twarz od nowa 1 Prestiżowy Ślub

Facemodeling odmładzanie o kilka lat

Co możemy zrobić dla naszego organizmu, by zapewnić mu długie i lepsze jakościowo życie? Przede wszystkim zmieńmy podejście do niego. Potraktować swoje ciało holistycznie jako jedność. Nie jako osobną zmarszczkę na czole czy w bruździe nosowo-wargowej. Takie zmarszczki są tylko efektem ubocznym całościowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie.

svg%3E Prestiżowy Ślub

Alternatywą lub uzupełnieniem medycyny estetycznej są manualne masaże, twarzy oraz całego ciała, które nazywamy estetyczną rehabilitacją. Aby dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na ten rodzaj odmładzania, zaglądamy do Agnieszki Bednarek, właścicielki gabinetu „Twarzodnowa” przy ul. Sygietyńskiego 14.

Jesteśmy wręcz zasypywani coraz to nowymi propozycjami płynącymi z medycyny estetycznej. Nie negując tego, warto wiedzieć, że na to, aby wyglądać młodo, zdrowo i świeżo wpływa wiele czynników.

W większości odmładzających metod pomija się fakt, że twarz nie istnieje niezależnie od ciała, a widoczne na niej oznaki starzenia powstają w wyniku zaburzeń biomechaniki organizmu, a nie działania złowrogiej grawitacji. Często skupiamy się na maskowaniu widocznych defektów, zamiast usuwać ich przyczyny. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ogromny wpływ na nasz wygląd mają codzienne nawyki. Żaden, nawet najdroższy gadżet lub zabieg, a nawet dobrany indywidualnie zestaw ćwiczeń na twarz nie przyniesie pożądanego efektu, jeżeli twoja postawa pozostawia wiele do życzenia, głowa jest wiecznie wysunięta do przodu, większość czasu dnia spędzasz na siedząco, na co dzień nosisz buty na obcasie oraz przez lata ignorujesz skutki skumulowanego stresu i zmęczenia.

Jak mówi nam Agnieszka Bednarek: – Zadaniem estetycznej rehabilitacji jest specyficzne mechaniczne (ręczne)opracowanie tkanek w celu ich kompleksowej odnowy. Efekt odmładzania następuje dzięki pobudzonej regeneracji tkanek. Należy też wziąć pod uwagę, że efekt wizualny jest jedynie efektem ubocznym. Głównym celem zabiegu jest odnowa tkanki na poziomie komórkowym. Dzięki estetycznej rehabilitacji tkanki naszego ciała są lepiej dotlenione, dostarczane są im w odpowiedniej ilości substancje odżywcze oraz woda.

W gabinecie Agnieszki Bednarek zabiegi masażu twarzy facemodelingu wykonywane są dwiema uzupełniającymi się szkołami. Jedną z nich wiele lat temu z kultury wschodniej zaszczepiła w Polsce Aneta Hregorowicz- Gorlo, założycielka Facemodeling Academy, czyli wielopłaszczyznowej multiterapii przywracającej tkankom fizjologiczną harmonię. Drugą szkołą są zabiegi metodami Marie Margo, czyli głębokie opracowywanie tkanek w celach zdjęcia napięcia mięśniowo – powięziowego, odblokowania głębokich naczyń krwionośnych i limfatycznych, likwidacji zastojów, rozmiękczania zrostów, modelowania oraz głęboki lifting twarzy i aktywizacja tkanek.

Regularnie wykonywane masaże odmładzają i przywracają blask skórze.

