101 Kronika

Darłowo bije rekordy w pomocy charytatywnej

Prawie 400 tysięcy złotych uzyskano z dwóch balów charytatywnych, które w karnawale odbyły się w Darłowie i pobliskim Bobolinie. Oba bale na rzecz darłowskich jednostek – Domu Hospicyjno-Opiekuńczego CARITAS im. Biskupa Czesława Domina i Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego – stanowią dowód na wyjątkową hojność i zaangażowanie społeczności lokalnej.

3 lutego na terenie kompleksu Bursztyn Medical Spa & Wellness w Bobolinie już po raz 25. zorganizowano Bal Charytatywny na rzecz Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Darłowie (DORT). Wydarzenie obchodzące swoją srebrną rocznicę tradycyjnie zgromadziło liczną grupę gości gotowych wspierać codzienne funkcjonowanie ośrodka. Dzięki hojności darczyńców zebrano aż 141 000 zł.

Tydzień później (10 lutego br.) w Hotelu „Amber Port” w Darłówku odbył się 18. Bal Fundacji Charytatywnej „Morze Miłości” mający na celu wsparcie hospicjum Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie. Wśród gości honorowych nie zabrakło biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego, biskupa seniora Edwarda Dajczaka i prowincjała Gdańskiej Prowincji Franciszkanów ojca Wojciecha Kuliga. Celem tegorocznego balu było wyposażenie gabinetu zabiegowego oraz pokoju wypoczynkowego dla rodzin pacjentów.

Przyciągające uwagę cennymi przedmiotami aukcje, w tym między innymi tygodniowy rejs największym statkiem pasażerskim na świecie, pozwoliły zgromadzić rekordowy dochód 226 892 zł!

Dwa bale charytatywne, łączące przyjemność dobrej zabawy z troską o potrzebujących, potwierdziły, że Darłowo i jego mieszkańcy wyznaczają wysokie standardy w dziedzinie pomocy charytatywnej. Dzięki stałym bywalcom i nowym sympatykom, zarówno hospicjum Caritas, jak i Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny mogą liczyć na wsparcie, które bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości życia ich podopiecznych.

Darłowo raz jeszcze udowodniło, że solidarność i wspólne działanie mogą czynić cuda!