jesionowa cam2 final Design

Dom Deweloper Jesionowa: komfortowa przestrzeń, w podmiejskiej enklawie

Budowa najnowszej inwestycji firmy Dom Deweloper niedawno się rozpoczęła. W połowie przyszłego roku mieszkańcy wprowadzą się do komfortowych domów jednorodzinnych, w jednej z najpiękniejszych dzielnic Koszalina. Pod względem architektonicznym, technologicznym oraz infrastrukturalnym kompleks szeregowców jest rozwinięciem poprzednich realizacji Dom Deweloper, a raczej ich ekskluzywną wersją. Uszczęśliwi dziewięć rodzin, bo właśnie z myślą o nich powstaje szeregowiec przy ulicy Jesionowej na Rokosowie.

 

Plany i wizualizacje robią ogromne wrażenie. Eleganckie, nowoczesne bryły, białe tynki ozdobione jedynie wielkoformatowymi drewnianymi panelami i ceramiczną elewacją. Słowem – szlachetny minimalizm. Do tego obszerne ogrody, duże tarasy oraz estetyczne otoczenie, do którego inwestor przykłada ogromną wagę. Nie ma wątpliwości, że to nieruchomości typu premium. Do tego osadzone w znakomitej lokalizacji – płytkiej części osiedla Rokosowa. Mieszkańcy cenią tę okolicę za oddalenie od miejskiego zgiełku, spokojny charakter, bezpieczeństwo i dobrą infrastrukturę. W pobliżu jest przystanek komunikacji miejskiej, duży dyskont, sklepiki, poczta, salony urody, stacje benzynowe, niedaleko kościół. Jesionowa dodatkowo „chowa” się pomiędzy innymi ulicami, tworząc naprawdę zaciszną enklawę, w której można dosłownie odciąć się od świata.

Zabudowa jest szeregowa. Obejmie dziewięć jednopiętrowych domów o powierzchni 111 metrów kwadratowych. Na parterze każdego znajdzie się przestronny salon z miejscem na kominek, kuchnią i ubikacją. Na piętrze – trzy duże sypialnie, garderoba i łazienka. Do tego poddasze o dodatkowej powierzchni użytkowej dochodzącej do 30 metrów kwadratowych i dowolnego zaaranżowania. Równie dobrze może tu powstać pracownia, domowe biuro, bawialnia dla dzieci, przestrzeń wypoczynkowa z biblioteczką albo część prywatna dla dorosłych, z sypialnią, garderobą i toaletą. Wykorzystując całą powierzchnię użytkową, do dyspozycji mieszkańców jest prawie 150 metrów kwadratowych.

Każdy dom będzie wyposażony w duży garaż, który swobodnie pomieści samochód i dwa-trzy rowery oraz miejsce postojowe. Obok znajdzie się niewielkie pomieszczenie gospodarcze do przechowywania. Z tyłu każdego domu zaplanowany jest ogródek o powierzchni 45 metrów kwadratowych, oddzielony od sąsiadów estetycznym ogrodzeniem. Wychodzi się do niego wprost z salonu. Ta część nieprzypadkowo budowana jest od południowej strony. – Charakterystyczną cechą dla inwestycji Dom Deweloper jest zapewnienie komfortowego w użytkowaniu czasu nasłonecznienia pomieszczeń, w których przebywamy najdłużej lub najpełniej staramy się wykorzystać swój prywatny czas – podkreśla Krzysztof Hodun, architekt. – W przypadku ulicy Jesionowej słońcem bezpośrednim w pokojach dziennych lokatorzy będą mogli się cieszyć nawet do siedmiu godzin w ciągu dnia.

Pomieszczenia w domach są nie tylko duże, ale i ustawne, a więc pozwalają na różne aranżacje. W salonie da się wydzielić część jadalną i wypoczynkową w różnych konfiguracjach. Układ piętra – w planie rozłożony na dużą sypialnię i dwa pokoje – swobodnie można przerobić na cztery, wciąż spore, pomieszczenia. Sypialnię z powodzeniem da się zaadaptować na bawialnię dla dzieci. Wszystkie pokoje, włącznie z poddaszem, są doskonale doświetlone – samo okno salonowe ma szerokość 3,5 metra i zajmuje niemal całą ścianę! Nietrudno sobie wyobrazić, że w tych przestronnych wnętrzach zamieszkają wielodzietne rodziny. Przestrzeni jest tyle, że wygodnie będzie tu rodzicom z dwójką, trójką, czwórką dzieci albo rodzinie wielopokoleniowej.

