Cliniq prestiz 8 Temat z okładki

W lustrze warto widzieć siebie

Zaczęło się dziesięć lat temu od jednego lasera do depilacji. Dziś koszalińska Klinika Pięknej Skóry Cliniq dysponuje kilkunastoma urządzeniami i jest w stanie zaproponować rozwiązanie każdego problemu z zakresu medycyny estetycznej czy modelowania ciała. Nie zmieniła też filozofii działania: nie liczy się ilość, ale jakość. Pacjent ma dobrze wyglądać i przede wszystkim czuć się bezpiecznie.

 

Okladka_prestizCliniq to firma rodzinna. Wymyśliły ją i założyły siostry – Matylda i Karolina. Dzięki nim w 2009 roku w Koszalinie pojawiła się możliwość skorzystania z dziś powszechnych, ale wówczas dostępnych jedynie w większych miastach, zabiegów epilacji (trwałego, laserowego usuwania owłosienia) i do dziś trudno znaleźć gabinet dorównujący Cliniq doświadczeniem w tej dziedzinie. Klinika od czterech lat specjalizuje się również w medycynie estetycznej, a w ubiegłym roku do oferty dołączyły zabiegi stomatologiczne i ginekologiczne. Za kolejnymi inwestycjami stały gruntownie przemyślane decyzje przefiltrowane przez potrzeby pacjentek. Nie ma to jednak nic wspólnego z gonitwą za trendami czy wyścigiem na sprzęt. W największym skrócie: Cliniq stawia na dopasowanie osiągnięć medycyny do pacjentek. Z oceanu możliwości oferowanych przez branżę beauty wybiera więc te najbardziej wartościowe i skuteczne.

 

Poza tym, że rodzinna, to także firma na wskroś kobieca. – Wyjątkiem jest nasz rodzynek, stomatolog Jakub – śmieje się Matylda Jezierska.
Każda z pięciu pracujących w Cliniq pań specjalizuje się w czymś innym. Matylda Jezierska – lekarz, wykonuje zabiegi medycyny estetycznej. Beata Kowal kosmetyczka, fizjoterapeutka – wykonuje zabiegi modelujące i wyszczuplające ciało. Dorota Stadnik to kosmetyczka, specjalistka depilacji laserowej z 10-letnim doświadczeniem. Anna Pawlak – kosmetyczka, mistrzyni manicure – w Cliniq wykonuje także kosmetyczne i pielęgnacyjne. Karolina Jezierska jest menadżerką kliniki, koorodynatorką pracy całego zespołu. – Jesteśmy zgranym i wesołym teamem – opowiada Karolina Jezierska – Nie ma u nas mowy o sztywnym klimacie, sztuczności czy nadęciu. Oczywiście w wolnym czasie zabiegi testujemy na sobie. Wykorzystujemy przerwy w pracy na szybki peeling albo pomalowanie paznokci. Prowadzenie gabinetu z siostrą ma wiele zalet: dobrze się rozumiemy, ufamy sobie i wspieramy się, a teraz łączy nas jeszcze jedno wspólne doświadczenie. Obie jesteśmy mamami małych dziewczynek. Pozwoliło nam to jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby pań zmagających się z niedoskonałościami po ciąży i porodzie, a od strony „firmowej” nauczyło lepszej organizacji.

Cliniq_prestiz-10

Od lewej: 

Matylda Jezierska Lekarz, wykonuje zabiegi medycyny estetycznej
Beata Kowal Kosmetyczka, fizjoterapeutka- wykonuje zabiegi modelujące i wyszczuplające
Dorota Stadnik Kosmetyczka, specjalistka depilacji laserowej z 10-letnim doświadczeniem.
Karolina Jezierska Menadżerka kliniki, koorodynatorka pracy całego zespołu.
Anna Pawlak Kosmetyczka, mistrzyni manicure – w Cliniq wykonuje także zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne.
Jakub Kaleta Lekarz stomatolog specjalizujący się w endodoncji.

 

Promujemy rozwagę, by pacjent był u nas w 100% bezpieczny.

