Zaluzja fasadowa 2 Prestiżowy Adres

Aldom Technika Osłonowa- Rozwój mimo kryzysów

Aldom Technika Osłonowa działa od sześciu lat, choć właścicielka, Zofia Rudzka, z branżą rolet związana jest od dziesięciu lat, a z produkcyjną dwadzieścia. Doświadczenie pozwala jej działać sprawnie nie tylko wtedy, gdy na rynku usług jest spokojnie, ale i w czasach kryzysów, a tych rzeczywistość nam w ostatnich latach nie szczędzi.

svg%3E Prestiżowy Adres

Określenie „mała – wielka firma” do Aldom Technika Osłonowa pasuje idealnie. Mała, bo zespół liczy pięć osób: właścicielkę, która zarządza, odpowiada za sprzedaż, logistykę i realizację zamówień oraz technicy produkcji, montażyści oraz serwisanci. Wielka, bo firma nie tylko sprzedaje towar, ale w hali sąsiadującej z biurem, produkuje rolety zewnętrzne, moskitiery oraz bramy rolowane. Zaopatruje rynek lokalny, polski, z sukcesem eksportuje swoje produkty za granicę, m.in. do Belgii i Francji, a niedawno otworzyła filię w niemieckim Bremen. – Nasze produkty sprzedajemy w Niemczech z sukcesem od dawna, teraz postanowiliśmy również świadczyć usługi montażu – mówi Zofia Rudzka. – Mamy na miejscu zespół specjalistów, którzy zajmują się całym procesem od pomiaru do montażu. Wykonaliśmy już pierwsze zlecenia, spokojnie czekamy na więcej. Chcemy, aby tak jak to zadziałało na rynku koszalińskim, również za granicą klienci nas sobie polecali. Takie zlecenia cieszą nas najbardziej i są najlepszą reklamą. Pracuję w branży produkcyjnej dwadzieścia lat i wiem, że polscy pracownicy są bardzo cenieni w Europie za kwalifikacje i pracowitość. Ponadto nasze usługi są nadal o wiele tańsze niż świadczone przez firmy niemieckie.

Zarówno jakość usług, jak i ceny oferowane przez Aldom, są konkurencyjne. W półprodukty zaopatruje firmę Aluprof, uznany w branży okiennej i rolet polski producent. W ofercie firmy są rolety adaptacyjne (z blachy), podtynkowe (komponujące się z elewacją), nadstawne (montowane do stolarki okiennej). Ponadto żaluzje fasadowe przeznaczone zwłaszcza do dużych powierzchni przeszklonych, różnego rodzaju moskitiery, także dla wielkoformatowych okien przesuwnych typu HST, markizy chroniące przed słońcem i pełniące podobną funkcję screeny. Są one przeznaczone zarówno dla dużych obiektów, domów, jak i mieszkań w blokach, choć w tym przypadku wymagane może być pozwolenie na montaż (tam gdzie przewidziana jest ingerencja w budynek). Drugą specjalnością Aldom Technika Osłonowa są bramy segmentowe i rolowane. Tu poza funkcjonalnością możemy wybierać w bogatej gamie kolorystycznej. Uzupełnieniem asortymentu są siłowniki do rolet i bram, zatem na miejscu można zamówić komplet materiałów i czekać na montaż.

Coraz bardziej popularne stają się rolety z silnikami solarnymi, czyli wykorzystujące światło dzienne. – Widzimy na ulicach coraz więcej samochodów elektrycznych, paneli fotowoltaicznych przy domach i myślę, że temat odnawialnych źródeł energii nie ominie także mojej branży – mówi Zofia Rudzka. – Silniki solarne są w ofercie czołowych producentów od dawna, jednak nie cieszyły się popularnością, ze względu na cenę i mity o tym, że nie są wydajne. To myślenie się zmienia. Zastosowana technologia pozwala na efektywne wykorzystanie światła dziennego i kumulowanie energii dzięki czemu urządzenie będzie działać poprawnie zarówno w pochmurne dni oraz w dzień jak i w nocy. Jedno doładowanie akumulatora wystarcza aż na 45 dni użytkowania bez dostępu do słońca przy standardowym cyklu otwierania i zamykania rolet dwa razy dziennie. Dodatkowym atutem jest fakt, że do montażu rolet z tymi silnikami solarnymi nie potrzebujemy żadnego dodatkowego okablowania – silnik jest bezprzewodowy. Mamy takie rolety w swojej ofercie już od dawna.

Przez trudy doboru odpowiednich dla nas i naszych domów produktów przeprowadzi nas właścicielka. Montażem i serwisem zajmują się pracownicy Aldom Technika Osłonowa, fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, wyszkoleni w zakresie nowoczesnych technologii. Przez zakupem dokonują oni dwukrotnych pomiarów – wstępnego i ostatecznego, po przygotowaniu szczegółowej oferty. Proces realizacji zamówień w Aldom Technika Osłonowa standardowo trwa około dwóch-trzech tygodni. W ramach gwarancji dokonywane są naprawy czy wymiany wadliwych produktów.

Ostatnie trzy lata, jak wszystkich przedsiębiorców, również dla Aldom były wyzwaniem. Najpierw pandemia, a raczej jej skutki, czyli ogromne opóźnienia w łańcuchach dostaw wynikające z braków półproduktów i elementów montażowych. Kiedy sytuacja zaczęła się stabilizować, wybuchła wojna na Ukrainie, co znów mocno wstrząsnęło branżą produkcyjną poprzez wzrost cen surowców oraz, znowu, braki magazynowe. – Osłabienie złotówki i silny jak nigdy dolar, powodują wzrost cen nie tylko paliw, ale również podzespołów do produkcji rolet, które często są importowane z Chin – mówi Zofia Rudzka. – Z jednej strony odczuwamy więc wyhamowanie nowych inwestycji, ale z drugiej strony wzrost kosztów ogrzewania powoduje większe zainteresowanie klientów montażem rolet zewnętrznych, które – o czym warto wiedzieć – obniżają koszty ogrzewania w domu. Największe straty ciepła w domu następują przez okna. Dzięki roletom zmniejszamy straty ciepła zimą nawet o 40 procent, a latem obniżamy temperaturę w pomieszczeniach od 3 do 5 stopni. Aluminiowe lamele są wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu tworzy się „poduszka powietrzna” między oknem a roletą, dzięki której wewnątrz jest po prostu cieplej.

Rolety warto kupić jeszcze przed zimą, żeby jak najszybciej je zamontować i przetestować. – W przypadku jakiegokolwiek problemu, reagujemy natychmiast – podkreśla Zofia Rudzka. – Mamy na miejscu wszelkie elementy niezbędne do serwisu, czyli elementy do produkcji, silniki, piloty, narzędzia serwisowe. Przy montażu nie bawimy się w półśrodki – robimy to albo dobrze, albo wcale. Zdarzają się sytuacje, że aby zamontować klientowi roletę elektryczną, trzeba wykuć w wykończonym salonie bruzdy pod instalację. Robimy to i nie zostawimy klienta z bałaganem – zaszpachlujemy ubytki. Czasami się śmiejemy, że jesteśmy firmą produkcyjno-montażowo-budowlaną. Również nasi odbiorcy hurtowi mogą liczyć na takie ustawienie rolet i zaprogramowanie pilotów, że będą mieli jak najmniej pracy przy montażu. To wyróżnia nas od konkurencji.