image3 scaled Ludzie, Gorący Temat

Medalowa forma w rok

Na początku listopada w San Sussana w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata IFBB (międzynarodowa federacja kulturystyczna), w których podopieczne Dominika Nadolskiego stanęły na podium. 

Wśród nich 23-letnia koszalinianka Kaja Wyszyńska. Jak mówi sama zawodniczka sezon 2023 miał dla niej srebrny kolor. Zajęła bowiem 2 miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii: Wellness Open, 2 miejsce na Pucharze Polski w kategorii: Wellness, 

2 miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii: Wellness oraz 

2 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w kategorii: Wellness powyżej 163cm. Ten ostatni był szczególnie ważny i jest sporym osiągnięciem.

svg%3E Ludzie, Gorący Temat

Na pytanie, ile trzeba trenować, aby dość do takiej formy, Kaja Wyszyńska udziela zaskakującej odpowiedzi. Mówi bowiem: – Pierwszy raz na siłownię poszłam dwa lata temu, gdzie dopiero wdrażałam się w jakiekolwiek ćwiczenia, następnie miałam kilkumiesięczną przerwę i trenuję tak naprawdę rok – od sierpnia 2022 i był to również moment rozpoczęcia współpracy z moim obecnym trenerem Dominikiem Nadolskim.

Kaja Wyszyńska ukończyła szkołę I i II stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w klasie skrzypiec, następnie Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. Na studia wyjechała do Warszawy kończąc w ubiegłym roku licencjat na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach postanowiła jednak wrócić do Koszalina, aby móc trenować sporty sylwetkowe. 

To z pewnością dopiero początek sportowej kariery Kai. Chętnych śledzenia jej kariery odsyłamy na prowadzony przez nią profil na IG wyszynska_kaja