2019.11.14 ZASPOL RAZ DWA TRZY2039 Wydarzenia

Pisali o miłości jak nikt inny

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy zatytułowany „Człowiek czasami serce otworzy” z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów.

To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać.

Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie.

Skład zespołu:

Adam Nowak – gitara, śpiew

Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon

Jacek Olejarz – perkusja

Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna

Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas

gościnnie : Tadek Kulas – trąbka

Dyskografia:

Jestem Polakiem – 1991

To ja – CD,MC Pomaton EMI 1992

Cztery – CD,MC Pomaton EMI 1994

Sufit – CD,MC Pomaton EMI 1995

Niecud – CD,MC Pomaton EMI 1998

Termin: 1 grudnia 2022 r., godz. 20.00, Filharmonia Koszalińska, ul. Piastowska 2

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii (tel. 94 342 62 20), biurze ogłoszeń Głosu Koszalińskiego, ul. A. Mickiewicza 24 (tel. 94 347 35 12) oraz w serwisie www.kupbilecik.pl