PFL MOODSTORIES COLORWOOD SET09 Design

Wnętrza w duchu less waste

Świadomość ekologiczna wzrasta. Zwracamy uwagę na to, co jemy i z jakich materiałów wykonane są nasze ubrania. Staramy się też wybierać produkty, których zakup nie generuje niepotrzebnych śmieci, choćby plastikowych. A czy możliwe jest również urządzenie wnętrza w duchu less waste? Okazuje się, że tak!

Warto świadomie wybierać produkty, również mebli i produktów wyposażenia wnętrz. Bycie less waste ma bowiem w dłuższej perspektywie ogromny wpływ na jakość naszego życia i przyszłych pokoleń. Na szczęście są sposoby na to, by otaczać się na co dzień pięknymi przedmiotami dobrej jakości, których produkcja nie ma negatywnych skutków dla Ziemi.

Odnawianie mebli ma obecnie wielu zwolenników. To świetny sposób, by dać upust swojej kreatywności, ale również możliwość posiadania czegoś niepowtarzalnego, co w dobie masowej produkcji jest szczególnie pożądane. Jeśli chcemy odnowić większe meble, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jednak te mniejsze, jak niezniszczone, a wymagające jedynie odświeżenia krzesła czy komody, z powodzeniem możemy odnowić sami. W sieci znajdziemy wiele praktycznych filmów instruktażowych oraz porad, jak to zrobić.

svg%3E Design

A co, jeśli nie chcemy odnawiać starych mebli, tylko kupić nowe? Czy te również mogą być w duchu less waste? Oczywiście! Na przykład firma Pfleiderer produkując m.in. płyty drewnopochodne do produkcji mebli, kładzie ogromny nacisk na to, by jej działalność miała pozytywny wpływ na środowisko. Produkty te powstają głównie z odpadów drzewnych. Technologia produkcji płyt pozwala również na ponowne wykorzystane np. starych mebli czy palet. Wybierając meble wykonane z takiej płyty drewnopochodnej, mamy pewność, że wspieramy tym samym recykling i pomagamy w niezaśmiecaniu środowiska.

Aranżacja wnętrza w duchu less waste pozwala uzmysłowić sobie, co tak naprawdę jest nam w domu potrzebne. Świadome projektowanie nie polega na wyeliminowaniu z mieszkania wygód, jakie oferuje nam współczesna technologia, a na oczyszczeniu przestrzeni z niepotrzebnych rzeczy. W byciu less chodzi o to, by wybierać te przedmioty, z których będziemy faktycznie korzystać. Zamiast kupować więcej rzeczy gorszej jakości, lepiej kupić mniej, ale przedmiotów wykonanych w taki sposób, które posłużą nam przez wiele lat.

Podobnie jest z wyborem aranżacji wnętrza. Zamiast kierować się chwilową modą, warto przyjrzeć się temu, w otoczeniu jakich kolorów i materiałów czujemy się najlepiej, i właśnie na nich oprzeć projekt wnętrza. Pozwoli to stworzyć aranżację wnętrza, która będzie zgodna z naszym gustem estetycznym i posłuży nam przez wiele lat. W tym kontekście bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oferowana przez Pfleiderer kolekcja Mood Stories, podzielona na nastroje, a każdy nastrój na sety. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu pozwala nam dobrać najlepiej pasujące do siebie zestawy dekorów i dopasować je do naszych preferencji oraz cieszyć się nimi przez lata.

W kolekcji Mood Stories znajdziemy imitacje ponadczasowych wzorów drewna i kamienia, ale również stali, mosiądzu czy betonu. Nie brak też wzorów kreatywnych i najmodniejszych dekorów jednobarwnych. Wybór mebli wykonanych z płyty laminowanej to prosty krok do ochrony środowiska. Nie musimy kupować naturalnego surowca, którego zasoby mogą być ograniczone lub wyczerpywalne, aby cieszyć się jego urodą. Dostępne w ofercie Pfleiderer reprodukcje drewna wzorowane są na popularnych gatunkach, ale też tych występujących pod ochroną czy rzadko występujących w przyrodzie.

Urządzając dom, warto wziąć pod uwagę aspekt ekologii i wybierać takie produkty, które powstają z dbałością o środowisko naturalne. Również samemu, małymi krokami, możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Wykorzystujmy więc dostępne energooszczędne technologie, pozwalające oszczędzać wodę i energię. Wybierajmy produkty dobrej jakości, które przetrwają lata. A także otaczajmy się zielenią, ponieważ ma ona dobry wpływ na nasze zdrowie.

svg%3E Design