TM DSC 8560 Wydarzenia

Koszaliński Orły uroczyście wręczone

Jak co roku prezydent Piotr Jedliński zaprosił do Filharmonii Koszalińskiej przedsiębiorców, dyrektorów instytucji kultury i jednostek samorządowych, a także przedstawicieli świata polityki i mediów na Noworoczne Spotkanie i wręczenie nagród Koszalińskich Orłów.

Licznie przybyli goście wysłuchali krótkiego, programu muzycznego z najlepszymi utworami filmowymi przygotowanego przez muzyków filharmonii pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Koszalińskie Orły wręczono w 6 kategoriach. W dziedzinie „Gospodarka” nagroda przypadła koszalińskiej spółce E.LINK sp. z o.o. za działalność gospodarczą i społeczną oraz nieustający rozwój. E.LINK to firma produkująca okna i drzwi z PCV, a w swoich dwóch zakładach zatrudnia łącznie około 100 osób. Firma angażuje się z działalność charytatywną, kulturalną i sportową, jest też głównym sponsorem drużyny piłkarzy ręcznych Gwardii Koszalin.

Koszaliński Orzeł w dziedzinie „Innowacje” otrzymała firma 4TECH za wyznaczanie nowych trendów w branży i nieustający rozwój. 4TECH to przede wszystkim produkcja stolarki aluminiowej i PCV, ale również produkcja hal namiotowych i stalowych pod indywidualne potrzeby klientów. Orła w dziedzinie „Kultura” otrzymała inicjatywa CNS HIP HOP JAM za działalność na rzecz koszalińskiej kultury oraz reaktywację ogólnopolskiej imprezy promującej sztukę uliczną: street art, graffiti. Z kolei w dziedzinie „Społeczna odpowiedzialność” przyznano dwie równorzędne nagrody, dla Fundacji „Pokoloruj Świat” za aktywizację społeczności lokalnych, promowanie i wzmacnianie konkurencyjności regonu oraz rozwój turystyki, kultury i innowacji, a także dla Przychodni „Sanatus” za działalność społeczną, zdrowotną i edukacyjną na rzecz mieszkańców Koszalina.

Orzeł w dziedzinie „Edukacja” przyznano Zespołowi Szkół nr 1 w Koszalinie, popularnie zwanego Ekonomem, za konsekwentne podnoszenie jakości kształcenia ogólnego i zawodowego, promowanie skutecznych metod nauczania i efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych w szczególności funduszy UE oraz promocję Koszalina w regionie i w Polsce.

W dziedzinie „Sport” nagrodę otrzymało Stowarzyszenie sportowe AMSPORT w Koszalinie – KALK za aktywność i zaangażowani w propagowaniu aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta.