Forma 53 Zdrowie i uroda

Centrum Rekreacji Forma zaprasza- My już myślimy o sezonie poświątecznym

Sezon poświąteczny na dobre zacznie się od stycznia. To idealny moment, by zadbać o ciało, które latem opakujemy jedynie w stroje kąpielowe. Dla tych, którzy myślą o tym z lekkim niepokojem, specjalną ofertę ma Centrum Rekreacji Forma w Parku Wodnym Koszalin. Program intensywnych ćwiczeń modelujących sylwetkę, których dodatkowym efektem na pewno będzie… świetny nastrój!

svg%3E Zdrowie i uroda

Centrum Rekreacji Forma proponuje szeroki wybór treningów, więc znajdzie tu coś dla siebie miłośnik spokojnej jogi i pilatesu, dynamicznej tabaty, jak i fitnessu w kilku wydaniach i treningu siłowego. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, pilnujący, żeby ćwiczenia wykonywać precyzyjnie i bezpiecznie. Klub stawia na wesołą, przyjacielską i swobodną atmosferę, by poczuł się w nim dobrze każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania i kondycji. Profesjonalizm to jedno, ale klimat, zwłaszcza gdy towarzyszy wysiłkowi fizycznemu, jest równie istotny, a na pewno motywujący. – Jest przyjaźnie, energetycznie, bez napięcia, a uwagi zawsze przekazywane są z uśmiechem – potwierdza Rafał Wołyniak, stały klient Centrum Rekreacji Forma. – Od wejścia do studia do wyjścia z niego wszyscy są mili: obsługa, trenerzy i ćwiczący. Ludzie się tu po prostu lubią, są życzliwi i pomocni.

Główna przestrzeń Centrum Rekreacji Forma to zajmująca ponad 1200 m kw. siłownia. To jedna z najlepiej wyposażonych sal tego typu w Koszalinie. Dodatkowo miejsce zaprojektowane jest z najwyższą troską o komfort i dobre samopoczucie klientów. Do dyspozycji użytkowników pozostaje sprzęt sportowy firmy Life Fitness. Duże okna i specjalistyczna podłoga sprawiają, że sala ćwiczeń w Centrum Rekreacji Forma jest idealnym miejscem do zajęć fitness. Sala jest klimatyzowana, dzięki czemu panuje w niej zawsze idealna temperatura do fitnessu oraz gwarantowany jest dopływ świeżego powietrza.

– Staramy się dostosowywać do oczekiwań naszych klubowiczów, a jednocześnie systematycznie proponować im atrakcyjne nowości – mówi Katarzyna Głuch, menedżer Formy. – Dlatego co pewien czas wprowadzamy zmiany zarówno jeśli chodzi o charakter zajęć, jak i promocje cenowe. Bardzo zależy nam również na budowaniu przyjacielskiej atmosfery w klubie – na tym, żeby każdy czuł się u nas dobrze, odczuwał komfort i miał satysfakcję z ćwiczeń.

Centrum Rekreacji Forma mieści się – przypomnijmy – w kompleksie Parku Wodnego Koszalin. Początkowo była to siłownia i sala ćwiczeń na pierwszym piętrze obiektu, wkrótce również siłownia na poziomie -1, wyposażona w sprzęt do treningu siłowego marki Hammer Strength (najwyższa półka światowa – na takich samych urządzeniach ćwiczą m.in. agenci amerykańskich służb specjalnych).

svg%3E Zdrowie i uroda

Katarzyna Głuch, menedżer Formy, mówi o aktualnej ofercie klubu: – Zwróciłabym przede wszystkim uwagę na bogaty grafik zajęć fitness oraz na salę do ćwiczeń siłowych i do treningu funkcjonalnego. Na poziomie -1 tak ustawiliśmy urządzenia, oraz zaopatrzyliśmy w nowy sprzęt by można było prowadzić tam zajęcia typu body workout lub trening cross. Body workout jest to trening, podczas którego ćwiczymy całe ciało w ciągu jednych zajęć. Ma on charakter ogólnorozwojowy. Dodatkowo zawiera wydłużony czas ćwiczeń rozciągających. Body workout ma na celu wzmacnianie i kształtowanie wszystkich partii naszego ciała. Efektem jest poprawa wydolności organizmu, wzmocnienie najważniejszych partii mięśniowych oraz wysmuklenie sylwetki. Trening ten jest dobry zarówno dla kobiet jak i mężczyzn – i to w każdym wieku.

