Depositphotos 96643760 l 2015 Zdrowie i uroda

Instytut Pięknego Ciała – Wielowymiarowe odmładzanie

Procesy starzenia są wpisane w fizjologię człowieka. Intensywny rozwój nauki powoduje, iż coraz lepiej znamy i rozumiemy funkcjonowanie ludzkiego organizmu a dzięki temu możemy skuteczniej kontrolować procesy starzenia.

 

Kosmetologia, medycyna estetyczna i nowoczesna aparatura hi-tech dają specjalistom nieosiągalne wcześniej możliwości stymulacji skóry. Począwszy od profilaktyki przeciwstarzeniowej a skończywszy na zabiegach, których celem jest cofnięcie zmian powstałych w wyniku starzenia się skóry. Mądrze dobrane zabiegi i właściwa, codzienna pielęgnacja w domu – to idealne połączenie, którego rezultatem jest zdrowa i młodsza skóra, która nie zdradza wieku.

Od czego zacząć odmładzanie? Jak mądrze wybrać zabiegi? O tym opowie Joanna Biernacka, kosmetolog bioestetyczny, właścicielka koszalińskiego Instytutu Pięknego Ciała.

Przede wszystkim warto zrozumieć jak starzeje się skóra. Zmarszczki, bruzdy czy opadający owal twarzy, to zmiany, które powstają przez wiele lat i dotyczą nie tylko samej skóry ale i struktur głębokich. Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, mięśnie twarzy trącą sprężystość a także zmienia się struktura kości twarzoczaszki. Dlatego też myśląc o odmładzaniu twarzy nie warto skupiać się na jednym tylko obszarze (np. lwia zmarszczka czy bruzdy nosowo-wargowe) ale patrzeć a swoją twarz kompleksowo i tak też podchodzić do kwestii odmładzania.

 

Profilaktyka przeciwstarzeniowa – od tego trzeba zacząć

 

W każdym wieku warto pamiętać o tym, że możliwe jest opóźnianie procesów starzenia dzięki właściwym nawykom.

  • Odpowiednia ilość wody w diecie zapewni prawidłowe uwodnienie skóry, dzięki czemu będzie bardziej sprężysta.
  • Dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji domowej będą stymulować skórę do odnowy, wspierać jej funkcje ochronne i zdrowie.
  • Zdrowa dieta, bogata w antyoksydanty (m.in. witaminy A,C,E) oraz umiarkowana aktywność fizyczna dostarczą skórze odpowiednią ilość tlenu, składników aktywnych i zapewnia prawidłową detoksykację.
  • Ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV, spowolni starzenie skóry.

 

Takie połączenie jest niezbędne dla skóry w każdym wieku. Nawet najbardziej zaawansowane zabiegi odmładzające nie przyniosą zadowalających rezultatów, jeśli skóra będzie odwodniona, z zaburzoną barierą ochronną i niedożywiona.

 

Odmładzanie – jak mądrze wybrać zabiegi?

 

Generalnie można wydzielić dwa obrazy starzejącej się skóry.

U osób z mięsistą, grubą skórą (często łojotokową, z niedoskonałościami ) obserwujemy głównie zmiany grawitacyjne. Opadający owal twarzy, tzw. „chomiczki”, drugi podbródek czy mocno zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe.

U takich osób warto wykorzystać naturalny potencjał skóry i skupić się na zabiegach silnie liftingujących, których celem będzie „uniesienie” skóry. Idealnie sprawdzą się tutaj zabiegi HIFU, szczególnie 2D. Jest to precyzyjny zabieg, który nie narusza ciągłości naskórka, więc nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Skutecznie unosi opadające policzki i wspaniale wysmukla drugi podbródek. Jest praktycznie bezbolesny. Efekt liftingu i wysmuklenia twarzy można zaobserwować po około miesiącu od zabiegu. Jeśli zmiany grawitacyjne są bardzo głębokie – zabiegi można powtórzyć ale nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Pomiędzy zabiegami HIFU warto zadbać o wygląd skóry. Często zalecamy zabiegi pielęgnacyjne w oparciu o peelingi chemiczne i substancje aktywne, które uzupełnią braki w skórze i zadbają o powierzchnię skóry.

Drugi obraz starzenia się skóry, to zmiany widoczne w postaci sieci zmarszczek o różnej głębokości.

W takim przypadku zabiegi odmładzające powinny koncentrować się na zagęszczeniu struktury skóry. Idealnie sprawdzą się tutaj zabiegi radiofrekwencją mikroigłowej. Jest to zabieg, który stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny a jednocześnie napina już istniejące struktury kolagenowe w skórze. Na następny dzień po zabiegu można powrócić do standardowych obowiązków z drobnymi wykluczeniami. W wyniku serii zabiegów obserwujemy bardzo silne spłycenie zmarszczek i widoczne zagęszczenie struktury skóry. Zabiegi wykonujemy co 6 tygodni.

Taka skóra bardzo często wymaga dodatkowego wsparcia w postaci zabiegów pielęgnacyjnych, których celem będzie dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Tak więc wszystkie zabiegi z użyciem peptydów i kwasu hialuronowego pięknie wpasują się pomiędzy zabiegami aparaturowymi.

Jak łączyć zabiegi aby nie popsuć efektów?

Jeśli dopiero rozpoczynasz odmładzanie, to warto zacząć od zabiegu oczyszczającego twarz (jeśli jest taka potrzeba) czy od laserowego zamykania poszerzonych naczynek. Następnie wykonać zabiegi aparaturowe (HIFU, radiofrekwencja mikroigłową) w połączeniu z zalecaną pielęgnacją. Na koniec pozostawić medycynę estetyczną (botox czy wypełniacze).

Odwrotna kolejność może spowodować, że zbyt szybko stracisz efekty z wypełnienia zmarszczek w wyniku termicznego oddziaływania zabiegu hi-tech. Dlatego decydując się na terapię odmładzająca warto wybrać specjalistę, który zaprojektuje całą ścieżkę zabiegową i pielęgnacyjną aby w możliwie jak najkrótszym czasie osiągnąć najlepsze rezultaty.

Warto pamiętać, iż każdy z nas jest inny i dlatego niezmiernie ważne jest indywidualne podejście do potrzeb skóry. Z wieloletniego doświadczenia zawodowego wiem, że najlepiej sprawdzają się terapie łączone. Kiedy holistycznie podejdziemy do potrzeb skóry i wspólnym działaniem w gabinecie i zaciszu domowym zadbamy o zdrowie i młodość skóry.

WIELOWYMIAROWE ODMŁADZANIE SKÓRY

  • ZMARSZCZKI
  • BRUZDY
  • „CHOMICZKI”

 

Na każdy z tych problemów mamy skuteczne rozwiązanie.

 

NOWOCZESNE ZABIEGI! BEZ BÓLU I OKRESU REKONWALESCENC JI!

Zadzwoń – dobierzemy zabieg idealny dla Ciebie

 

logo kwadratowe_bez tła

 

Instytut Pięknego Ciała, ul. Modrzejewskiej 13 75-221 Koszalin
Tel. 661 12 99 92
www.piekne-cialo.pl