 

Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje Matylda Jezierska, absolwentka wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prestiżowych podyplomowych studiów w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny AntiAging pod patronatem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Na ścianach gabinetu wisi mnóstwo dodatkowych certyfikatów i dyplomów ze szkoleń, kursów i konferencji, w których brała udział. – Praca lekarza zajmującego się estetyką w dużej mierze polega na nieustannym dokształcaniu – podkreśla. – Warto oczywiście podążać za nowinkami, jednak to doskonalenie technik zabiegowych i wzbogacanie wiedzy choćby z zakresu anatomii jest kluczem do sukcesu. Nie podoba mi się, że dziś na każdym rogu można sobie na przykład powiększyć usta, przeraża mnie, że robią to często osoby po jednodniowym kursie. Mimo że to zabiegi powszechne, wciąż są medyczne – muszą być do nich wskazania, a są też przeciwwskazania. Powinny być bezpieczne.

Na bezpieczeństwo składa się nie tylko prawidłowe wykonanie zabiegu, ale też często bagatelizowana opieka nad pacjentem po terapii. Współwłaścicielka Cliniq mieszka w Koszalinie, co w tym kontekście ma ogromne znaczenie. – Zawsze podkreślam, że moja dostępność dla pacjentek jest wartością – mówi. – Do większości gabinetów lekarze dojeżdżają z innych miast, wykonują umówiony zabieg, a pacjent zostaje potem sam, czasem z powikłaniami. Ja jestem na miejscu i do dyspozycji. Mogę sobie dzięki temu pozwolić na poważniejsze zabiegi, bo w razie czego dam radę zainterweniować, ale chodzi też o sam kontakt. Bardzo dbamy, by był on serdeczny, żeby nasze pacjentki czuły się u nas bezpiecznie. Zawsze mogą liczyć na autentyczne wsparcie.

Ważna jest też rozwaga w doborze terapii, ale przede wszystkim zasadności jej wykonania. To niepopularne stanowisko i z punktu widzenia działalności biznesowej wydawałoby się ryzykowne, ale Matylda Jezierska przyznaje, że zdarza się jej odmówić wykonania zabiegu. Rzadko, bo spokojną rozmową da się przekonać pacjentów, by skorzystali z innych niż planowali rozwiązań. – Jestem po prostu uczciwa – wyjaśnia. – Przedstawiam realny obraz tego, co można osiągnąć, a czego nie. Nie chcę, by moi pacjenci czuli się rozczarowani, ale wychodzili z gabinetu zadowoleni. Każda metoda ma swoje ograniczenia, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć i czasem trzeba sięgnąć po alternatywę – chirurgię plastyczną, pomoc innych specjalistów. Pomimo, że estetyka to dział medycyny nie zawsze o charakterze leczniczym, powinna się opierać na rekomendacji lekarza. Wykonywanie pacjentom zabiegów tylko dlatego, że chcą, jest moim zdaniem nieetyczne. Mamy mnóstwo możliwości poprawiania wyglądu, ale na pewno nie warto gonić za nieosiągalnym. Jeśli się zmieniać to w najlepszą wersję siebie i tę ideę z sukcesem promujemy. Zabieg udany to zabieg niewidoczny dla otoczenia. Najbardziej cieszy mnie, gdy klientka opowiada, jak wiele komplementów zebrała za promienny wygląd, choć nikt nie kojarzy tej zmiany z wykonaniem zabiegu.

O urodę można dbać zawsze, nigdy nie jest na to za późno, warto zacząć nawet w wieku emerytalnym.

Filozofia pracy Kliniki Pięknej Skóry Cliniq najwyraźniej się sprawdza. Klienci doceniają połączenie zasadniczego podejścia do medycyny z otwartą, miłą atmosferą samego miejsca. To ważne, bo do gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się często osoby z problemami, defektami, czasem kompleksami, a więc oczekujące z jednej strony wiedzy i profesjonalizmu, ale z drugiej – zrozumienia i serdeczności. – Rozmawiamy spokojnie, szczerze i rzeczowo – mówi Matylda Jezierska. – Wypytuję klientki o mnóstwo detali. Metamorfozę przedstawiam w realnych barwach. W medycynie estetycznej nie ma zawsze łatwych rozwiązań ani natychmiastowych efektów. Jeden zabieg nie sprawi, że odmłodniejmy o 15 lat. Często rozpisuję terapię na rok, spotykamy się co kilka tygodni, pracujemy stopniowo. To propozycja dla osób cierpliwych, nie oczekujących zmiany z dnia na dzień. Pacjentki otrzymują ode mnie pełen pakiet informacji na temat ewentualnych niedogodności, rekonwalescencji, powikłań, o przeciwwskazaniach nie wspominając. Zdarza się, że są zdziwione, bo korzystały z zabiegu gdzie indziej, a okazuje się, że w ich przypadku jest on niedozwolony.

