33774388 10209460521945100 901636050588270592 n Zdrowie i uroda

Dobra Forma na lato

Sezon na opalanie na dobre zacznie się za sześć tygodni. To ostatni moment, by zadbać o ciało, które niebawem opakujemy jedynie w stroje kąpielowe. Dla tych, którzy myślą o tym z lekkim niepokojem, specjalną ofertę ma Centrum Rekreacji Forma w Parku Wodnym Koszalin. W maju i czerwcu można skorzystać z Akcji Plaża – programu intensywnych ćwiczeń modelujących sylwetkę, których dodatkowym efektem na pewno będzie… świetny nastrój!

 

_DSC8868Program Akcja Plaża rozpoczął się w połowie maja. Grupa już ćwiczy, ale wciąż można do niej dołączyć. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, późnym popołudniem. – Są to ćwiczenia o zwiększonej intensywności, nastawione na wzmacnianie, modelowanie ujędrnianie, z elementami kardio – wyjaśnia Katarzyna Głuch, menedżer Centrum Rekreacji Forma. – Ich celem jest poprawa kondycji w jak najkrótszym terminie. Potrwa do końca czerwca.

Z treningu warto skorzystać. Mimo że czasu do sezonu pozostało niewiele, sporo da się jeszcze osiągnąć. Dzięki dużej częstotliwości, ćwiczeniom interwałowym, obwodowym i zróżnicowanym, można zrzucić kilka kilogramów, poprawić stan skóry i wzmocnić mięśnie. Akcja Plaża to tegoroczny pomysł, realizowany po raz pierwszy, ale warto często zaglądać na stronę internetową klubu, bo oferty specjalne, sezonowe i okolicznościowe to stały element w grafiku Centrum Rekreacji Forma. Najbliższa – poza Akcją Plaża – to propozycja z okazji Dnia Matki. W dniach 25-27 maja dla mam wstęp do klubu jest wolny, a dodatkowo można poćwiczyć z maluchem (od drugiego miesiąca życia). – Przez całe wakacje obowiązuje promocja: karnety na zajęcia kosztują tylko 79 zł – dodaje Katarzyna Głuch.

Centrum Rekreacji Forma proponuje szeroki wybór treningów, więc znajdzie tu coś dla siebie miłośnik spokojnej jogi i pilatesu, dynamicznej zumby czy tabaty, jak i fitnessu w kilku wydaniach i treningu siłowego. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, pilnujący, żeby ćwiczenia wykonywać precyzyjnie i bezpiecznie. Klub stawia na wesołą, przyjacielską i swobodną atmosferę, by poczuł się w nim dobrze każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania i kondycji. Profesjonalizm to jedno, ale klimat, zwłaszcza gdy towarzyszy wysiłkowi fizycznemu, jest równie istotny, a na pewno motywujący. – Jest przyjaźnie, energetycznie, bez napięcia, a uwagi zawsze przekazywane są z uśmiechem – potwierdza Rafał Wołyniak, stały klient Centrum Rekreacji Forma. – Od wejścia do studia do wyjścia z niego wszyscy są mili: obsługa, trenerzy i ćwiczący. Ludzie się tu po prostu lubią, są życzliwi i pomocni.

Pan Rafał zdecydował się trenować w Formie, by poprawić kondycję i lekko wyrzeźbić ciało. Ćwiczy dwa razy dziennie. Rano na siłowni, popołudniem uczestniczy w treningu z cyklu Akcja Plaża. – Nie jestem typem sportowca, nie mam obycia ze sprzętem siłowym – mówi. – Podoba mi się, że zestaw ćwiczeń jest dopasowany do mojego stanu zdrowia, celu, możliwości, a więc indywidualnie. Taki sceptycznie nastawiony klient jak ja, widzi efekty z tygodnia na tydzień, poprawiła mi się kondycja, mam lepszą koordynację ruchu i ładnie zarysowane mięśnie. Studio jest przestronne, dobrze wyposażone, dostosowane do potrzeb osób preferujących lekkie bądź cięższe treningi, a do tego otwarte już od godziny 6.30, więc mogę ćwiczyć przed pracą. Dobór ćwiczeń, opieka trenerów, widoczne efekty i fajna atmosfera sprawiają, że naprawdę chce się chodzić na te zajęcia.

_DSC8968

W lipcu i sierpniu Centrum Rekreacji Forma planuje zorganizować poranne zajęcia fitness na plaży w Mielnie. – Chcemy, by odbywały się raz w tygodniu – zapowiada Katarzyna Głuch. – Będzie można poćwiczyć z naszymi instruktorami w grupie albo przy własnym kocu. Ćwiczenia będą nieskomplikowane, do wykonania w skąpych strojach i oczywiście darmowe.