Wokół szeregowca pojawi się specjalnie zaprojektowana zieleń oraz oświetlenie. Inwestor ma w planie stworzyć dla mieszkańców kameralną, wspólną przestrzeń rekreacyjną, w której będą mogli wypocząć albo się integrować. Brama wjazdowa na osiedle w formie estetycznego płotu frontowego będzie otwierana zdalnie, pilotem. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Chodzi o zapewnienie mieszkańcom maksymalnego bezpieczeństwa. – Postawimy w pobliżu słupy, a na nich kamery i oświetlenie – precyzuje Maciej Ilecki, prezes Dom Deweloper. – Rejestrator z dostępem do podglądu online zamontujemy od razu, w skrzynce z licznikiem administracyjnym. Domy zostaną wyposażone w video domofony.

Osiedlem – w tym rozliczeniami – będzie zarządzać utworzona przez mieszkańców wspólnota. Tę formułę Dom Deweloper stosował z sukcesem przy poprzednich inwestycjach. – Z naszego doświadczenia wynika że lepiej sprawdza się układ, gdy w sprawach dotyczących osiedla decydują wspólnie wszyscy jego mieszkańcy – zaznacza Maciej Ilecki. – Demokratyczne zarządzanie pozwala na dobre funkcjonowanie osiedla, sprawne podejmowanie decyzji i szybkie rozwiązywanie problemów. Wyklucza także jednostkowe fanaberie i nieporozumienia. Mieszkańcy ponoszą odpowiedzialność nie tylko za najbliższe otoczenie, ale i cały kompleks.

Ceny domów wahają się od 550 do 590 tysięcy złotych z VAT (w zależności od położenia; najdroższy będzie dom skrajny). – To nie zakup, ale inwestycja – podkreśla Maciej Ilecki. – Na rynku koszalińskim tego typu nieruchomości jest niewiele. Jesionowa jest odpowiedzią na potrzeby nieco zamożniejszych klientów, którzy nie chcą kupić domu, ale raczej przyszłość dla siebie, dzieci, może i wnuków.

Koszt nieruchomości uzasadnia nie tylko niewątpliwie wyróżniająca architektura i prestiżowa lokalizacja, ale także jakość materiałów użytych do budowy, i najwyższy standard wykonania, obniżający koszty eksploatacji. – Stawiamy na uznanych producentów: bramy Wiśniowskiego, okna i drzwi na niemieckich profilach Rehau, ceramikę z Tubądzina na elewacji, sylikatowo-sylikonowe tynki wiodących marek – wymienia Maciej Ilecki. – W standardzie znajdzie się komin dymowy do podłączenia kominka, sterownik kontroli ogrzewania podłogowego w całym domu. W garażach zainstalujemy bramy panelowe z automatyką.

W domach zamontowane zostaną okna trzyszybowe zapewniające izolację cieplną i akustyczną. Na całej powierzchni domu zostanie położone ogrzewanie podłogowe (grzejnik o niskim parametrze znajdzie się na strychu), a sam budynek będzie starannie ocieplony. Ścisłe przestrzeganie norm technicznych eliminuje wszystkie ewentualne wątpliwości co do poczucia prywatności w domach szeregowych, które często podnoszone są przez kupujących.

Domy przy ulicy Jesionowej zostaną oddane do użytku w połowie 2020 roku w stanie deweloperskim, z oknami, parapetami, drzwiami zewnętrznymi, instalacjami. Mieszkańcom pozostanie urządzić w nich wygodne życie.

 


Dotychczas Dom Deweloper na terenie Koszalina i gmin przyległych zrealizował już kilka inwestycji.

Przy ulicy Dzierżęcińskiej na Rokosowie powstały w dwóch lokalizacjach domy w zabudowie bliźniaczej każdy z dwoma mieszkaniami. Jedna z nich to 2 budynki w sumie 4 lokale, oraz obecnie kończąc się inwestycja przy numerze 52, gdzie znajdują się 3 budynki, łącznie 6 lokali.

W latach 2016-2017 na Osiedlu Unii Europejskiej (ul. Austriacka) powstało 14 domów z 28 mieszkaniami w zabudowie bliźniaczej.

Osiedle Rubinowe położone w pobliżu ulicy Gnieźnieńskiej, Centrum Handlowego Atrium i Wodnej Doliny to zespołu budynków mieszkalnych w których skład wchodzą lokale mieszkalne w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, w sumie 18 lokali mieszkalnych.

Osiedle Bursztynowe w Niekłonicach to dwupoziomowe apartamenty na zamkniętym osiedlu z miejscami postojowym i ogródkami. Na tą chwile powstało 8 budynków, łącznie 16 lokali. Również w Niekłonicach, przy ul. Jagodowej, powstał jeden budynek z dwoma lokalami.

Wszystkie domy są ogrodzone, oświetlone, wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Każdy ma zapewnione przynajmniej jedno lub dwa miejsce postojowe lub garaż, a także minimum taras, a często ogródek.

 

DOM DEWELOPER sp. z o.o. s.k.

ul. 1 Maja 20/5, 75-800 Koszalin
tel. +48 94 30 70 170
info@dom-deweloper.eu
www.dom-deweloper.eu