Franciszkańska pierwsza rozkładówka copy Prestiżowy Adres

PB KUNCER: Osiedle Franciszkańska staje się faktem

Prawie trzyhektarowy teren na końcu ulicy Franciszkańskiej u zbiegu z Krańcową jest już ogrodzony białymi płytami. Oznacza to, że przyszłe Osiedle Franciszkańska przestaje być tylko koncepcją. Za kilka tygodni, najpóźniej z początkiem czerwca br., na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt i rozpocznie się wznoszenie pierwszego budynku z 72 mieszkaniami. Docelowo staną w tym miejscu domy mieszczące w sobie około 350 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, w których zamieszka ponad 1000 osób. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się wraz z wbiciem pierwszej łopaty pod fundamenty pierwszego etapu inwestycji. Jednocześnie deweloper prowadzi dwa inne duże przedsięwzięcia w Koszalinie: Osiedle Cypryjskie oraz Osiedle Zwycięstwa.

 

Koncepcyjne plany Osiedla Franciszkańska (Franciszkańska – w domyśle: ulica) robią wrażenie. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB KUNCER, zapowiada: – Chcemy zbudować kolejne piękne osiedle w Koszalinie . Żeby miało swój klimat, przyciągało przytulnością i urodą, dawało komfort i poczucie przynależności do tego miejsca. To będzie budownictwo wielorodzinne, ale ze stosunkowo niską zabudową. Gdyby przyjrzeć się pobliskim domom, można dojść do zaskakującego wniosku, że ich wysokość bliska jest wysokości planowanych przez nas budynków.

Prezes Krzysztof Kuncer dodaje: – W pierwszym okresie przygotowań, który właśnie się zakończył, uściślaliśmy koncepcję tego osiedla. Pewne wstępne założenia zweryfikowaliśmy, upewniliśmy się co do innych decyzji. Pierwszy budynek składający się z trzech klatek schodowych powstanie bezpośrednio przy ulicy Franciszkańskiej, wzdłuż jej biegu. Projektanci składają właśnie w naszym imieniu wniosek o pozwolenie na budowę.
Wioletta Stelmach mówi: – Zakładamy , że w czerwcu tego roku zaczniemy realizację. W kwietniu zaczniemy przyjmować rezerwacje. Same umowy będziemy zawierać już po uzyskaniu pozwolenia na budowę .
Na całym osiedlu powstanie około 350 mieszkań, z czego 72 w pierwszym etapie, czyli w ciągu półtora roku. Przekrój mieszkań, jeśli chodzi o powierzchnię, to jak zawsze wybór od małych (do 40 m2), przez średnie (50 m2 i więcej), po nawet 120-metrowe.

Krzysztof Kuncer relacjonuje: – Chcemy , aby nasze domy miały trzy pełne kondygnacje plus jedną kondygnację z kilkoma dużymi, komfortowymi mieszkaniami z przyległymi dużymi tarasami na dachu. Na pewno zachowana zostanie pewna spójność i kameralny charakter miejsca.

Wioletta Stelmach mówi: – Windy zamontowane w każdej klatce schodowej będą zjeżdżały bezpośrednio do garażu. Zawsze przy projektowaniu wyobrażamy sobie naszego klienta i jego potrzeby. Mimo że nie ma takiego wymogu przy tej liczbie kondygnacji, zapewnimy windy z myślą o takich sytuacjach jak małe dzieci w wózkach, czyjaś noga w gipsie, siatki pełne zakupów, osoby starsze wiekiem i po prostu zwykła wygoda i komfort .
Pod wszystkimi obiektami będą hale garażowe. Ponieważ obecnie normą jest sytuacja, że w rodzinie używa się dwóch albo i trzech samochodów, potrzeba dużo miejsc postojowych. Osiedle Franciszkańska jest tak rozplanowane, że w zewnętrznych częściach działki, prostopadle do ulicy Franciszkańskiej, deweloper wykona drogi wewnętrzne, do których przylegać będą dodatkowe miejsca parkingowe.

Tym co wyróżni to osiedle od innych jest zaplanowany dodatkowo, poza terenami zagospodarowania wokół każdego budynku, ulokowany w centralnej części przyszłego osiedl obszar rekreacyjny. Już na planie widać, że jest on nietypowy, bo wielki. To nie będzie tylko ogródek dla dzieci z paroma ławeczkami do siedzenia dla dorosłych, ale zdecydowanie coś więcej. Na tej powierzchni mógłby z powodzeniem stanąć jeszcze jeden budynek, a tym samym deweloper mógłby zbudować i sprzedać kilkadziesiąt mieszkań. Jego myślenie idzie jednak w innym kierunku – ludzie muszą mieć przestrzeń, dostęp do światła słonecznego i zieleni.

