IMG 8513 e1450394873185 Ludzie
Wojtek Grela

Rozmowa kwiatami

Gdy słowa milczą, walcząc z myślami i uczuciami, kwiat taktownie przełamuje tę ciszę. Mówi: wybacz, kocham, cieszę się z Tobą, uśmiechnij się! Puszcza oko, przytula, rozgarnia chmury… Właśnie takie kwiaty, darowane z sercem, od serca, z powodów zawsze ważnych, choć codziennych, od 38 lat układa w wyznania Jolanta Makuszak – właścicielka „Kwiaciarni na Młyńskiej” w Koszalinie.

Bukieciki, które umiejętnie komponowała już od dziecka, zachwycają estetyką, pomysłem i treścią właśnie. Właścicielka jednej z najlepiej zaopatrzonych kwiaciarni w Koszalinie, poza ogromnym sercem do kwiatów i ludzi, ma komfortowe warunki pracy. Salon tonie w barwach dorodnych, mięsistych i unikalnych w Koszalinie kielichów. W olbrzymich szufladach, przypominających skarbce pełne biżuterii, mienią się tysiące kryształków i innych do ozdób do kwiatów. Duży wybór kolorowych tkanin oraz finezyjnie splątanych traw i sznurków, pozwala właścicielce „szyć” bukiety na zamówienie najbardziej wymagających klientów. Serdeczność i otwartość Jolanty Makuszak, wypełniają zaś lokal przyjazną, niemal rodzinną, atmosferą.

svg%3E Ludzie

Tu piwonie pachną zimą!

Wzrok wszystkich klientów „Kwiaciarni na Młyńskiej” przykuwają piękne metrowe storczyki o olbrzymich, śnieżnobiałych płatkach. Na wielu wielkie wrażenie robią storczyki czarne. Uśmiech budzą pomarańczowe strelicje, zwane rajskimi ptakami. Dorodne słoneczniki, pachnący bez, konwalie, frezje a nawet piwonie, dostępne tu także zimą, zaskakują i budzą szacunek konkurentów z branży. Kwiaciarnia na Młyńskiej od 1997 roku, odkąd prowadzi ją w tym miejscu Jolanta Makuszak, słynie z różnorodności i dobrego gatunku sprzedawanych w niej kwiatów. – Moi stali klienci wiedzą, że poszukiwanie kwiatów, mających zachwycić pięknem, oryginalnością i świeżością, warto zacząć właśnie od „Kwiaciarni na Młyńskiej”.

Jak poruszyć serce?

– Potrzebuję wiedzieć, co i komu ma mówić kwiat, który szykuję dla klienta. Wkładam w każdy bukiet, każde przybranie kwiatu, nawet tego w donicy, całe swoje serce i szczerą pozytywną energię. Kwiat z duszą i dobrym przesłaniem powinien poruszyć odbiorcę. A o to przecież chodzi – mówi Jolanta Makuszak. Rozmawiając z klientami o osobie, do której kwiat ma trafić, taktownie pyta o ryzyko alergii, związanej z danym gatunkiem. Kiedy trzeba, sama cierpliwie słucha opowieści o ważnych chwilach w życiu, słów skruchy lub cieszy się z radości, które przyciągnęły klienta do niej w poszukiwaniu najodpowiedniejszego kwiatu na daną okazję. – Zdarza mi się tłumaczyć mężczyźnie moje kobiece spojrzenie na dany problem. Pomagam zrozumieć różnicę, która mogła wywołać nieporozumienie z ważną dla niego panią. Łagodzę, koję, łączę, przekazuję pozytywne nastawienie do życia, nigdy nie ingerując w życie tych, którzy wychodzą ode mnie z kwiatami.

svg%3E Ludzie

Asortyment

Świetnej renomy kwiaciarnię wypełnia morze zawsze świeżych kwiatów ciętych, doniczkowych i sztucznych. Wśród tych ostatnich często trudno odróżnić naturę od dzieła człowieka! Wnętrze „Kwiaciarni na Młyńskiej” ma cechy stylowego salonu, do którego warto – przy okazji zakupu kwiatów – wybrać się po upominek czy prezenty. Mnóstwo tu efektownych dekoracji, pięknej ceramiki. Biel mebli, świeżość zieleni roślin i  nowoczesność form wykonanych z metalu tworzą atmosferę tego wnętrza. Zachwyt klientów budzą m.in. stylowe wazony. Geometryczne, utrzymane w bieli i metalicznych szarościach bryły budzą skojarzenie z mini wystawą sztuki nowoczesnej. Finezją urzekają też tutejsze świece. Najnowsza oferta sklepu, wciąż poszerzana, obejmuje sprzedaż eleganckich lamp stołowych z szeroką gamą abażurów, mebli ze stali nierdzewnej i mebli drewnianych. To także ciekawe miejsce dla osób szukających okolicznościowych i sezonowych ozdób do domów, ogrodów i na balkony. Mnóstwo tu np. stylowych latarenek o rozmaitych kolorach i kształtach.

Żywy katalog inspiracji…

– Walentynki, Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne charakterystyczne i dla polskiej tradycji dni – zapowiadamy z wyprzedzeniem, szykując kolejną nową aranżację wnętrza naszej kwiaciarni – mówi Jolanta Makuszak. Po inspirację i naukę jeździ na pokazy branżowe w Polsce i za granicę. Tu podpatruje najnowsze trendy na pokazach florystyki i zajęciach tworzenia  kompozycji. Na co dzień buszuje w fachowej literaturze w poszukiwaniu nowinek i przykładów ciekawych aranżacji, które mogłaby przenieść do swojego lokalu.

Rodzinnie

„Kwiaciarnia na Młyńskiej” jest firmą rodzinną. Panią Jolantę wspiera w prowadzeniu kwiaciarni mąż, Zbigniew. Także staje za ladą, przygotowuje bukiety dla klientów. Warto sprawdzić jego wrażliwość i zmysł artystyczny. – Klientki bywają zaskoczone, gdy zabiera się za przygotowania bukietu. W miarę, jak oglądają dzieło męża, rozpromieniają się. Jest w tym dobry! – z dumą podkreśla Jolanta Makuszak. W prowadzeniu kwiaciarni pomagają także dzieci państwa Makuszaków.

Dla Klientów

– Na klientów czeka przed wejściem do „Kwiaciarni na Młyńskiej” wymalowana koperta parkingowa. Wolno im zastawić także wjazd na zaplecze – śmieje się Jolanta Makuszak, współwłaścicielka posesji przy ul. Młyńskiej 66 w Koszalinie. – Nie sypiemy do kwiatów chemii, nie chłodzimy ich. Nie musimy. Otrzymujemy trzy dostawy świeżych kwiatów w tygodniu. Dodatkowo, czwarty raz wyjeżdżamy po nie sami. O tym, że kupujemy towar najwyższej jakości świadczą choćby nasze piękne, długo stojące róże.

Zapraszam do naszego królestwa! Powstało z miłości do kwiatów, którą pielęgnuję i którą się dzielę z Państwem od 38 lat – mówi Jolanta Makuszak. – Chcemy, by nasz sklep dawał klientom wytchnienie po wyczerpującym dniu pracy, pozwalał zatrzymać wzrok na rzeczach pięknych, którymi nie mamy czasu się zachwycić na co dzień. Dziękujemy za czas, który spędzamy razem z Państwem.


 

Oferta Kwiaciarni „Na Młyńskiej”:
* kompleksowa obsługa klientów indywidualnych i firm,
* aranżacje wnętrz domów i mieszkań na różne okazje (m.in. Walentynki, Boże Narodzenie, Wielkanoc),
* dekoracje kościołów i sal weselnych,
* aranżacje pomieszczeń biurowych za pomocą kwiatów doniczkowych i specjalnych kompozycji przygotowywanych m.in. na stoły konferencyjne,

Kwiaciarnia Na Młyńskiej Jolanta Makuszak
ul. Młyńska 66, Koszalin
Czynna:
pon. – sob. w godz. 8-20, w niedziele: w godz. 10-16
tel. 94 347 42 20