RYBOGRYF48 Kronika

Sianowskie Rybogryfy rozdane

Tradycyjnie już okazją do wyróżnienia szczególnie aktywnych i zaangażowanych na rzecz gminy mieszkańców i instytucji są urodziny Miasta Sianów, w tym roku 681. Rybogryfy uroczyście zostały wręczone 10 lutego br w trzech kategoriach: Gospodarka i Rozwój, Sport oraz kategorii społecznej, a także przyznano dwie nagrody w kategorii Wolontariusza Roku 2023.

W kategorii Gospodarka i Rozwój, nagrodę odebrali: Marek Subocz – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie; Tomasz Tesmer Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego; Dariusz Kośka lokalny przedsiębiorca.

W kategorii sportowej: BURU Klub Karate Kyokushin działający w Sianowie od września 2021 roku; Kornelia Motyl – ośmioletnia akrobatka; Piotr Bochnacki jest trenerem tenisa stołowego w UKS96 Tenis Stołowy.

Rybogryfy w kategorii społecznej odebrali: fotograf Waldemar Kosowski; Łukasz Gładysiak, założyciel Sianowskiego Stowarzyszania Historycznego Pochodnia; Tadeusz Ziembacz, który jest zegarmistrzem.

Statuetka Wolontariusza Roku 2023 trafiła do Piotra Kierzka oraz Tomasz Kępki.

Całą imprezę uświetniły występy artystów. Swoje wyjątkowe popisy trików piłkarskich zaprezentował Mistrz Polski Miłosz Stopiński. A gwiazdą muzyczną wieczoru był Paweł Domagała z zespołem.

Wszystkim laureatom Rybogryfów serdecznie gratulujemy!