Koszalin 08 final Design

Pierwsze klucze do Patio Apartments

Gotowy jest już pierwszy z czterech pięciopiętrowych budynków, które przy ulicy Halera w Koszalinie stawia grupa Urbaniak Inwestycje, która na Pomorzu wybudowała lub ma w realizacji blisko 1500 mieszkań. W Patio Apartments, będącym debiutem dewelopera w Koszalinie, powstanie ich łącznie 355. Trwa przedsprzedaż lokali w drugiej części kompleksu, z początkiem października zaś ruszy ich sprzedaż.

W zrealizowanym pierwszym budynku znajduje się 95 mieszkań. Ich nabywcy już we wrześniu odbiorą klucze i zaczną się urządzać. Jednocześnie dobiega końca zagospodarowanie terenu wokół budynku: nasadzenia drzew, porządkowanie terenu parkingów oraz ciągów pieszych i jezdnych. Od strony ul. Hallera zieleni się już trawnik.

Joanna Matysiak, współwłaścicielka i członek zarządu firmy Urbaniak Inwestycje, relacjonuje: – Przygotowujemy teren pod plac zabaw dla dzieci, który oprzemy na ekologicznej drewnianej architekturze. Planujemy między innymi nietypowe „kiwaczki” – również z elementami drewnianymi. Oprócz tego pojawią się drewniane wigwamy, które doskonale się sprawdzają a są rzadko spotykanym elementem placu zabaw. Wszystko to zaś doskonale wpisuje się w zieleń, która naturalnie pozostała sprzed budowy i którą dodatkowo teraz uzupełniamy.

Zaskakującą nowością zaadresowaną do dzieci stanie się biblioteka pod chmurką, gdzie będą one mogły wymieniać się między sobą książki. Pani Joanna mówi: – Mam nadzieję, że zachęci to kogoś do czytania? Punkty wymiany książek dla dorosłych już się spotyka. Dlaczego nie miałyby powstać takie same dla dzieci? Tym bardziej, że z bajek się szybko wyrasta i sięga po inne lektury.

svg%3E Design

Jeśli chodzi o sam budynek, widać jaką wagę deweloper przykłada do wykończenia klatek schodowych i korytarzy. Zastosowane płytki ceramiczne, pochodzące od czołowych producentów, pięknie komponują się z kolorystyką ścian (ciepły brąz w połączeniu z beżem i szarościami).

Pod obiektem znajdzie się hala garażowa, do której można zjechać windą z dowolnej kondygnacji. Na zewnątrz deweloper wyznaczył ogólnodostępne miejsca postojowe, co oznacza, że osoby nieposiadające wykupionych konkretnych miejsc parkingowych również będą mogły bezpiecznie pozostawić swoje auta.

Joanna Matysiak komentuje: – Ukończenie pierwszego budynku jest dla nas bardzo ważnym momentem. Jesteśmy na koszalińskim rynku nowym graczem, więc klienci – o ile nie oglądali naszych realizacji w Chojnicach, Kościerzynie czy Szczecinku – mogą wyrobić sobie samodzielnie zdanie o naszym podejściu do budowania. Zresztą co innego oglądać wizualizację, a co innego zobaczyć to samo w rzeczywistości. Solidne wykonanie pierwszego budynku daje gwarancję, że kolejne będą jakościowo wyglądały tak samo. Teraz można umówić się w punkcie sprzedaży, wejść do klatki schodowej, obejrzeć ją, zobaczyć jaka jest jakość wykonania realizacji części wspólnych. Można również zajrzeć do mieszkania w standardzie deweloperskim, ocenić jego rozkład i ergonomiczność. To na pewno ułatwi klientom podejmowanie decyzji o zakupie nowego mieszkania.

Nabywcy mieszkań ulokowanych w pierwszym budynku odbierają klucze i przystępują do wykończenia wnętrz, a jednocześnie trwa przedsprzedaż lokali w drugim, gdzie czekają 84 lokale. Dominują w nim bardzo pożądane mniejsze metraże – aż 71 mieszkań ma powierzchnię między 40 a 50 metrów kwadratowych. Klienci szukający mieszkań większych znajdą dla siebie propozycje o powierzchni 60-70 metrów kwadratowych a nawet 100 metrów kwadratowych.

