1 Moda

Rozświetlone twarze, podkreślone usta

Pandemia nie zwalnia od elegancji – wychodząc z takiego założenia poprosiliśmy Karolinę Maciejewską, znaną w Koszalinie makijażystkę, o podpowiedź, co w dziedzinie makijażu będzie w najbliższym czasie na topie. Wspólnie z zespołem, z którym najczęściej pracuje, pani Karolina przygotowała kilka propozycji jako ewentualne inspiracje dla czytelniczek „Prestiżu”.

Karolina Maciejewska komentuje: – Modny makijaż na sezon wiosna-lato 2022 będzie oparty na połysku i rozświetleniu twarzy. Makijaże, które tutaj prezentujemy, inspirowane są tymi trendami. Kluczowy w nich jest glow – zabieg rozświetlenia na twarzy i na powiekach, nawet efekt glass skin (z ang. lustrzana cera). Lubię ten typ makijażu. Przy jego wykonywaniu ważna jest jednak pewna powściągliwość – makijaż ma podkreślać urodę, nie przerysowując jej.

Inny element wart podkreślenia, bo będzie dominującym trendem w najbliższym czasie, to mocno podkreślone usta. Ja zdecydowałam się na mocną czerwień, ale usta mogą być bordowe, niemal brązowe, a nawet w odcieniach fioletu. Kiedyś takie barwy proponowano raczej jesienią, ale obecnie będą one modne w sezonie wiosenno-letnim.

Całość będzie pięknie podkreślać opaleniznę. Tak jak kolory na powiekach tworzące efekt „kociego oka”. Ale również tutaj wskazany jest umiar, by nie doszło do efektu przerysowania.

Sesja jest efektem pracy zespołu w składzie:

Makijaż – Karolina Maciejewska, makijażystka, właścicielka koszalińskiego studia kosmetologicznego Régene Skin.Body.Mind

Fotografia – Natalia Snoch

Modelki – Angelika Karabin i Ola Radomska