Szalone nozyczki Kultura

Wracamy do teatru!

Nim się obejrzymy, skończą się wakacje. Z początkiem września rozpocznie się zaś kolejny sezon teatralny. Prezentujemy więc wrześniowe propozycje Bałtyckiego Teatru Dramatycznego dla dzieci i dla dorosłych. Przypominamy również, że w nadchodzącym miesiącu czeka nas 13. edycja Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr”. Warto tę informację zapisać w kalendarzu i skorzystać z okazji obejrzenia w Koszalinie ciekawych spektakli przygotowanych przez reżyserów młodego pokolenia na co dzień pracujących w różnych polskich teatrach. O tym, co obejrzymy w ramach festiwalu w tym roku, pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Prestiżu” (publikacja jest dostępna na naszej stronie internetowej); w tym numerze na odrębnej stronie przypominamy repertuar Konfrontacji w formie plakatowej.

Spektakle wrześniowe dla dzieci:

PIPPI POŃCZOSZANKA

Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze, z twarzą ozdobioną mnóstwem piegów. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Ta zadziorna dziewuszka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody .

(spektakl trwa 100 minut z przerwą; Duża Scena)

svg%3E Kultura

TEATR MALUCHA

Najmłodsi widzowie, odwiedzają teatr po to, żeby obejrzeć bajkę. Za pomocą wyobraźni przenosimy się z nimi do magicznego świata. A co jeśli staniemy się jej częścią? Jeśli bajka nie będzie mogła się dokonać bez naszego udziału? Może właśnie udział Waszych maluchów jest niezbędny, by szczęśliwe zakończenie spotkało także i naszą bajkę?

BTD zaprasza serdecznie wszystkie maluchy na teatralną przygodę, która będzie dla nich nie tylko pożyteczną lekcją, ale i wspaniałą zabawą. Wykorzystując dziecięcą energię i kreatywność wspólnie dopiszemy kolejne strony wspaniałej przygody.

(spektakl trwa 50 minut bez przerwy; Mała Scena)

svg%3E Kultura

Wrześniowe propozycje dla widzów dorosłych:

SZALONE NOŻYCZKI

Komedia kryminalna rozgrywająca się w wyjątkowym salonie fryzjerskim, prowadzonym przez Antoniego Kędziorka. Nad salonem fryzjerskim mieszka mistrzyni fortepianu Izabela Czerny, a dokładniej mieszkała, ponieważ pewnego dnia zostaje… zamordowana. Ten nieoczekiwany zwrot wydarzeń ujawni wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy w asyście samych widzów. Doskonała zabawa, w której można brać udział wielokrotnie!

(spektakl trwa 140 minut z przerwą; Duża Scena)

svg%3E Kultura

KORA. FALOWANIE I SPADANIE

Kora fascynuje. Nawet kiedy jej już nie ma, zostały evergreeny Maanamu i jej własna legenda. Może zachwycać, może obrażać, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Kora zawsze mówiła to, co myślała i z lubością opowiadała, jak istotną rolę w jej życiu odgrywają sny. Dlatego i my wyśniliśmy nasz teatralny sen o Korze. Usłyszycie w nim największe przeboje Maanamu i przepłyniecie przez oniryczny ocean zdarzeń z życia artystki, w którym najważniejsze było po prostu życie. I miłość. Bo według niej każda miłość zaczyna się od miłości i naprawdę nie sposób się z tym nie zgodzić.

(spektakl trwa 120 minut z przerwą; Duża Scena)

svg%3E Kultura

JĘDREK, CZYLI URZĄDZIMY WAM DOŻYNKI

Ponad trzydzieści lat temu Polska odzyskała wolność, ale zaraz zachwiała się demokracja. Polska stanęła w korkach, na ulice wylała się gnojowica. Czy Polska wyszła z tego lepsza? A może do dzisiaj płaci cenę za ułomności demokracji? Partia to władza, bezpieczeństwo, posady. Tak było 30 lat temu, gdy Polska wchodziła na drogę demokracji. Ale dlaczego tak już zostało?

(spektakl trwa 160 minut z przerwą; Duża Scena)

svg%3E Kultura

MARTWA NATURA

Brawurowo zagrana czarna komedia z wątkiem kryminalnym i zaskakującymi zwrotami akcji.

Czworokąt: znany malarz, jego żona – niedoceniona malarka, ich służąca oraz chciwy marszand są zaplątani w morderczą sieć intryg. Morderczą w dosłownym sensie. Kto kogo chce w końcu zabić – nie wiadomo! Jedno jest pewne – pełna zwrotów akcji komedia okraszona mistrzowskimi „pojedynkami” aktorskimi utrzymuje w napięciu do ostatniej chwili… Doskonała zabawa gwarantowana!

(spektakl trwa 75 minut bez przerwy; Scena na Zapleczu)

svg%3E Kultura