medyczny 5583 Zdrowie i uroda

Zdrowie pod dobrym adresem

Zdrowia kupić nie można, ale można kupić wiele, by pomóc w jego utrzymaniu. Sklep Medyczny „Medos” to nowe miejsce na zdrowotnej mapie Koszalina. Właścicielka, Agnieszka Wicher, zaopatrzyła go tak, by mogły z niego korzystać osoby w różnym wieku, z różnymi schorzeniami, ale też klienci stawiający na profilaktykę, której jest gorącą zwolenniczką.

 

medyczny-5646Dla Agnieszki Wicher Medos to pierwszy samodzielny biznes, ale w handlu nie jest debiutantką. Przez cztery ostatnie lata pracowała w jednym z koszalińskim sklepów medycznych i choć wcześniej z tą branżą nie miała nic wspólnego, pracę szybko zmieniła w pasję. Ku własnemu zaskoczeniu. – Nigdy nie pomyślałabym, że odnajdę się w takiej dziedzinie – uśmiecha się. – Złapałam bakcyla, pokochałam to. Po drodze zyskałam tytuł technika farmaceutycznego, co dało mi nie tylko uprawnienia wymagane przez NFZ do realizowania świadczeń z zakresu zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne, ale przede wszystkim szerszą wiedzę, co dla kogoś traktującego ten zawód poważnie jest nieodzowne. W końcu postanowiłam działać na własny rachunek, według własnej wizji.

Słowo „wizja” jest tu bardzo na miejscu. Pani Agnieszka koncepcję sklepu stworzyła w oparciu o doświadczenie poprzednich lat. Chciała, by był wszechstronnie zaopatrzony, proponował klientom asortyment dobrej jakości, ale w „ludzkich” cenach i co jest szczególnie ważne – zapewniał komfort zakupów pod każdym względem. Sprawy dotyczące zdrowia bywają kłopotliwe, czasem krępujące. Trudno rozmawiać o intymnych dolegliwościach w towarzystwie innych klientów, a zakup produktów medycznych zawsze powinien być przemyślany, co wymaga czasu, zastanowienia i porady. Dlatego „za ladą” powinien stać człowiek nie tylko o wszechstronnej wiedzy, rozeznaniu w tzw. rynku, ale po prostu cierpliwy i empatyczny. – Przede wszystkim, trzeba słuchać – podkreśla Agnieszka Wicher. – Nie można traktować klientów taśmowo. Niektórzy, zwłaszcza seniorzy, po prostu muszą się wygadać. Ja lubię ludzi, lubię z nimi rozmawiać i uwielbiam to, co robię. W urządzenie i prowadzenie sklepu wkładam całą energię i serce, bo chcę, by klienci czuli się tutaj dobrze i pod najlepszą opieką.

medyczny-5592

Medos działa od połowy grudnia 2018 roku, przy ulicy Konstytucji 3 Maja 14. Mieści się niedaleko koszalińskiego oddziału NFZ. Zaletą lokalizacji jest z pewnością bliskość centrum miasta, a jednocześnie nieco kameralny charakter okolicy oraz rzecz dziś deficytowa: wygodny parking. Wnętrze jest duże, jasne i przestronne. Może się po nim swobodnie poruszać każdy, także osoba o kulach, z niepełnosprawnością czy na wózku (z myślą o nich powstało specjalne wejście).

Produkty nie są sprzedawane zza lady. Można je obejrzeć, przejrzeć, wybrać samemu, ale warto skorzystać z rady właścicielki. – Rynek medyczny jest przebogaty – mówi Agnieszka Wicher. – Klienci często nawet nie wiedzą, z czego mogą skorzystać, co jest dostępne. Lekarze, niestety, nie informują o różnych możliwościach, także finansowych, a wiele produktów jest refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Służę pomocą z tego zakresu.

W największym skrócie, w Medosie kupimy wszystko, co pozwoli cieszyć się dłużej lepszym zdrowiem. Nie tylko wtedy, kiedy niedomaga. Ważną częścią działalności sklepu jest profilaktyka – chorób, ortopedyczna, sportowa i dziecięca. To temat bliski właścicielce, pasjonatce zdrowego odżywiania, trybu życia oraz fitnessu i ma odzwierciedlenie nie tylko w asortymencie. Na facebookowej stronie sklepu codziennie pojawiają się posty z poradami i ciekawostkami. W styczniu tematem przewodnim są stopy i podologia, w lutym bohaterem będzie przysparzający nam wielu problemów kręgosłup. W planach jest cotygodniowy cykl spotkań dotyczących refleksologii i jej wpływu na zdrowie człowieka i podologii. Medos był partnerem Turnieju Bałtyczek Cup, a na stałe współpracuje z Koszalińskim Centrum Stopy. Rodzice mogą z pomocą specjalnego urządzenia bezpłatnie zbadać stopy dzieci pod kątem płaskostopia i od ręki zaopatrzyć w odpowiednie obuwie korygujące.