Lokalizacja_Franciszkańska na dole

Wioletta Stelmach komentuje: – Nauczyliśmy się tego na Osiedlu Cypryjskim, gdzie również nie pożałowaliśmy miejsca na tereny zielone. Z przyjemnością obserwujemy jak nabywcy mieszkań korzystają z tej zieleni i postawionych wśród niej urządzeń. Poza komfortem i wygodą mieszkańców, dodaje to urody osiedlu.
Prezes Krzysztof Kuncer podkreśla: – Chcemy, żeby Osiedle Franciszkańska było kontynuacją naszych wcześniejszych realizacji. Do budowania podchodzimy w ten sposób, że kumulujemy doświadczenia. Osiedle Cypryjskie, którego budowa dobiega powoli końca, to już było coś, co skupiało w sobie mnóstwo wniosków wypracowanych wcześniej. Osiedle Franciszkańska to będzie w naszej praktyce kolejna nowa jakość. Musimy mieć świadomość, że skoro będzie tam 350 mieszkań, to lekko licząc, będzie to miejsce do życia dla przynajmniej tysiąca osób. To duża liczba, spora społeczność. Zależy nam na tym, by ludzie czuli się komfortowo, by nie traktowali swoich „M” wyłącznie jako sypialni. Patrzymy na to osiedle od samego początku, czyli od fazy koncepcji, jako na całość, w której muszą zazębiać się rozmaite funkcje i musi panować estetyczny i funkcjonalny ład. Koncept architektoniczny jest bardzo zdyscyplinowany. Architektura ma swój styl i rozpoznawalne elementy , jak choćby charakterystyczne dla naszych budynków balkony . Cały teren będzie w przyszłości ogrodzony. Stworzymy osiedle zamknięte, ale tylko w takim sensie, że wjazd na nie będą mieli wyłącznie mieszkańcy.
Bardzo charakterystyczne dla sposobu budowania przez PB Kuncer są balkony i tarasy. Elementem je wyróżniającym jest duża powierzchnia i nieprzezierna płyta balkonowa.

– Pionowa płyta balkonowa do pewnej wysokości jest betonowa. Ona osłania długie i szerokie balkony, dzięki czemu powstaje praktyczna do wykorzystania i intymna powierzchnia – komentuje dyrektor Stelmach. – Zachowana jest prywatność. Tam, gdzie stosowane są przesłony przeźroczyste, użytkownicy próbują je czymś dodatkowo zasłaniać – materiałami tekstylnymi, jakimiś matami, powstaje kociokwik co do kolorów i form. Balkon dla mieszkańców domów wielorodzinnych ma ogromne znaczenie. Ktoś, kto mieszka w domku, ma do dyspozycji większą lub mniejszą działkę. Ktoś mieszkający w budynku wielorodzinnym zyskuje dodatkową przestrzeń wyłącznie dzięki tarasom lub balkonom. Można to zilustrować obserwacjami z Osiedla Cypryjskiego, gdzie gdy zrobi się tylko trochę cieplej, na balkonach pojawiają się stoliczki, fotele i ludzie, którzy rzeczywiście na tych balkonach przebywają. Balkony mają kilka, a często kilkanaście metrów kwadratowych, a tarasy to nawet trzydzieści-czterdzieści metrów kwadratowych. To jest tyle powierzchni, że można spokojnie ustawić jakieś elementy zieleni i meble typu ogrodowego.

Nabywcy mieszkań na Osiedlu Franciszkańska mogą liczyć na to, że domy będą zbudowane jak zawsze w przypadku budowanych przez P.B.Kuncer z bardzo dobrej jakości materiałów. Zarówno w zakresie konstrukcji budynku, jego wszystkich przegród izolacji termicznej, wilgociowej i akustycznej jak i w zakresie materiałów wykończeniowych. Części wspólne będą wykończone z największą dbałością o komfort mieszkańców i urodę budynku.

Osiedle będzie powstawało etapowo. Przyszli mieszkańcy znajdą się w wygodnej sytuacji, jeśli chodzi o kwestie komunikacyjne. Kiedy będą zasiedlane pierwsze budynki, w pobliżu czynna już będzie tzw. duża obwodnica Koszalina. To pozwoli ona zarówno szybko i wygodnie dotrzeć z tego miejsca w dowolny punkt w Koszalinie, jak również szybko wyjechać z miasta w dowolnym kierunku. Ale jednocześnie osiedle będzie na tyle odsunięte od ruchliwych miejsc, że dzięki już istniejącym budynkom i elementom starej zieleni odgłosy ruchu samochodów nie przeszkadzają spokojnemu mieszkaniu.

