naroznik tyl Prestiżowy Adres

Oferta dla poszukujących wygodnego mieszkania w bliskości natury

svg%3E Prestiżowy Adres

Pierwsza w Koszalinie dwupoziomowa podziemna hala garażowa, sześć kondygnacji nadziemnych i aż 202 mieszkania w jednym budynku to nie wszystkie z wyróżników inwestycji prowadzonej przez firmę Figura Development przy ulicy Staszica w Koszalinie. Kolejne to znakomita lokalizacja, niebanalny projekt architektoniczny do maksimum wyzyskujący atut zielonego otoczenia budynku, najwyższa jakość wykonawstwa oraz wykorzystywanych materiałów. Roboty przebiegają bardzo sprawnie i o dwa miesiące wyprzedzają harmonogram. Apartamentowiec ma być gotowy do połowy 2024 roku, a do końca 2024 roku klucze odbiorą wszyscy nabywcy lokali.

Figura Development działa na koszalińskim rynku nieruchomości od kilku lat. Jest to firma rodzinna, którą tworzą Zdzisław Figura wraz z synami Maciejem i Arkadiuszem oraz ich żonami Eweliną i Ewą. Domeną panów są sprawy strategiczne i techniczne, panie zajmują się głównie finansami i marketingiem. Biuro sprzedaży prowadzi Agnieszka Orminska i to z nią jako pierwszą kontakt mają osoby zainteresowane zakupem mieszkań.

Wizytówką możliwości firmy stał się pięciokondygnacyjny, komfortowy apartamentowiec w sercu Koszalina – przy ulicy Grunwaldzkiej 14. Jego realizacja zakończyła się jesienią 2021 roku. Budynek utrzymany jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Wykonany został z wykorzystaniem najnowszych, sprawdzonych technologii i eleganckich materiałów wykończeniowych.

Inwestycja przy ulicy Staszica ruszyła w ubiegłym roku. Jest ona dwukrotnie większa od pierwszej, bo zaplanowano w niej aż 202 mieszkania. Realizacji tak dużej liczby mieszkań w jednym budynku nie prowadził w ostatnich latach żaden z lokalnych deweloperów. Inne istotne wyzwanie to dwupoziomowy podziemny garaż, dzięki któremu wszyscy nabywcy apartamentów będą mieli możliwość zakupu co najmniej jednego miejsca postojowego. To bardzo ważny atut inwestycji, zważywszy na fakt ogromnego deficytu miejsc do parkowania w tej części miasta.

Budynek frontem stoi wzdłuż ulicy Staszica. Z tej perspektywy nie wydaje się bardzo duży. Powstaje jednak na planie litery E, co powoduje, że dopiero widok od drugiej strony daje wyobrażenie o jego kształcie i rzeczywistej wielkości. Co ważniejsze – pozwala sobie uświadomić, że okna większości mieszkań będą wychodziły na unikalny obszar zieleni, którym jest Zespół Krajobrazowo-Przyrodniczy Wąwozy Grabowe, czyli enklawa starodrzewia w kwadracie ulic Staszica-Gajowa-Wąwozowa-Wyki. Jest to obszar objęty ochroną konserwatora przyrody.

Wykonawcą stanu surowego jest koszalińskie przedsiębiorstwo budowlane Reichbau, z którą Figura Development współpracowała wcześniej przy apartamentowcu Grunwaldzka 14. Instalacje wewnętrzne wykona koszaliński EkoWodrol. Stolarka okienna pochodzić będzie z kołobrzeskiej fabryki Amberline. Ewelina Figura mówi: – Stawiamy na jakość, stąd taki a nie inny wybór wykonawców i dostawców. Dlatego też nie nazywamy tego obiektu blokiem mieszkalnym, lecz apartamentowcem. Przy wyborze materiałów kierujemy się interesem przyszłych użytkowników. Muszą to być materiały trwałe, dobrej jakości, łatwe w eksploatacji.

Podwyższony standard dotyczy również wszystkich części wspólnych. Inne niż zazwyczaj w podobnych obiektach będzie oświetlenie, kamienne parapety, a także szklane balustrady w ramach ze stali lub aluminium. Wszystko z myślą o komforcie użytkowników.

Autorką projektu jest architekt Katarzyna Kołaczek-Krawiecka, prowadząca w Sianowie autorską pracownię Archiko. Projekt przewiduje lokale o powierzchni od 26 do 82 m kw. z dużym wyborem układów wewnętrznych, dzięki czemu każdy znajdzie ten najwłaściwszy dla niego.

Budowa ma w tym momencie dwumiesięczne wyprzedzenie względem harmonogramu, niewykluczone więc, że w ogóle zakończy się wcześniej. – Zakładamy, że klienci odbiorą klucze najpóźniej do końca 2024 roku. Drugie półrocze 2024 roku przewidujemy na ostateczne odbiory techniczne – mówi Ewelina Figura.

Klientami zainteresowanymi inwestycją przy ulicy Staszica są nie tylko koszalinianie. Sporo osób zakup traktuje jak inwestycję z zamiarem wynajmowania w przyszłości zakupionego mieszkania bądź kilku mieszkań. Osobną grupą potencjalnych nabywców są osoby z głębi Polski i zagranicy, które mieszkanie w Koszalinie uznają za swój second home. Wychodzą ze słusznego skądinąd założenia, że za taką bazę wypadową nad morze zapłacą nawet o połowę mniej niż za apartament w miejscowościach nadmorskich. Agnieszka Orminska komentuje: – Kiedy rozmawiamy z przyszłymi nabywcami, podkreślają oni zalety lokalizacji, czyli to, że wszystko co potrzebne do wygodnego życia miejskiego jest w zasięgu ręki: szkoła podstawowa, przedszkola, przychodnie lekarskie, apteki, pętla komunikacji miejskiej i wjazd na trasę S6. Dodatkowym atutem staje się zbliżająca się do finału rozbudowa Galerii Emka.

W przyszłości nieruchomość będzie zarządzana przez wspólnotę mieszkaniową. To ona ustali wysokość opłat na bieżące utrzymanie budynku. Lokatorzy będą ponosić koszt ogrzewania (ciepło popłynie z sieci miejskiej), wody i prądu (w budynku nie będzie gazu). W każdej z sześciu klatek schodowych zainstalowana zostanie winda renomowanej firmy umożliwiająca dotarcie z poszczególnych kondygnacji wprost na pierwszy lub drugi poziom garażowy.

Ewelina Figura kwituje: – Spotykamy się z pytaniami, czy obecne problemy inflacyjne nie zaszkodzą budowie. Jak widać, wszystko toczy się właściwym rytmem, a nawet z pewnym wyprzedzeniem. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że sytuacja makroekonomiczna szybko się ustabilizuje.

svg%3E Prestiżowy Adres

Kontakt:
Biuro Sprzedaży
+ 48 787 126566
biuro@figura-development.pl
figura-development.pl