cover saod32df Zdrowie i uroda

Medycyna regeneracyjna, czyli zabiegi małoinwazyjne

svg%3E Zdrowie i uroda

Czy skórę można odmłodzić tak, aby wyglądała naturalnie? Tak, jeśli tylko zastosuje się zabiegi, z których słynie medycyna regeneracyjna. Stanowią one coraz chętniej wybierane metody odmładzania skóry twarzy, nie tylko ze względu na dobre i naturalne efekty, ale i z uwagi na bezpieczeństwo.

Zabiegi te zarówno odmładzają, jak i opóźniają proces starzenia. Zdolność do naturalnej odbudowy tkanek, cyklicznie się zmniejsza. Dlatego warto działać już od 25. roku życia, kiedy nasza skóra zaczyna się starzeć. Profilaktyka anti-aging może skutkować znacznie lepszym stanem skóry w przyszłości, ale zabiegi te są wskazane dla osób w każdym wieku.

Regeneracyjna medycyna estetyczna

Zabiegi regeneracyjne dają znakomite efekty, dlatego opanowały kliniki medycyny estetycznej na całym świecie. Przeznaczone są dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, uzyskując jak najbardziej naturalne efekty

Medycyna regeneracyjna wykorzystuje naturalne mechanizmy odtwarzania tkanek. Procesy regeneracyjne stymulowane są w sposób małoinwazyjny i bez sztucznych substancji. W ich przypadku ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych zostało praktycznie obniżone do zera. Co istotne, odmłodzenie jest tutaj efektem pośrednim, wynikającym przede wszystkim z poprawy jakości skóry — tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Hity medycyny regeneracyjnej

Jednym z najbardziej wszechstronnych i najchętniej wybieranych zabiegów regeneracyjnych, jest mezoterapia igłowa, polegająca na iniekcyjnym podawaniu koktajlu substancji aktywnych w głąb skóry. Efektem jest dogłębne nawilżenie skóry, choć nie mniej ważna jest tu stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Za pomocą odpowiedniego preparatu, dobranego przez lekarza, osiąga się natychmiastowy efekt wypoczętej skóry, jej rewitalizację, a także wygładzenie zmarszczek, redukcję fotouszkodzeń czy blizn potrądzikowych.

Jednym z takich zabiegów jest Sunekos®. Połączenie kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, a konkretniej – wytwarzanie elastyny oraz kolagenu. – Zabieg działa wielokierunkowo, jednocześnie nawilża, wygładza zmarszczki i zapewnia efekty wolumetryczne. Sunekos® sprawdza się w rewitalizacji nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, dłoni, ramion, skóry pod kolanami czy ud. Preparat jest na tyle delikatny, że można go wykorzystać nawet do redukcji cieni pod oczami – mówi dr Młyńska-Krajewska.

Swoim pacjentom polecam również zabieg JALUPRO Super Hydro, będący unikalną formułą zawierającą wysokie stężenie dwóch molekuł kwasu hialuronowego, kompleks 7 aminokwasów oraz 3 peptydy, które wzmacniają więzadła twarzy, regenerują i poprawiają strukturę poduszek tłuszczowych, przywracając młody wygląd twarzy – dodaje.

Kolejnym tego typu zabiegiem jest Nucleofill. Ta metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które pobudzają skórę do odbudowy w trzech kierunkach: stymulują proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie, działają antyoksydacyjnie i nawilżająco. Natomiast podawany drogą iniekcji atelokolagen Linerase stymuluje produkcję nowych fibroblastów, odmładzając skórę. Jak przystało na produkt odbudowujący skórę nowej generacji, jest to preparat bioaktywny, który nie wywołuje reakcji alergicznych.

Komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe

svg%3E Zdrowie i uroda

Dużą popularnością w medycynie regeneracyjnej cieszy się metoda komórek macierzystych – CGF, innowacyjna terapia, wykorzystująca komórki macierzyste pacjenta oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi. Jedne jak i drugie synergicznie tworzą i regenerują komórki skóry. Fenomenem komórek macierzystych jest niebywała zdolność adaptacji do dowolnych komórek, wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. Mechanizm działania jest zatem naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.

Inną metodą jest stosowanie osocza bogatopłytkowego. Krew pobrana od pacjenta zostaje umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi. Uzyskany produkt wstrzykuje się pacjentowi jak w klasycznej mezoterapii. Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna – tłumaczy dr Młyńska-Krajewska.

Wachlarz zabiegów medycyny regeneracyjnej jest obszerny, z możliwością dedykowania ze względu na wiek i oczekiwania pacjenta.