stomatolog 8578 Zdrowie i uroda

Gabinet Bogurscy: holistyczne podejście do estetyki twarzy

„W uśmiechu jest klucz, którym jesteśmy w stanie rozszyfrować całego człowieka” Thomas Carlyle.

W Gabinecie Bogurscy już od dwóch pokoleń staramy się przywracać pacjentom piękny uśmiech. W naszych poszukiwaniach drogi do doskonałości postanowiliśmy pójść jeszcze dalej. Uśmiech stanowi ważny element twarzy i powinien z nią harmonizować. Dlatego planując leczenie stomatologiczne chcemy dać pacjentom możliwość skorzystania z bardziej kompleksowej oferty w jednym miejscu.

Nie koncentrujemy się na poprawie wyglądu jednego elementu twarzy ale łączymy interdyscyplinarną stomatologię z medycyną estetyczną przy wykorzystaniu nowoczesnych metod leczenia i przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu leczenie koncentruje się na poprawie wyglądu całej twarzy i ma na celu osiągnięcie efektu harmonii. Holistyczne podejście do problemów natury estetycznej pozwala szybko i skutecznie zadbać o zdrowie oraz satysfakcję pacjenta.

Zdarza się, że po zakończonym leczeniu stomatologicznym osiągamy zamierzony efekt terapeutyczny i estetyczny natomiast inny defekt urody, powstały na skutek wieloletniego utrzymywania się nieprawidłowych konfiguracji anatomicznych w obrębie twarzy, powoduje powstawanie niedostatków natury estetycznej takich jak: niepełny uśmiech, skrócenie dolnego odcinka twarzy, zapadnięcie się warg czy nasilone tworzenie się zmarszczek okolicy ust. Są to problemy, które mogą zostać skutecznie rozwiązane dzięki zastosowaniu zarówno metod iniekcyjnych jak i laseroterapii.

Już za kilka dni w naszym gabinecie będzie możliwość przeprowadzania zabiegów za pomocą najnowocześniejszego lasera erbowo-yagowego (Er:YAG) i neodymowo-yagowego (Nd:YAG). Zastosowanie tej kombinacji pozwala na wykonywanie zabiegów zarówno w stomatologii jak i medycynie estetycznej. Długość fali laserowej odgrywa istotną rolę, ponieważ określone tkanki organizmu wchodzą w różne interakcje w zależności od źródła promieniowania. Dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się (pod względem ich wpływu na tkanki) długości fal laserowych urządzenie staje się nieomalże laserem uniwersalnym. Będziemy mogli naszym pacjentom zaoferować procedury stomatologiczne od bezbolesnego opracowywania ubytków, przez leczenie kanałowe, leczenie paradontozy, całą gamę zabiegów chirurgicznych na tkankach kostnych i dziąsłach, kończąc na leczeniu chrapania i bezdechu sennego. W przypadku medycyny estetycznej będą to zabiegi regenerujące skórę, likwidujące przebarwienia, zamykające naczynka, usuwające owłosienie. To tylko część możliwości tego urządzenia.

Dla najbardziej wymagających pacjentów szykujemy absolutną nowość. Nowa odsłona DSD (Digital Smile Design). Jest to procedura pozwalająca na stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu, który jest indywidualnie zaprojektowany i zgodny z fizycznymi cechami twarzy. W procesie planowania pacjent jest fotografowany i nagrywany na krótkim video. Na podstawie modeli zębów, zdjęć rtg i materiału fotograficznego analizowane są wszystkie relacje ust, dziąseł, warg, zębów, rysów twarzy i mimiki wyrażającą emocje. Posługując się specjalnym programem, stworzonym przez lidera tej techniki Christiana Coachmana, możemy zaplanować i zrealizować bardzo dokładnie zamierzony i zwizualizowany projekt nowego uśmiechu.