– Czym jest młody wygląd? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, szukając odpowiedzi w zabiegach maskujących realny problem – mówi Agnieszka Bednarek. – Młody wygląd to nie całkowity brak zmarszczek, które przecież tak ubogacają naszą mimikę, pokazują nasz smutek, śmiech czy zaciekawienie. Młodość to przede wszystkim wydłużone mięśnie. Długa szyja, symetria, otwarte oko. Nasza twarz ma tendencję do zapadania się, czoło i broda uwypuklają się, a środkowa część twarzy – oczy, nos, chowają, to wszystko dodaje nam lat i postarza, wizualnie. Zadaniem face liftingu jest rozciągnięcie, pobudzenie i wydłużenie mięśni. Zrelaksowanie ich i odpuszczenie napięcia. Na zdrowy i młody wygląd twarzy wpływa dosłownie wszystko: jak śpimy, jak siedzimy, jak często i w jaki sposób patrzymy na nasze smartphony, jak chodzimy i w jakim obuwiu, a także w jakim stanie jest nasz zgryz i uzębienie, a nawet to w jakiej pozycji trzymamy język. Na wiele z tych czynników możemy zadziałać poprzez masaże facemodelingu. Efekt widoczny jest po pierwszym spotkaniu. Po trzech – czterech zmiany utrwalają się, owal twarzy podnosi się, szyja wydłuża, uszy swobodnie spoczywają, ale przede wszystkim odpuszcza napięcie, które nosimy na każdym mięśniu naszej twarzy, szyi, głowy, karku i generalnie całym ciele – dodaje. – Podczas prawie dwugodzinnego zabiegu, niemal połowa czasu poświęcona jest rozmasowaniu, pleców, ramion, karku, klatki piersiowej i głowy. Sam ten zabieg pozwala rozluźnić mięśnie i rozpocząć pracę w obszarze twarzy. Na twarzy z kolei rozmasowujemy kolejno czoło, poliki, żuchwę, uszy, nos, usta. Często stosuję na zakończenie kilka pociągnięć bańką chińską, które dodatkowo sprężyście odciągają mięśnie od przyczepów. Facemodeling kończy się tapingiem, czyli oklejeniem twarzy specjalnymi taśmami, które wydłużają efekt zabiegu i utrwalają pamięć mięśniową.

Uroda i poprawa wyglądu to nie są jedyne jego zalety. Dzięki zabiegom możemy zmniejszać dolegliwości oraz wspomagać leczenie w takich przypadkach jak: migreny, bóle głowy, bruksizm, obrzęki w obrębie twarzy i głowy, pogłębiona lordoza szyjna, zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa, trudności w oddychaniu i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, napięcia psycho-somatyczne (nerwica wegetatywna, nerwica lękowa, depresja), problemy z krążeniem w oczach, chronicznie zablokowane zatoki, paradontoza.

W gabinecie Agnieszki Bednarek można umówić się nie tylko na facemodeling, ale na cały szereg najróżniejszych masaży. Nieustanne szkolenia u najlepszych trenerów z całej Polski pozwalają wprowadzać do gabinetu cały pakiet najciekawszych i najbardziej efektywnych zabiegów.

Szczególnie przed ważnymi wydarzeniami poleca się masaże maderoterapii. To bardzo skuteczny masaż zmniejszający obrzęki, niwelujący stany zapalne, pobudza krążenie krwi i limfy, odżywia, poprawia pracę organów, zapobiega niewydolności krążenia obwodowego. Po takim masażu skóra jest bardziej jędrna, elastyczna, poprawia się przemiana materii, usuwa toksyny z organizmu, działa również odprężająco i uspokajająco. Wspaniałym wyborem jest masaż japoński 3D, który dosłownie zmniejsza obwody wokół ud czy brzucha. To dobra propozycja dla tych, którzy chcą poprawić kondycję swojego ciała przed najważniejszym wydarzeniem, jakim jest ślub.

– Masaże powinny być wypisywane na receptę – marzy głośno Agnieszka Bednarek. – Ładna młoda twarz, podniesiony owal, efekt glow, to tak naprawdę skutek uboczny całego dobrodziejstwa jakie płynie z masaży. Z moimi klientkami dzielę się wiedzą, uczulam na dobre, drobne nawyki, które wprowadzone do naszej codzienności utrwalają efekty wpływając dobrze na naszą sylwetkę, samopoczucie, a finalnie na urodę.

Z masaży korzystać można w każdym wieku, stosowany regularnie przynosi trwałe efekty. Ten rodzaj estetycznej rehabilitacji jest alternatywą dla tych, którzy nie chcą decydować się na wszelkiego rodzaju zabiegi wykonywane igłą. Ale terapia facemodelingu również bardzo wspiera medycynę estetyczną, której skutkiem często jest zwiotczenie i unieruchomienie, więc ostatecznie skrócenie mięśni. Obie te metody nie wykluczają się, a uzupełniają.

„Twarzodnowa” Agnieszka Bednarek

Koszalin, ul. Sygietyńskiego 14
Tel. 668 706 117
IG: twarzodnowa_pl