WIZ WROB 3MAJA 1311 2023 OK Prestiżowy Adres

Luksusowy apartamentowiec w sercu miasta poszerza ofertę deweloperską PB Kuncer

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer przyzwyczaiło lokalny rynek do tego, że co roku (nawet w okresach gorszej koniunktury) wystawia do sprzedaży co najmniej 100 nowych mieszkań. Wszystko dzięki działaniu sprawdzoną metodą „na zakładkę”, bo kiedy zbliża się ku końcowi budowa jednego, rusza realizacja innego budynku wielorodzinnego. Tym razem pojawia się jednak propozycja szczególna, która z pewnością ucieszy osoby poszukujące luksusowego mieszkania w ścisłym centrum Koszalina. W grudniu tego roku gotowe będą fundamenty pod apartamentowiec przy ulicy Konstytucji 3 Maja, w którym znajdzie się ponad 80 lokali o wysokim standardzie i zróżnicowanej powierzchni. Ich sprzedaż już wystartowała.

Zamiar postawienia apartamentowca przy ulicy Konstytucji 3 Maja firma sygnalizowała na naszych łamach dwa lata temu. Sporo czasu i energii zajęło jej jednak porządkowanie sytuacji właścicielskiej terenu oraz bezpośrednie przygotowanie placu budowy. Stały tam bowiem koszmarnie wyglądające garaże, jakieś wystające z ziemi pozostałości dawnej zabudowy zagrażały bezpieczeństwu bawiących się w tym miejscu dzieci. Po uzyskaniu przez dewelopera zgód na wyburzenia, teren zmienił się nie do poznania, a ostatnim akcentem porządków stanie się rozebranie małego zniszczonego domku na rogu ulic Konstytucji 3 Maja i Norberta Barlickiego.

Powstanie rozległa nieruchomość ograniczona z jednej strony ulicą Barlickiego (jednokierunkowa, biegnąca od ulicy Drzymały) a z drugiej ulicą Walerego Wróblewskiego (jednokierunkowa, biegnąca ku ulicy Drzymały).

Bryła domu zostanie zróżnicowana wysokościowo: część będzie miała wysokość trzech kondygnacji, a część czterech i nawet pięciu. Plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu wymaga, by budynek stanął w granicy działki (zabudowa pierzejowa). Miejsca parkingowe zostaną ulokowane w podziemiu, a na dziedzińcu znajdzie się miejsce tylko na kilka pojazdów. Zagospodarowanie podwórka jest tak samo starannie zaplanowane, jak budynku. Można się więc spodziewać elementów małej architektury, kącika do zabaw dziecięcych i dużej ilości zieleni.

Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, komentuje: – Zależy nam na tym, by powstał piękny budynek, wręcz cacko architektoniczne, które uznamy za naszą wizytówkę, tak jak stał się nią charakterystyczny dom przy ulicy Janka Stawisińskiego. Nasza inwestycja doskonale wpisze w pozytywną przemianę ulicy Konstytucji 3 Maja, której finałem będzie kiedyś zabudowanie dużej parceli na skrzyżowaniu z ulicą Krakusa i Wandy. Nasz apartamentowiec to propozycja dla osób, chcących zamieszkać w centrum miasta w maksymalnie komfortowych warunkach. Spodziewamy się dużego zainteresowania tymi mieszkaniami.

svg%3E Prestiżowy Adres

Osiedle Franciszkańska

Obecnie hitem sprzedażowym w ramach oferty PB Kuncer okazuje się Osiedle Franciszkańska. Szósty, przedostatni dom w ramach pierwszego etapu budowy jest już ukończony, trwa proces jego zasiedlania i przenoszenia prawa własności na nabywców lokali. Siódmy, ostatni budynek jest już zaawansowany; zostanie ukończony najpóźniej w październiku przyszłego roku. Zamknie on realizację osiedla składającego się z około 300 lokali.

Zanim jednak zostanie on oddany nabywcom, wiosną przyszłego roku ruszy budowa pierwszego domu wielorodzinnego w ramach drugiego etapu inwestycji przy ulicy Franciszkańskiej. Deweloper zachęcony wynikami sprzedaży zakupił po sąsiedzku rozległy teren i zamierza zabudować go w sposób bliźniaczy do już istniejącej części. Działka przy ulicy Krańcowej o powierzchni około 4,5 hektara swą granicą opiera się o ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku Mielna. Powstanie na niej również około 300 mieszkań w sześciu domach wielorodzinnych. Po drugiej stronie znajdującego się w tym miejscu stawu znajdą się domy jednorodzinne na działkach o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych każda (będzie cztery lub pięć takich posesji).

Wioletta Stelmach mówi: – Zapewnimy ciągłość dostępności mieszkań pod tym adresem. Planujemy tam sześć kolejnych budynków, więc ich sprzedaż rozłoży się na kilka lat. Całość stworzy jednorodną stylistycznie enklawę mieszkaniową, którą trudno porównać z jakimkolwiek innym fragmentem Koszalina.

Warto dodać, że domy przy Franciszkańskiej są niewysokie, z jasnymi elewacjami i pastelowymi elementami wykończenia. Oprócz miejsc postojowych w halach podziemnych, mieszkańcy mają do dyspozycji parking ciągnący się wzdłuż wewnętrznej granicy posesji. Całość jest ogrodzona, z ograniczonym dostępem osób trzecich. Każdej kolejnej oddawanej do użytku części towarzyszył fragment zagospodarowanej zieleni oraz dobrze rozplanowane ciągi piesze z chodnikami i oświetleniem.

Osiedle Hallera

Na osiedle Hallera ulokowane w pobliżu Centrum Handlowego Forum oraz Wodnej Doliny złożą się według planów dewelopera trzy wysokie budynki wielorodzinne. Pierwszy jest już oddany do użytkowania, pozostały w nim do sprzedaży pojedyncze mieszkania, w tym trzy urządzone pod klucz. Realizacja drugiego zakończy się w czerwcu przyszłego roku, ale duża część mieszkań znalazła już nabywców.

Budowa trzeciego, dopełniającego tę inwestycję budynku rozpocznie się w kwietniu 2024 roku. Stanie on zwrócony w stronę terenów zielonych i z tego względu może być szczególnie atrakcyjną propozycją dla osób ceniących sobie spokój i zielone otoczenie.

Osiedle Zwycięstwa i Osiedle Morelowa

Te dwie inwestycje trzeba rozpatrywać jako dwuelementową całość. Cztery budynki powstałe przy ulicy Zwycięstwa 232-238 są już ukończone. Mieszkań do sprzedaży pozostało tam niewiele (w tym kilka urządzonych pod klucz). Deweloper dokupił teren niejako na zapleczu istniejących już obiektów i rozpoczął tam budowę kolejnych dwóch domów (trzeci jest w trakcie projektowania). Osiedle bierze nazwę od ulicy, przy której powstaje (Morelowa, równoległa do Zwycięstwa). Jeśli powiedzie się zamiar zakupu jeszcze jednej parceli, będzie szansa na powstanie niemal lustrzanego odbicia zabudowy od strony Zwycięstwa.

Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła, budząc spore zainteresowanie potencjalnych nabywców. Trudno się dziwić, bo najlepszą reklamą są zbudowane tam przez PB Kuncer domy, które spowodowały uporządkowanie fragmentu Rokosowa. W parterach swoje miejsce znalazły lokale handlowe i usługowe oraz gabinety lekarskie.