NOWE ZDJECIA 4 Biznes

Aldom Technika Osłonowa – Rolety nowoczesne i ekologiczne

Dla Aldom Technika Osłonowa ostatnie miesiące były bardzo udane: sprawna produkcja i sprzedaż asortymentu na miejscu, ekspansja współpracy za granicą i nowa biznesowa współpraca. Firma została autoryzowanym partnerem firmy Inteligentne Rolety, dystrybutora na Polskę marki Bubendorff. Jeśli szukamy ekologicznych, funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań dla naszych domów, Aldom to dobry adres.

Przez ostatnie trzy lata Aldom mierzył się ze skutkami pandemii oraz wybuchu wojny na Ukrainie. Opóźnienia w łańcuchach dostaw wynikające z braków półproduktów i elementów montażowych były uciążliwe, a klienci musieli czekać na zamówienia nawet kilka tygodni. Na szczęście sytuacja się ustabilizowała, a Aldom wrócił do swoich standardów, czyli realizowania zleceń w jak najkrótszym czasie. Z ulgą, bo choć kłopoty miały przyczyny niezależne, dla producenta, którego marką jest szybkość i sprawna obsługa były frustrujące.

Rozwój firmy trwa niezależnie od okoliczności. Aldom od wielu lat zaopatruje rynek lokalny i polski, a od kilku miesięcy z sukcesem eksportuje produkty także za granicę. Świetnie rozwija się współpraca z Francją, ale także Belgią i Niemcami. Poza sprzedażą Aldom świadczy też usługi montażu – w filii w Bremen pracuje zespół specjalistów, którzy zajmują się całym procesem. – Polscy pracownicy są bardzo cenieni w Europie za kwalifikacje i pracowitość – podkreśla Zofia Rudzka, właścicielka Aldom Technika Osłonowa. – Przy wysokiej jakości, nasze usługi są o wiele tańsze niż świadczone przez firmy niemieckie.

svg%3E Biznes

Jakość usług i ceny oferowane przez Aldom są konkurencyjne nie tylko zagranicą. Firma sprzedaje towar, ale we własnej hali także sama produkuje: rolety zewnętrzne, moskitiery oraz bramy rolowane. Ma swoich techników, montażystów i serwisantów. To fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, wyszkoleni w zakresie nowoczesnych technologii. Przez zakupem możemy oczekiwać kompleksowego doradztwa oraz wykonania niezbędnych pomiarów, a po zakupie – opieki: w ramach gwarancji dokonywane są naprawy czy wymiana wadliwych części, choć Aldom współpracuje ze znakomitymi i sprawdzonymi producentami.

Dostawcą półproduktów jest Aluprof, uznany w branży okiennej i rolet polski producent. W ofercie firmy są rolety adaptacyjne (z blachy), podtynkowe (komponujące się z elewacją), nadstawne (montowane do stolarki okiennej). Ponadto żaluzje fasadowe przeznaczone zwłaszcza do dużych powierzchni przeszklonych, różnego rodzaju moskitiery, także dla wielkoformatowych okien przesuwnych typu HST, markizy chroniące przed słońcem i pełniące podobną funkcję screeny. Specjalnością Aldom Technika Osłonowa są też bramy segmentowe i rolowane w bogatej gamie kolorystycznej. Uzupełnieniem asortymentu są siłowniki do rolet i bram.

Aldom ma w swojej ofercie także produkty nowej generacji, wpisujące się w błyskawicznie rozwijający się rynek produktów zasilanych zieloną energią. Ekologiczne rozwiązania, jak elektryczne samochody czy panele fotowoltaiczne przy domach, to częsty widok i niewątpliwie przyszłość. – Zwrócenie się w kierunku odnawialnych źródeł energii także w naszej branży jest nieuniknione – mówi Zofia Rudzka. – Już teraz rośnie liczna osób zainteresowanych zakupem rolet z silnikami solarnymi, czyli wykorzystującymi światło dzienne. Są one w ofercie czołowych producentów od dawna, jednak przez długi czas nie cieszyły się popularnością ze względu na cenę i przeświadczenie, że w naszej szerokości geograficznej panel słoneczny nie będzie wydajny. Tymczasem silnik solarny do prawidłowego działania nie wymaga wystawienia na pełne słońce. Technologia pozwala na efektywne wykorzystanie światła dziennego i kumulowanie energii i działa poprawnie zarówno w słoneczne, jak i pochmurne dni, w dzień i w nocy. Jedno doładowanie akumulatora wystarcza aż na 45 dni użytkowania bez dostępu do słońca przy standardowym cyklu otwierania i zamykania rolet dwa razy dziennie. Do montażu silników solarnych nie potrzebujemy żadnego dodatkowego okablowania – są bezprzewodowe.

Rolety tego typu Aldom ma swojej ofercie od dłuższego czasu, z powodzeniem eksportuje je na przykład do Francji, gdzie cieszą się dużą popularnością, ale coraz więcej klientów zamawia je też do koszalińskich domów.

Do oferty dołączyły ostatnio produkty firmy Bubendorff – producenta innowacyjnego rozwiązania jakim jest roleta z funkcją żaluzji łącząca funkcjonalność żaluzji i rolety zewnętrznej oraz rolety z silnikiem hybrydowym (łączącym technologię przewodową oraz solarną). Unikalna konstrukcja rolety umożliwia otwarcie lameli na podobnych zasadach, jak przy żaluzjach fasadowych. Regulując dostęp światła dziennego do pomieszczeń, uzyskujemy optymalne nasłonecznienie. Ruchome pióra dają możliwość ochrony domowej prywatności, zachowując jednocześnie dostęp do widoku na zewnątrz niemal tak, jak ma to miejsce w przypadku żaluzji. Dodatkowo, aby zapewnić większy poziom ochrony, rolety z blokadą antywłamaniową są wyposażone w mechanizm, który utrudnia przedostanie się osób niepożądanych do wnętrza budynku. Kolejnym atutem rozwiązania jest to, że są one dostępne również jako rolety zewnętrzne natynkowe, które możemy zainstalować w dowolnym momencie eksploatacji nieruchomości, bez konieczności wymiany elewacji. Przy zastosowaniu napędów solarnych, które nie wymagają obecnie żadnej dopłaty, nie ma potrzeby doprowadzania żadnych kabli. To wszystko sprawia, że roleta okienna zewnętrzna BUBENDORFF z funkcją żaluzji okiennej jeszcze lepiej odpowiada na zróżnicowane potrzeby inwestorów – zarówno właścicieli nowo powstających obiektów budowlanych, jak i nieruchomości już istniejących. – Roleta z funkcją żaluzji oraz klasyczna roleta z silnikiem hybrydowym będą wkrótce zainstalowane w naszym salonie i będzie można na miejscu sprawdzić ich funkcjonalność – mówi Zofia Rudzka.\