Koszalin_Prestiz_93

„Konikiem” Cliniq jest depilacja laserowa. Po dziesięciu latach ta dziedzina nie ma dla właścicielek tajemnic. Choć laser do usuwania owłosienia ma dziś niemal każdy gabinet kosmetologiczny, nie każdy potrafi go maksymalnie, prawidłowo i optymalnie wykorzystać. – Dobrze wykonana epilacja nie wymaga wielu serii, nie jest specjalnie bolesna, ale w pełni bezpieczna – mówi Karolina Jezierska – Te walory zapewnia certyfikowany i na bieżąco serwisowany sprzęt.

Co jest domeną kliniki w zakresie medycynie estetycznej? Trudno wybrać jeden zabieg, bo gabinety oferują ich pełną gamę. Matylda Jezierska nie ukrywa jednak, że jej pasją jest praca z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego i wciąż doszkala się w tej specyficznej dziedzinie.
– Wypełniacze mają złą sławę – mówi. – Wiele osób boi się przerysowanych, sztucznych efektów i czasem ciężko mi namówić pacjentki na skorzystanie z tej metody, a szkoda. Rzeczywiście, to wyższa szkoła jazdy, wymagająca wiedzy anatomicznej i sprawności technicznej, by odbudować braki, a nie zaburzyć rysów twarzy. Wypełniacze mogą zdziałać cuda, ale też straszne rzeczy. Bardzo lubię też pracę z laserami frakcyjnymi: odmładzanie skóry, redukcję blizn potrądzikowych czy rozstępów.

Cliniq_prestiz-6

Przekrój wiekowy klientek Cliniq jest bardzo szeroki, ale Matylda Jezierska z dumą podkreśla, że duże grono stanowią panie w wieku dojrzałym – po 60. i 70. roku życia. – Świetnie się z nimi pracuje – uśmiecha się. – Są dowodem na to, że o urodę można dbać zawsze, nigdy nie jest na to za późno i warto zacząć nawet w wieku emerytalnym. Zresztą rozwój naszego gabinetu w dużej mierze opierał się na wsłuchiwaniu się w potrzeby pacjentek. Wprowadzałyśmy kolejne zabiegi między innymi po to, by mogły korzystać z wielu zabiegów w jednym miejscu. Dziś nasza oferta jest kompleksowa i pozwala rozwiązywać mnóstwo problemów zarówno w obszarze twarzy, jak i ciała. Najważniejsze – i to się nigdy nie zmieni – żeby każdego traktować indywidualnie i z uwagą.

Najważniejsze – i to się nigdy nie zmieni – żeby każdego traktować indywidualnie.

 

Koszalin_Prestiz_cliniq-esPodstawą do zaplanowania zabiegów estetycznych jest wnikliwa konsultacja lekarska. Dzięki szczerej i otwartej rozmowie można wybrać najodpowiedniejszą terapię dla danego pacjenta. Oferta zabiegów na twarz w Cliniq jest bardzo bogata. Oto niektóre z nich:

 

 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
 • Wolumetria – przywracanie objętości twarzy
 • Modelowanie i nawilżanie ust
 • Mezoterapia igłowa
 • Mezoterapia kolagenowa Linerase
 • Profhilo – Molekuła młodości
 • Volite – głębokie nawilżanie skóry
 • Dermapen
 • Plexr – korekta opadających powiek
 • Botoks – korekta zmarszczek mimicznych
 • Peelingi chemiczne
 • Sagoni Melt – rozpuszczanie podwójnego podbródka

 

 

 

 

 

[column size=one_half position=first ]

cliniq-logo-dark

ul. Spółdzielcza 7,
+48 728 314 126

 

[/column]

[column size=one_half position=last ]

svg%3E Temat z okładki

ul. H. Modrzejewskiej 49,
+48 503 760 500

[/column]

 

cliniq.pl


svg%3E Temat z okładki