Franciszkańska-logotyp

Osiedle Cypryjskie

Wspominane wcześniej jako punkt odniesienia dla Osiedla Franciszkańska, Osiedle Cypryjskie jest sztandarową budową PB KUNCER. Jest częścią Osiedla Unii Europejskiej. Zaawansowanie jego realizacji przekroczyło grubo ponad połowę zaplanowanej liczby lokali, można więc mówić o tym, że wychodzi ona na ostatnią prostą, przy czym – zgodnie z wcześniejszym zastrzeżeniem – „ostatnia prosta” potrwa najpewniej do 2021 roku.
Budynki zaplanowanego osiedla (widać je na naszej grafice) nie powstają w kolejności, jaką sugerowałyby numery nadane im na początku, w fazie koncepcyjnej projektu. Gotowe są budynki nr 1, 3 i 4, a obecnie kończony jest budynek nr 2. Znajduje się w nim ostatecznie 79 mieszkań, z których w sprzedaży pozostało niewiele. Budowa zakończy się w czerwcu br.

Łącznie Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER wybudowało już w rejonie ulic Włoskiej i Cypryjskiej, w centralnej części Osiedla Unii Europejskiej blisko 300 mieszkań.

O ich atrakcyjności w oczach nabywców decyduje głównie renoma dewelopera, zbudowana na rzetelności i konsekwentnej dbałości o jakość, ale również cechy samego projektu. Osiedle Cypryjskie jest po prostu ładne. Zajmuje najwyższe wzniesienie na tym terenie, przez co widoczne jest z odległości paru kilometrów z dowolnej strony świata. Jest nasłonecznione, dobrze rozplanowane, ze stosunkowo dużymi odległościami między poszczególnymi budynkami, co daje odczucie przestrzeni i komfortu.

Krzysztof Kuncer, właściciel i prezes zarządu firmy, mówi: – Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego, że udało się nam zaprojektować i zbudować kompleks o bardzo spójnym charakterze. Jest tam jeden wzór architektury, jedna myśl. Jego kolejne elementy projektują wciąż ci sami architekci co przekłada się na ład, a on na urodę tego osiedla docenianą przez nabywców.

Kiedy spojrzymy na makietę Cypryjskiego, zobaczymy dwa zespoły domów wielorodzinnych. Pierwszy tworzą dwa domy o kształcie przypominającym podkowę, a drugi – cztery budynki jako dopełniające się duże litery „L”.
Zasadą stosowaną przez dewelopera jest to, że zawsze wraz z oddaniem do użytku mieszkań, oddaje mieszkańcom również uporządkowaną całą okoliczną przestrzeń. Stąd gotowe są w tym momencie wszystkie elementy infrastruktury: chodniki, miejsca postojowe, oświetlenie. Tak jak i trawniki oraz zielone nasadzenia, kąciki zabaw dla dzieci, ławeczki gdzie można na chwilę przysiąść i odpocząć. Tak więc kolejne etapy to samodzielne całostki.
Rozpoczęła się już budowa przedostatniego budynku w zespole Osiedla Cypryjskiego. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, wyjaśnia: – Chcemy stale mieć w ofercie mieszkania do sprzedaży na Osiedlu Cypyjskim, dlatego nie czekaliśmy na ukończenie domu nr 2 i wystartowaliśmy z „piątką”. Jej ukończenie przewidujemy na rok 2020, a ukończenie ostatniego domu, czyli domu nr 6 , w 2021 roku. W obu budynkach mieszkania dla siebie znajdzie blisko 100 rodzin. Tym samym ukończymy osiedle na łącznie blisko 400 mieszkań.
Wszystkie budynki Osiedla Cypryjskiego mają bardzo wysoki standard. Jeden został wybudowany jako budynek energooszczędny z zastosowaniem rekuperacji (w uproszczeniu: odzyskiem ciepła podczas wymiany powietrza). Wszystkie mają bardzo dobre charakterystyki energetyczne , zawsze korzystniejsze niż wymagane normowo, co uzyskuje się stosując między innymi wentylację hybrydową.

Dr Krzysztof Kuncer wyjaśnia: – Wentylacja grawitacyjna, którą można nazwać tradycyjną, działa czy tego chcemy, czy nie. Ciepłe powietrze jako lżejsze uchodzi kanałami wentylacyjnymi. W przypadku wentylacji hybrydowej zarówno siła wywiewu jak i nawiewu jest regulowana. Działanie silnika powodującego wywiew zależy od parametrów powietrza w pomieszczeniu, tak że nie dochodzi do zbyt dużego ubytku energii cieplnej jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja hybrydowa bywa nazywa wentylacją inteligentną, a to stąd, że można ją podsumować jako zdolną ograniczać straty ciepła. A wiadomo: mniejsze straty ciepła to niższe koszty eksploatacji mieszkań.

