Janex 8662zr Design
Fot. Agnieszka Orsa

Janex zaprasza do nowego salonu oświetleniowego

Już nie trzeba jechać do Szczecina albo Poznania, żeby znaleźć lampy w najlepszym guście i wielkim wyborze. Na ponad 400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej firma Janex pokazuje w swej siedzibie w Koszalinie próbkę tego, co może zagwarantować najbardziej wymagającym klientom. Zaprasza również do swego salonu oświetleniowego w Kołobrzegu.

Ambicją właścicieli firmy było stworzyć ofertę, jakiej nikt w Koszalinie i okolicy nie będzie w stanie zaproponować. I udało się, choć kosztowało to dużo czasu i wysiłku.

Andrzej Jestrabek, współwłaściciel Janeksu, podsumowuje: – Rozmawialiśmy sukcesywnie z kolejnymi dostawcami po to, żeby móc zaoferować naszym klientom marki i wzory oryginalne, takie jakich nie znajdą w sklepach sieciowych. Na część z nich uzyskaliśmy na naszym terenie wyłączność, inne są dostępne tylko u nas na innej zasadzie: producenci uznali, że spełniamy ich wysokie wymagania na przykład w zakresie ekspozycji i powierzają nam swoje wyroby.

Pan Andrzej zastrzega, że to co zostało wystawione w salonie, choć są to setki wzorów lamp, a licząc także inne produkty oświetleniowe – tysiące, to zaledwie cząstka tego, co może obecnie zaoferować Janex: – Prezentacja daje klientom wyobrażenie o tendencjach i trendach. Oczywiście wystawione rzeczy są w dużej części do kupienia od ręki, ale niewspółmiernie większy wachlarz możliwości proponują katalogi naszych partnerów handlowych. To głównie w oparciu o nie pracujemy z klientami docelowymi lub projektantami wnętrz. Mamy jak widać ofertę kompleksową. U nas znajdzie odpowiednie dla siebie oświetlenie ktoś budujący hotel, remontujący szkołę albo urządzający sklep jubilerski. Mamy świadomość specjalnych wymagań związanych z różnymi lokalizacjami. Umiemy również udzielić fachowych rad przy wyborze lub w kwestiach technicznych.

Janex – mimo że idzie w kierunku oświetlenia jako swej specjalności – ma ofertę kompletną również w dziedzinie materiałów elektrycznych. Klient może więc na miejscu nabyć nie tylko lampy, ale również cały osprzęt i okablowanie potrzebne do montażu.

Andrzej Jestrabek komentuje: – Działamy kompleksowo i dotrzymujemy kroku najnowszym tendencjom. Dzięki temu, że systematycznie uczestniczymy w najważniejszych europejskich imprezach wystawienniczych – między innymi w targach w Mediolanie czy Frankfurcie, możemy zaproponować naprawdę bogaty wybór lamp wyróżniających się znakomitym wzornictwem i konkurencyjnymi cenami. Spełniliśmy nasze ważne założenie: wymagający klienci nie muszą już z Koszalina jeździć do Szczecina i Poznania, żeby znaleźć oświetlenie najlepszej jakości i zaprojektowane według reguł najnowszego designu.

Jak podkreśla pan Andrzej, wdzięczny jest wszystkim swoim współpracownikom z Janeksu za ich wysiłek. Dziękuje również pani Anecie Stachurze (projekt), firmie Elements (aranżacja pokazowej łazienki) oraz panu Marcinowi Kędzierskiemu (Bud-Mar, wykonawstwo), bez których salon nie stałby się faktem.
Firma cały czas się rozwija, odnosząc również sukcesy w dziedzinie e-commerce. Została za to nagrodzona Gazelą-E biznesu. Otrzymała również inne prestiżowe wyróżnienia biznesowe – są to m.in. Gazela Biznesu 2017, Nagroda Gospodarcza KOSZALIŃSKI DENAR oraz Diament Forbsa.

Kontakt:

JANEX Sp. z o.o.
Koszalin, ul. Przemysłowa 11A
Kołobrzeg, ul. Sienkiewicza 30A

E-mail: biuro@janex.koszalin.pl
Telefon sklep: +48 (94) 34 777 02
Telefon hurtownia: +48 (94) 34 777 00
Fax: +48 (94) 34 777 11