Kolorystyka zewnętrzna kolejnego budynku będzie zbliżona do kolorystyki pierwszego, nie wyłącznie dlatego, że plan zagospodarowania terenu dla tej okolicy wymaga ciągłości pierzei wzdłuż ulicy Hallera. Chodzi również o to, by całość kompleksu była spójna estetycznie.

Kompleks docelowo będzie ogrodzony, na razie powstał metalowy płot od strony ulicy Hallera. Wjazd na teren nieruchomości zapewnia zdalnie sterowana brama. Tak samo też wjazd do hali garażowej sterowany jest zdalnie.

– W październiku mieszkania wejdą do regularnej sprzedaży i już będą państwo mogli na stronie internetowej obserwować dostępność poszczególnych metraży – mówi Joanna Matysiak. – Trwa przedsprzedaż, która u nas polega na tym, że klienci, którzy wcześniej nie zdążyli kupić interesującego ich mieszkania, nie znaleźli odpowiedniego układu albo metrażu w naszej nieruchomości, zapisują się do nas na listę rezerwacyjną. Gdy już mamy zaakceptowany projekt oraz pozwolenie na budowę, kontaktujemy się z tymi klientami, umożliwiając im w pierwszej kolejności wybór mieszkania z nowej puli. To nasz standard postępowania, który wszędzie się sprawdza.

Cały czas obowiązuje zasada, że jeżeli nabywca ma życzenie coś w rozkładzie mieszkania zmienić, może na to liczyć. Czasami jest to przesunięcie ścianki działowej, często zmiana ulokowania gniazdek elektrycznych czy dostępu do mediów.

Pani Joanna zapewnia: – Najlepiej takie oczekiwania zgłaszać na wczesnym etapie budowy, bo nie generuje to dodatkowych kosztów. Natomiast jeżeli jesteśmy na etapie budowy ścian, klient ma możliwość wprowadzenia zmian, może też doposażyć mieszkania w dodatkowe instalacje, gniazda elektryczne, wypusty oświetleniowe, może zamiast zaplanowanego prysznica z brodzikiem bądź wanny zaproponować odpływ liniowy, do montażu krótkiego przygotowujemy już odpowiednio wylewkę betonową. Hołdujemy zasadzie, że nie ma rzeczy niemożliwych – śmieje się nasza rozmówczyni.

Joanna Matysiak zwraca uwagę na jeszcze jedną istotną rzecz: – Warto pamiętać o tym, że wszystkie raty, które wpłacają klienci – czy to ze środków własnych, czy z kredytu – wpływają na bezpieczny rachunek powierniczy. Te pieniądze nie są zdeponowany u dewelopera, lecz w banku. Jest to rachunek powierniczy otwarty, z którego po zakończeniu określonego etapu robót odpowiednia procentowo kwota przechodzi na poczet dewelopera. Myślę, że to jest ważna dla klientów informacja ze względu na obawy w rodzaju „a co jeśli się nie skończy budowa?”, które mogą się czasami pojawić. Zresztą zrozumiałe, bo przecież chodzi częstokroć o oszczędności całego życia. Chcę to wyraźnie podkreślić: finanse są bezpieczne. Nawet gdyby budowa nie została ukończona przez dewelopera, to bank obsługujący inwestycję ma obowiązek albo ją skończyć, albo zwrócić klientom pieniądze.

svg%3E Design

Urbaniak Inwestycje to przedsięwzięcie rodzinne, wyrosłe z założonego w 1991 roku Zakładu Ogólnobudowlanego Józef Urbaniak. Firma początkowo budowała na zlecenie; od 2007 roku działa w budownictwie wielorodzinnym. Rok 2010 zaowocował jej pierwszą samodzielną, kompleksową realizacją deweloperską w Chojnicach. W rodzinnych Chojnicach firma oddała już do użytku 579 mieszkań (kolejne 380 ma w realizacji), w Szczecinku – 300 mieszkań (150 realizuje), a w Kościerzynie 28 lokali. Na czteroelementowy kompleks Patio Apartments w Koszalinie złoży się 355 mieszkań (95 pierwszych już jest zrealizowanych.)


Kontakt w celu umówienia terminu spotkania z doradcą klienta: +48 730 740 667, sprzedaz@patioapartments.pl