Osiedle Cypryjskie_budynek nr 1_DUŻE

Osiedle Zwycięstwa

Ukończony jest już stan surowy pierwszego etapu innej dużej inwestycji wielorodzinnej PB KUNCER w Koszalinie – Osiedla Zwycięstwa na Rokosowie (adres: ulica Zwycięstwa 232 i 234 ). Trwają w nim zaawansowane prace wykończeniowe.

Działka jest tam stosunkowo wąska i długa. Szczytem powstającego pierwszego budynku wychodzi właśnie na ulicę Zwycięstwa, a ustawiona jest równolegle do pobliskich ulic Zielonej i Morelowej. Budynki, które na niej powstają, tworzą wiele brył przesuniętych względem siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
Budynek, którego stan surowy niedawno został ukończony, będzie miał trzy, a drugi dwie klatki schodowe. Oba będą trzykondygnacyjne (parter, pierwsze i drugie piętro).

Warto tutaj od razu powiedzieć, że duże mieszkania na drugim piętrze zaplanowano jako dwupoziomowe. Do decyzji nabywcy pozostanie ustalenie, na którym poziomie znajdzie się kuchnia, łazienka i pokój dzienny. Z wyższego poziomu mieszkańcy wyjdą na przestronne tarasy ulokowane na dachu budynku. Lokatorzy mieszkań położonych niżej również będą mieli gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, bo ich lokale uzupełnią duże balkony a na parterze tarasy.

Osiedle Zwycięstwa oferuje łącznie 79 mieszkań. W trzyklatkowym budynku ABC, którego budowa jest mocno zaawansowana, znajdzie się 45 mieszkań w stanie deweloperskim, o powierzchni od 31 do 104 metrów kwadratowych. Będą tam również 4 lokale użytkowe. Zakończenie prac zaplanowane jest na sierpień bieżącego roku.

Terminu można być pewnym, bo Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER przyzwyczaiło już klientów, że jeśli nie w ustalonym terminie, to nieco przed nim oddaje nabywcom ich wyczekiwane lokale.

Jeszcze w trakcie budowy pierwszego etapu, rozpoczęło się wznoszenie drugiego domu (dwuklatkowy budynek DE). Będzie w nim nieco ponad 30 mieszkań z powierzchnią od 31 do 80 metrów kwadratowych, z balkonami oraz tarasami na parterze.

Większość mieszkań z realizowanego obecnie etapu jest już sprzedana. Zakończenie prac przewidziano na 31 sierpnia 2019. Drugi etap zakończy się w czerwcu 2020 roku.

Inwestycja przy ulicy Zwycięstwa 232 wyróżnia się kilkoma cechami. O jednej z nich mówi prezes Krzysztof Kuncer: – Mimo że będą to budynki trójkondygnacyjne, wyposażymy je jak zawsze w windy schodzące do hali garażowej.

Inny wyróżnik to duża powierzchnia tarasów i balkonów. – Traktujemy je jako przedłużenie pokoju dziennego – mówi Krzysztof Kuncer. – Są tak pomyślane, że z dołu, z poziomu chodnika, trudno będzie dostrzec przebywające na nich osoby. Z kolei pomiędzy poszczególnymi tarasami przewidzieliśmy przegrody, które zagwarantują pełne poczucie prywatności. Warto tu jeszcze dodać, że balkony są co najmniej dwumetrowej szerokości, a więc spokojnie można na nich ustawić stolik i krzesła.

Wewnątrz domów, w częściach wspólnych, zaplanowane jest użycie wysokogatunkowych materiałów wykończeniowych, w tym gresów z górnej półki. Jak już wspomnieliśmy, w każdej klatce schodowej znajdzie się cichobieżna winda, która zwiezie osoby bezpośrednio do hali garażowej obliczonej na 96 miejsc postojowych (hala będzie wspólna dla obu budynków). Klatkę schodową osłaniać ma balustrada ze stali nierdzewnej, wypełniona miejscami szkłem.

Ciekawym, a dla lokatorów wygodnym rozwiązaniem (wypraktykowanym wcześniej przez dewelopera na Osiedlu Cypryjskim) w budynku ABC , są komórki lokatorskie usytuowane na tym samym piętrze. Doskonale nadają się na one dodatkową garderobę, podręczny schowek, spiżarenkę, miejsce przechowywania rowerów, wózków dziecięcych albo sprzętu sportowego.

Osiedle Zwyciestwa_Kuncer_mieszkania na sprzedaz Koszalin