cover 34f Zdrowie i uroda

Jak mądrze przygotować metamorfozę swojej sylwetki

Wiosna sprzyja przemianom. Także tym związanym z naszym ciałem. Czujemy przypływ energii i mamy większa motywacje do pracy nad ładniejszą sylwetką i zdrowiem.

Jak rozsądnie przygotować się do tej zmiany aby szybko i skutecznie osiągnąć zamierzone rezultaty?

 

Joanna_miniaturaKrok 1 – Diagnoza

Zastanów się co i gdzie chcesz zmienić. Stań przed lustrem a najlepiej poproś kogoś o zrobienie zdjęcia. Obiektywnie spójrz na swoją sylwetkę. Oceń, które obszary są najważniejsze z punktu widzenia proporcji ciała. W jakiej kondycji jest skóra – jaka jest w dotyku, jaki ma koloryt? Czy nogi mają tendencje do obrzęków? Czy widzisz zmiany cellulitowe? Czy są miejsca szczególnie „oporne”, gdzie wyjątkowo szybko gromadzi się tkanka tłuszczowa? Odpowiedzi na te pytania pozwolą na oszacowanie wymaganych działań i nakreślenie planu.

 

Krok 2 – Plan

Diagnoza potrzeb już wykonana, więc pora na sporządzenie planu działania. Koniecznie zapisz swoje postanowienia. Wiele osób planuje w głowie i później dziwi się, że nic w ich życiu się nie zmienia na lepsze! Jeśli zależy ci aby ta wiosna była pełna pozytywnych zmian – weź kalendarz i zapisz swoje cele zgodnie z poniższymi zasadami:

– Upewnij się, czy twój cel można łatwo zmierzyć. Po czym poznasz, że osiągnęłaś sukces? Koniecznie to zapisz!

– Zastanów się czy masz wystarczające zasoby do realizacji swoich celów. Czy będziesz potrzebować profesjonalnego wsparcia? Jak znajdziesz czas na planowane zabiegi , aktywność fizyczną czy zdrowe odżywianie?

– Wyznacz kamienie milowe, które ułatwią kontrolę postępów. Zapisz dokładnie kiedy i jak będziesz sprawdzać na jakim jesteś etapie.

– Jakie napotkasz przeszkody w trakcie realizacji swoich celów? Koniecznie zapisz już dziś jak sobie z nimi poradzisz!

 

Krok 3 – Wdrożenie

Wiesz już co konkretnie chcesz zmienić. Masz zapisany plan działania. Pora na jego wdrożenie.

W pracy nad sylwetką ważne jest kompleksowe podejście. Zmiana musi dotyczyć zarówno odżywiania jak i aktywności fizycznej. A jeśli zależy Ci na szybkich rezultatach, to ważne będą profesjonalne zabiegi modelujące ciało.

Pierwszym krokiem zawsze powinno być zawsze nawodnienie organizmu. Bez picia odpowiedniej ilości wody po prostu się nie uda.

Aby schudnąć – trzeba jeść. Ważne jest rozkręcenie matabolizmu. Najprostsze działania to uregulowanie pór posiłków i niepodjadanie pomiędzy, całkowita eliminacja słodyczy i fast food, odpowiednie proporcje na talerzu i nocna przerwa na trawienie i oczyszczanie organizmu.

Aktywność fizyczna dobrana do aktualnej kondycji organizmu, to krok w kierunku spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej i detoksykacji. Nie bardzo wiesz jak i co ćwiczyć? To żaden problem! Na you tube jest masa świetnych i bezpłatnych treningów do wykonania w domu. Możesz wybierać do woli i po prostu ćwiczyć. A jeśli nie masz siły na ćwiczenia – idź na dynamiczny spacer.

 

Krok 4 – Tajna broń!

Od wielu lat mamy dostęp do wspaniałych technologii zabiegowych, które wspierają kobiety w realizacji marzeń o pięknym i zdrowym ciele. Jeśli zależy ci na szybkiej i skutecznej metamorfozie, to wsparcie doświadczonego kosmetologa będzie idealnym rozwiązaniem. Podczas konsultacji jesteśmy w stanie dobrać takie zabiegi, które w połączeniu z intensywnymi działaniami w domu – przyniosą spektakularne rezultaty.

Jeśli celem jest drobna korekta, wysmuklenie ciała i pojędrnienie tkanek, to Endermologia LPG będzie idealna. Seria zabiegów przyspieszy odnowę biologiczną ciała, detoksykację, zredukuje obrzęki, wysmukli sylwetkę.

Kiedy brzuch i boczki potrzebują redukcji obwodu? Cavi Lipo DEX skutecznie niszczy komórki tłuszczowe i modeluje ciało, dzięki lipolizie ultradźwiękowej! Jest to bezpieczny i bezbolesny sposób na trwałą redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w najbardziej opornych miejscach.

Szukasz sposobu na cellulit? Kiedy uda czy pośladki wymagają pilnych działań, bo po zimie zostały wspomnienia w postaci widocznego cellulitu, to Karboksyterapia będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to najprzyjemniejszy zabieg ale moc jego działania jest niesamowita. Medyczny dwutlenek węgla, odpowiednio podany przez doświadczonego kosmetologa jest gwarancją przemiany. Po serii karboksyterapii nie poznasz swojego ciała. Zmniejszy się cellulit i obwód ciała. Dodatkowo odmłodzi się i ujędrni skóra. Po prostu kompleksowa przemiana.

Pamiętaj, że prawdziwa metamorfoza, która odmieni sylwetkę i poprawi zdrowie całego ciała, wymaga kompleksowych działań. Drobne zmiany ale w wielu obszarach spowodują, że szybko zobaczysz pierwsze rezultaty. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, to specjalistki od urody czekają na ciebie w Instytucie Pięknego Ciała w Koszalinie. Zapraszamy.

 

Autorka poradnika,
Joanna Biernacka,
kosmetolog bioestetyczny,
właścicielka Instytutu Pięknego Ciała