Pracują u nas świetnie wyszkoleni instruktorzy, którzy wspierają naszych klientów na każdym kroku. Pomagają odpowiednio dobrać zestaw ćwiczeń, demonstrują poprawne ich wykonanie, korygują ewentualne błędy. Zapewniam, że osiąganie założonych celów jest dużo szybsze i skuteczniejsze, jeśli pracujemy z Trenerem. Są to ludzie którzy mają wiedzę na temat fizjologii, na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu, i wiedzą, w jaki sposób prowadzić ćwiczenia, by efekt był szybki, ale również osiągnięty w sposób bezpieczny dla zdrowia. Zapotrzebowanie na zajęcia typu body workout, trening cross stale rośnie. Wykorzystuje się w nich tak zwane obwody stacyjne. Ćwiczy się pod okiem instruktora, który koryguje sposób wykonywania ćwiczeń.
Czasami spotykam się ze stwierdzeniami, że maszyny Hammera są tylko dla mężczyzn, bo to jest „ciężkie żelazo”. Nic podobnego. Równie dobrze czują się na nich panie, jeśli zadania do wykonania są właściwie dobrane. To są urządzenia dla każdego. Panie coraz częściej z nich korzystają.

Zresztą u nas wszystko rozpoczyna się od długiej rozmowy. Trener pyta o cele, jakie stawia sobie nasz klient, o doświadczenia w treningu, ogólnie o stan zdrowia. Chodzi w tym o to, żeby dobrać właściwe zestawy ćwiczeń, adekwatnie do obecnej kondycji określonej osoby i by wyznaczyć cele w sposób realistyczny. Wtedy cele są motywujące, a ćwiczenia gwarantują satysfakcję. Oczywiście pomocne są stale również nasze konsultantki fitness, pracujące w recepcji. One również pokierują pierwszymi krokami danej osoby w Formie – zapewnia Katarzyna Głuch.

Forma jest jedyną w Koszalinie siłownią, która ma tzw. Misiowy Kącik. Jest to salka, w której w czasie kiedy rodzice wylewają poty na bieżni albo na przyrządach, ich dzieci mogą się bawić pod okiem animatorki. Czas szybko im mija, bo zabawy są urozmaicone i absorbujące – dla dzieci w różnym wieku. Ta fachowa opieka nad dziećmi jest zagwarantowana od poniedziałku do czwartku w godz. 17.30 – 20.30.

Raz w miesiącu zaś odbywają się Treningi Rodzinne. Wtedy dorośli i ich pociechy mogą spróbować wspólnych ćwiczeń. Była to bardzo trafiona inicjatywa, jeśli sądzić po rosnącej frekwencji. Odbywają się one w ostatni czwartek każdego miesiąca o godzinie 18.00. Dla dzieci widok tych wszystkich maszyn jest fascynujący – mówi pani menedżer. – Bardzo angażują się we wspólną zabawę. Przychodzą już pięcio- i sześciolatki. Trener rozstawia dla nich przyrządy, prowadzi ćwiczenia w formie zabawowej.

Również mamy świetna ofertę voucherow świątecznych, imieninowych, urodzinowych. Prezenty w postaci takich Bonów to coś wyjątkowego możemy podarować bliskiej Nam osobie zdrowie i zadowolenie z siebie. Zakładamy, że zawsze spełnimy oczekiwania każdego, jak ktoś już trafi w Nasze ręce. Nasz wachlarz możliwości i umiejętności sprawi, że wspólnie osiągniemy Cel – mówi Managerka Klubu Katarzyna. Bony Świąteczne oraz Bony Okolicznościowe do kupienia zawsze w Recepcji Klubu.

svg%3E Zdrowie i uroda