Fot. Marcin Betliński

VOLVO XC60 – Ulubiony SUV Polaków w klasie premium do obejrzenia po jednym telefonie

Obecna, druga generacja Volvo XC60 miała na starcie trudne zadanie – musiała się zmierzyć z legendą swojego bardzo popularnego poprzednika oraz stworzonego od podstaw, spektakularnego modelu XC90. Wyszła z tej próby obronną ręką, utrzymując w Polsce i wielu innych krajach pozycję najchętniej kupowanego SUV-a klasy premium. Od kilku miesięcy nie trzeba jechać do Szczecina, by poznać ten i inne modele Volvo – w Koszalinie działa bowiem mobilny doradca firmy Auto Bruno, dealera szwedzkiej marki. Dzięki temu, po uprzednim umówieniu się telefonicznym, może spotkać się z doradcą w dowolnym miejscu w mieście lub okolicy. Tym razem, co widać na zdjęciach, prezentacja odbyła się w Kołobrzegu.

 

_MB68745Usługa mobilnego doradcy przypadła klientom do gustu. Świadczy o tym wypełniony umówionymi spotkaniami kalendarz pełniącego tę funkcję pana Pawła Napieraja. W Koszalinie dysponuje on kilkoma samochodami demonstracyjnymi marki Volvo. Jednak wśród nich niezmiennie największe zainteresowanie wywołuje XC60. Paweł Napieraj podkreśla: – Przetestowanie auta jest niezobowiązujące. Bardzo elastycznie podchodzimy do kwestii czasu, dostosowując się do oczekiwań potencjalnych klientów. Spotkania są sanitarnie bezpieczne, bo zachowujemy oczywiście wszelkie zasady profilaktyki antycovidowej.

Użytkownicy Volvo XC60 podkreślają, że jest to model idealnie dopracowany, zapewnia przyjemną jazdę i pełne poczucie bezpieczeństwa. Wkrótce po rynkowym debiucie zdobył on tytuł najbezpieczniejszego samochodu w prestiżowych testach zderzeniowych Euro NCAP 2017 – uzyskał 98 pkt na 100 w kategorii Adult Occupant oraz 95 pkt na 100 w kategorii Safety Assist. Dało mu to przewagę dwudziestu punktów procentowych nad najbliższym konkurentem w klasie. Auto jest naszpikowane zaawansowaną technologią zaprojektowaną, by wspomagać kierowcę, chronić użytkowników pojazdu i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Zasiadając za kierownicą tego bądź co bądź dużego auta, można być zaskoczonym lekkością prowadzenia. Kierownica stawia minimalny opór, przez co manewrowanie nie stanowi żadnego problemu. Podczas szybszej jazdy auto prowadzi się płynnie i pewnie.

Kokpit jest logicznie rozplanowany. Kierowca ma łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Większością z nich steruje za pomocą centralnego dotykowego wyświetlacza o przekątnej 9 cali, w którym znalazł się system Car Play, umożliwiający podłączenie smartfona. Osoby nieprzyzwyczajone do tabletowych rozwiązań mogą początkowo narzekać, że „centrum dowodzenia” skrywa niemal wszystkie ważne funkcje pojazdu, ale nawet one docenią logiczność i intuicyjność systemu.

Zamiast tradycyjnej tablicy wskaźników, przed oczami kierowcy znalazł się drugi wyświetlacz, który wizualnie można dostosować do swoich preferencji.

XC60 nie ma się czego wstydzić w kwestii przestrzeni dla pasażerów, wygody samych foteli, czy praktyczności. Schowki – ten w tunelu oraz przed pasażerem – są miękko wykończone, z kolei te w drzwiach dostały bardzo dobrze trzymające wkładki antypoślizgowe. Niezłą pojemnością pochwalić się może bagażnik – standardowo dostajemy 505 litrów przestrzeni. Kształty bagażnika są regularne, a po złożeniu kanapy (opcjonalnie – elektrycznym) podłoga jest równa.

Ustawiony pod spokojne podróżowanie układ jezdny bardzo dobrze sprawdza się w niespiesznie pokonywanej trasie. Gładko pracująca przekładnia o ośmiu biegach pozwala osiągać bardzo dobre wyniki spalania i umie sprawić, że silnik staje się niemal niesłyszalny nawet przy znacznych prędkościach.

Volvo XC60 chętnie kupowane jest jako auto rodzinne, ale również często wybierają je osoby podróżujące służbowo. Wtedy najczęściej w grę wchodzi leasing. W tej chwili istnieje możliwoś

leasingowania XC60 z ratą 1560 zł (z wpłatą początkową 20 proc. wartości auta i wykupem również za 20 proc. wartości). O szczegóły można zapytać mobilnego doradcę z Auto Bruno lub pracowników salonu.

 

 


Warto zajrzeć na stronę:

https://autobruno.volvocars-partner.pl/oferta/promocje/kombinujemy-z-cenami/

i poznać aktualne promocje na auta marki Volvo. Zakup z wykorzystaniem którejś z nich może się okazać bardzo opłacalną decyzją.

 

Kontakt do doradcy mobilnego w Koszalinie

Paweł Napieraj, telefon +48 690 197 486
p.napieraj@autobruno.dealervolvo.pl

AUTO BRUNO
Autoryzowany Dealer Volvo
Ul. Pomorska 115B, 70-812 Szczecin
www.autobruno.volvocars-partner.pl