DSC 3220 Kronika

X Charytatywny Bal Prezydencki

Podczas dziesiątego koszalińskiego Charytatywnego Balu Prezydenckiego uzbierano rekordową kwotę – 168 390 zł. Została ona w równych częściach podzielona między pacjentów Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, podopiecznych Fundacji Zdążyć z Miłością i Maję Wierzbicką, walczącą z nowotworem dziewięcioletnią koszaliniankę.

Doroczny Charytatywny Bal Prezydencki, inicjatywa Anny i Piotra Jedlińskich, z edycji na edycję przynosi coraz wyższe sumy przeznaczane na cele dobroczynne. Dotychczas było to łącznie prawie 820 000 złotych, z których skorzystało 24 beneficjentów.

Jak podkreśliła podczas tegorocznej uroczystości przekazania symbolicznych czeków Anna Jedlińska, małżonka prezydenta Koszalina, nie wszyscy rozumieją istotę przedsięwzięcia: – W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze sugerujące jakoby bal był zorganizowany za publiczne pieniądze. To absolutnie nieprawda. Wszyscy goście wykupili bilety wstępu za własne pieniądze, a dodatkowo podczas loterii i licytacji głęboko sięgnęli do prywatnych kieszeni. Dzięki temu i darom koszalińskich firm udało się uzyskać imponującą sumę, która wesprze potrzebujących. Wszystkim darczyńcom jesteśmy głęboko wdzięczni.

Maria Okońska, prezes stowarzyszenia prowadzącego w Koszalinie hospicjum dla dorosłych, dziękując za kolejne wsparcie placówki, powiedziała: – Hospicjum działa tylko dzięki koszalinianom i ich otwartym sercom. Pieniądze przekazywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia to kropla w morzu potrzeb. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim za szczodrość, która pozwala nam zajmować się osobami terminalnie chorymi. To jest jak nieustający cud.

Warto wspomnieć, że tegoroczny bal byłby dwunastym z kolei, gdyby nie dwuletnia pandemiczna przerwa. Dochód z pierwszej imprezy wyniósł niewiele ponad 31 tysięcy złotych, czyli niemal sześciokrotnie mniej niż z tegorocznej. Miejscem imprezy był hotel Ferry Resort w Mielnie.