gala skiba 79 1 Kronika

Nagrody dla najlepszych. W Kołobrzegu rozdano Koniki i Perły Powiatu

W sobotę 3 lutego w Kołobrzegu odbyła się uroczysta gala wręczenia Koników Kołobrzeskich oraz Pereł Powiatu organizowana przez Gminę Miasto Kołobrzeg i Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Nagroda Konika Kołobrzeskiego ma na celu wyróżnienie osób i instytucji szczególne zasłużonych dla miasta. Z kolei Perła Powiatu wpisuje się w popularyzowanie pozytywnego wizerunku powiatu kołobrzeskiego przez osoby, organizacje czy instytucje.

Koniki Kołobrzeskie wręczano po raz 22. Pierwsza statuetka przyznana przez kapitułę dziennikarską trafiła do Kołobrzeskiego Klubu Morsów za działalność promującą miasto Kołobrzeg, propagującą zdrowy tryb życia, a także liczne akcje charytatywne, w których co roku biorą udział członkowie stowarzyszenia. Drugiego konika prezydent Anna Mieczkowska przekazała w ręce Krzysztofa Bartyzela, twórcy największego wydarzenia muzycznego w naszym mieście – Sunrise Festival, który w tym roku odbędzie się po raz 20.

Perły Powiatu, czyli nagrody starosty kołobrzeskiego otrzymali: w kategorii społecznej – Rotary Club Kołobrzeg za działalność charytatywną. Organizacja ta funkcjonuje w Kołobrzegu od 2003 roku, a jej członkowie od lat przeprowadzają projekty na rzecz osób i instytucji potrzebujących wsparcia w powiecie kołobrzeskim. Druga statuetka, wręczona przez wicestarostę Jacka Kusia, powędrowała do instruktora z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, kierownika i choreografa zespołu Mafama – Martyny Małetko.

Szczególne podziękowania od wojewody Adama Rudawskiego, prezydenta Kołobrzegu i starosty kołobrzeskiego zostały skierowane w stronę ratowników SAR – Pawła Depty, Jacka Rzeszotarskiego oraz Macieja Deręgowskiego, którzy kilkanaście godzin wcześniej uratowali psa zagubionego na wysepce na rzece Bug oddalonej od Kołobrzegu o 700 km. Zgromadzona publiczność zgotowała im owacje na stojąco.

Imprezę poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Tomasz Kammel, a całość uświetnił występ Sylwii Grzeszczak.