarne do Francji, gdzie cieszą się dużą popularnością. Co bardzo nas cieszy, z wieloma klientami zagranicznymi utrzymujemy wręcz przyjacielskie stosunki. Z jednym z nich co roku spotykamy na weekend w Polsce lub we Francji i wspólnie spędzamy czas, na przykład biorąc udział w spływach kajakowych. Te spotkania na swobodnym gruncie są okazją do zacieśnienia relacji biznesowych.

svg%3E Biznes

W kwietniu 2023 roku Aldom nawiązał współpracę z firmą Inteligentny Budynek (IB). Jednym z produktów dystrybuowanych przez nią produktów są – rolety zewnętrzne Bubendorff łączące funkcjonalność żaluzji i rolet zewnętrznych. Oferują opcję zasilania solarnego (bateria wbudowana w silnik rolety ładowana jest przez ogniwo fotowoltaiczne umieszczone w kasecie ), energooszczędność (bariera termoizolacyjna w postaci lameli wypełnionych pianką umożliwia redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji w okresie zimowym i letnim), możliwość integracji z dowolnym systemem typu „inteligentny dom”, możliwość zdalnego sterowania roletami za pomocą np. smartfonu, funkcję antywłamaniową, niezależność od energii elektrycznej w opcji solarnej. Mają nowoczesny design i siedmioletnią gwarancję na wszystkie części. – Roleta ma klasyczny pancerz, ale działa jak żaluzja – przybliża Zofia Rudzka. – Posiada czujnik wykrywający światło słoneczne. Przy jego dużym natężeniu zamyka się, przy mniejszym otwiera. Skorzystać mogą na tym posiadacze jakiegokolwiek lokalu, ale sprawdzi się zwłaszcza w domach stojących na otwartej przestrzeni, z dużą ilością okien i z wystawą południową. Rolety można zamontować wszędzie, zarówno podtynkowo czyli w nowym budownictwie oraz nadtynkowo w starszych budynkach czy blokach. Nie ma żadnych ograniczeń architektonicznych. W naszym salonie mamy zainstalowane rolety Bubendorff i można naocznie sprawdzić ich funkcjonalność.

svg%3E Biznes

Produkty nowej generacji, do których zaliczają się rolety solarne, wpisują się w błyskawicznie rozwijający się rynek produktów zasilanych zieloną energią. – Systematycznie rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem rolet z silnikami solarnymi – mówi Zofia Rudzka. – Warto obalić mit, że w naszej, mniej nasłonecznionej, szerokości geograficznej nie mają zastosowania. Silnik solarny do prawidłowego działania wcale nie wymaga wystawienia na pełne słońce. Technologia pozwala na efektywne wykorzystanie światła dziennego i kumulowanie energii, działa poprawnie zarówno w słoneczne, jak i pochmurne dni, w dzień i w nocy. Jedno doładowanie akumulatora wystarcza aż na 45 dni użytkowania bez dostępu do słońca przy standardowym cyklu otwierania i zamykania rolet dwa razy dziennie. Do montażu silników solarnych nie potrzebujemy żadnego dodatkowego okablowania – są bezprzewodowe.

To nie jedyna prestiżowa współpraca Aldomu. Dostawcą półproduktów dla firmy od wielu lat jest Aluprof, uznany w branży okiennej i rolet polski producent. – We wrześniu braliśmy udział w spotkaniu organizowanym przez tę firmę – mówi Zofia Rudzka. – Zaproszenie to dla nas ogromna nobilitacja. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały nowe produkty producenta, power speech wygłosił Krzysztof Hołowczyc, a później odbyła się część nieoficjalna z zabawą do rana. Takie spotkanie są zawsze okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz zacieśnienia tych już istniejących.


W ofercie Aldom są rolety adaptacyjne (z blachy), podtynkowe (komponujące się z elewacją), nadstawne (montowane do stolarki okiennej). Ponadto żaluzje fasadowe przeznaczone zwłaszcza do dużych powierzchni przeszklonych, różnego rodzaju moskitiery, także dla wielkoformatowych okien przesuwnych typu HST, markizy chroniące przed słońcem i pełniące podobną funkcję screeny. Specjalnością Aldom Technika Osłonowa są też bramy segmentowe i rolowane w bogatej gamie kolorystycznej. Uzupełnieniem asortymentu są siłowniki do rolet i bram. Firma nie tylko sprzedaje towar, ale we własnej hali także sama produkuje: rolety zewnętrzne, moskitiery oraz bramy rolowane. Ma swoich techników, montażystów i serwisantów. To fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, wyszkoleni w zakresie nowoczesnych technologii. Przez zakupem możemy oczekiwać kompleksowego doradztwa oraz wykonania niezbędnych pomiarów, a po zakupie – opieki: w ramach gwarancji dokonywane są naprawy czy wymiana wadliwych części.