płyty 4663zr Design

Meble na wymiar z najlepszych płyt i blatów

W ofercie firmy Kosmaz znajdziemy aż 150 wzorów płyt laminowanych i 80 wzorów blatów kuchennych. Od tradycyjnych po fantazyjne. Taki wybór daje właściwie nieograniczone możliwości zaprojektowania i wykonania mebli – na wymiar, niepowtarzalnych, a przy znakomitej jakości i trwałych.

Płyt laminowanych najczęściej używa się do produkcji mebli – szaf, szafek, półek, regałów. Wykonuje się z nich fronty, drzwi, korpusy i ścianki działowe. Rzadziej, ale jednak wykorzystuje się je do dekoracji na przykład ścian, a granicą ich innego niż typowe zastosowania jest wyłącznie inwencja projektanta.
Meble pod wymiar są alternatywą dla tych gotowych, pozwalają urządzać wnętrza indywidualnie, oryginalnie, bez ograniczeń wynikających choćby ze standardowych wymiarów.

– Relatywnie będzie to nieco droższy zakup, ale meble wykonane z użyciem płyt dostępnych w naszej firmie z pewnością będą trwalsze, starczą na wiele lat użytkowania, dlatego warto w nie zainwestować – podkreśla Robert Burczak, menedżer produktu w firmie Kosmaz. – Pamiętajmy, że z płyt można wykonać meble w nietypowych rozmiarach czy nawet kształtach, a więc będą oryginalne i ściśle dopasowane do naszego gustu, potrzeb i wyobraźni.

płyty-4634zr

Wielozadaniowe płyty

W ofercie płyt Kosmaz w zasadzie można znaleźć wszystko. Do dyspozycji są płyty standardowe: białe (w ośmiu odcieniach!), szare, czarne, brązowe i niebieskie oraz w nieco bardziej fantazyjnych kolorach, między innymi różowe, pomarańczowe czy żółte. Także wzorzyste dla miłośników rozwiązań odważniejszych. Są płyty imitujące drewno zarówno o gładkiej strukturze, jak i z zarysowanymi słojami czy wgłębieniami, które cieszą się ogromną popularnością, bo nie ustępując urodą płytom z naturalnego drewna, są od nich znacznie tańsze. Warto dodać, że w firmie Kosmaz płyty drewniane także można kupić.

Wszystkie płyty można dokładnie obejrzeć, dotknąć i porównać. Są umieszczone na dużych, dobrze oświetlonych ekspozytorach, tak by klienci mogli zobaczyć je w całości. Projektanci i stolarze zazwyczaj dysponują małymi próbnikami, ale dopiero duża powierzchnia daje pełny obraz materiału. Wszystkie płyty są dostępne od ręki, nie trzeba ich specjalnie zamawiać. Można je kupić w całości lub cięte pod wymiar. – Można też poprzez naszą stronę internetową skorzystać ze specjalnego programu służącego do zamawiania gotowych formatek, przesłać nam projekt do realizacji mailem, a potem po prostu odebrać zamówienie – zachęca Robert Burczak. – Oczywiście na miejscu służymy poradą.

Producentem płyt jest firma Swiss Krono, której Kosmaz jest autoryzowanym przedstawicielem od ponad dwudziestu lat. Produkty są atestowane, mają certyfikaty jakości, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować nie tylko we wnętrzach domowych czy biurowych, ale też wymagających szczególnej jakości: szpitalach czy szkołach. – Mamy w ofercie także coś zupełnie wyjątkowego – mówi Robert Burczak. – Jest to płyta SWISS CDF, czyli zabarwiona na czarno płyta HDF. Ma bardzo dużą gęstość, odporność na zarysowania, jest niezapalna, odporna na wilgoć, zatem idealna do wykorzystania na przykład w budynkach użyteczności publicznej, jak kino czy basen i we wszelkich warunkach, gdzie będzie wystawiona na działanie wody lub ognia.
Na miejscu można się skorzystać z ogromnej oferty produktów uzupełniających budowę mebli: uchwytów, zawiasów, okuć i innych.

płyty-4676zr

Dekoracyjne i mocne blaty

Blat to najbardziej eksponowany i jednocześnie eksploatowany element zabudowy kuchennej. To na nim się kroi, stawia naczynia, także gorące, przygotowuje posiłki. Dlatego powinien być przede wszystkim trwały, odporny na zabrudzenia, zarysowania, płyny, przebarwienia. Niemniej ważna jest strona estetyczna – blat wybieramy głównie jako ważny element dekoracyjny. Wystarczy go wymienić, by uzyskać zupełnie nowy wygląd kuchni czy łazienki.
Kosmaz oferuje aż 80 różnych wzorów blatów, a wkrótce będzie ich setka. Nowa kolekcja, jak podkreśla Robert Burczak, będzie bardzo efektowna. Podobnie jak w przypadku płyt, również blaty są dostępne w różnych fakturach i kolorach. Królują blaty imitujące drewno. Są godne polecenia nie tylko dlatego, że taki wzór pasuje niemal do każdego stylu i rodzaju mebli, ale ze względów praktycznych – na strukturze słojów nie widać cięć noża, rys, plam. Klienci chętnie wybierają też blaty naśladujące beton, kamień czy marmur. Wybór jest szeroki: od matowych, przez błyszczące i perliste. Czternaście spośród wzorów ma odpowiedniki w płytach – można zaprojektować dzięki temu cały mebel, na przykład kuchenne szafki, w jednym kolorze lub wzorze. – Kilka modeli z kolekcji ma specjalną powłokę wzbogaconą jonami srebra, mającą właściwości antybakteryjne – dodaje Robert Burczak. – Jak zapewnia producent, bakterie giną w ciągu doby od zetknięcia z tym materiałem. Taki blat znajdzie zastosowanie w każdej kuchni, szczególnie zaś tam, gdzie należy zachować podwyższone standardy higieny.

Blaty mają różne długości, szerokości (w tym standardowe 60 cm) i grubości. Wybrany model jest docinany na wymiar, wraz z otworami na zlew i płytę grzewczą. Również w tym wypadku można wykonać samodzielny wyrys i odebrać go z siedziby firmy Kosmaz.