Wśród klientów Medosu są osoby zmagające się z różnymi przypadłościami, przewlekle chore, wymagające rehabilitacji, fizjoterapii i ich opiekunowie, seniorzy, mamy, sportowcy lub amatorzy sportu, pracownicy służby zdrowia i pielęgniarki, a także panie zmagające się z nowotworem piersi. Agnieszka Wicher podkreśla, że o nie postanowiła zadbać szczególnie. Amazonki mogą w Medosie kupić wygodną, a jednocześnie piękną bieliznę w różnych rozmiarach (także dużych), piękne, kolorowe chusty i turbany, peruki, podpórki pod ramiona przydatne w rehabilitacji po mastektomii, a wszystko to na spokojnie zmierzyć i wypróbować w obszernej przymierzalni, która wystrojem przypomina raczej salon spa. – Uważam, że na każdym etapie życia, także w czasie choroby, panie mogą czuć się kobieco – podkreśla Agnieszka Wicher.

Nie sposób przybliżyć całego asortymentu sklepu, jest bowiem bardzo szeroki. Znajdziemy tu sprzęt do użytku domowego jak ciśnieniomierze, inhalatory, termometry; kolorowe plastry i bandaże dla maluchów; wyroby przeciw żylakowe, obuwie i skarpetki dla diabetyków, pieluchomajtki; produkty ortopedyczne – od „prostotrzymaczy” dla dzieci, przez poduszki ergonomiczne, po stabilizatory i ortezy; asortyment dla sportowców – wzmacniający i po kontuzjach; wszystko, co przyda się do opieki nad chorymi leżącymi i pieluchowanymi; wyposażenie gabinetów lekarskich, nowoczesną odzież dla personelu medycznego; specjalistyczne kosmetyki, środki do dezynfekcji, a także różnego rodzaju balkoniki, przenośne toalety, kule, łóżko rehabilitacyjne, wózek. – To, czego nie ma, zamawiam – zaznacza Agnieszka Wicher.

Produkty są sprawdzone, mają atesty medyczne. Gwarantuje to przede wszystkim jakość (i długość) użytkowania, a przecież precyzyjne pomiary poziomu cukru czy ciśnienia to podstawa profilaktyki choćby chorób serca. W razie ewentualnych problemów certyfikowany sprzęt można też skutecznie reklamować. – Niestety, wiele osób z oszczędności zaopatruje się w takie urządzenia na przykład w dyskontach czy „na rynku”, a nie dają one żadnej pewności poprawnego działania – mówi Agnieszka Wicher. – Popsute są zazwyczaj do wyrzucenia. Warto zainwestować w sprzęt dobrej firmy. Nie musi być z najwyższej półki. Równie sprawne i bezpieczne są urządzenia ze średniej, często zresztą rekomendowane przez koszalińskich lekarzy.

Szeroka wiedza i długi staż pracy w branży medycznej pozwoliły Agnieszce Wicher zaopatrzyć Medos nie tylko w sprzęt nieodzowny w tego typu miejscu, ale też produkty, których na koszalińskim rynku brakuje, co sygnalizowali przez lata sami klienci. – Większość sklepów medycznych bazuje na tzw. pewniakach i boi oferować się na przykład nowinki – przyznaje Agnieszka Wicher. – Ja nie mam takich obaw. Dużo czytam, badam rynek medyczny, rozmawiam z klientami. Coraz bardziej dbamy o zdrowie, stosujemy profilaktykę, szukamy różnych rozwiązań, by wesprzeć ciało, korzystamy ze zdobyczy technologicznych. Chciałam i dbam o to, żeby mój sklep był odpowiedzią na wszystkie te potrzeby.

 

 

received_2259771770713180 kopiaSklep medyczny MEDOS

ul. Konstytucji 3 Maja 14
tel. 94 71 707 17, 600 516 559